Vekilden satılık Lamborghini

Milletvekili Kenan Sofuoğlu, eşi Julia’nın üzerine kayıtlı olan son sürat aracından vazgeçti. Lamborghini Aventador model otomobilini 385 bin euroya internetten satışa verdi.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Lamborghini Aventador model otomobilini garaj dışı bıraktı. Milli motosikletçinin Lamborghini aracı, Düzce'de motosiklet satışı yapan arkadaşına ait bir firma tarafından 385 bin euroya (yaklaşık 2 milyon 850 bin lira) satışa çıkarıldı. Satış ilanı, bir internet sitesinde yayınlandı. İlanda otomobilin plakası kapatılırken, 'Yabancıdan yabancıya' satışın yapılacağı vurgulandı. 2018 model otomobilin 3 bin 850 kilometrede ve içinin özel deri kaplama olduğu, ekstra müzik sisteminin bulunduğu açıklandı. Bu arada "Motorumun sesinden TBMM'ye geldiğimi anlayacaklar" diyen Sofuoğlu, Lamborghini Aventador otomobili ile TBMM'ye gitmişti.

Sofuoğlu'nun aracının 'misafir araç' 'MA' plakalı olması dikkat çekmişti.

Sofuoğlu'na ait olan son model araç için internet sitesinde bu ilan hazırlandı.Araçta dört tekerden çekiş sistemi bulunuyor. 4 saniyede 100 kilometre hıza çıkıyor. Maksimum hızı ise 350 km.

6 pistonlu aracın karbon seramik fren sistemi de bulunuyor.