Yanlış Anlaşılmazsa Bir İki Rica

0 okunma
KAYDA GEÇSİN

Acaba diyorum, şayet mümkünse  kimse incinip kırılmayacak, bu istek yanlış anlaşılmayacak ise bir müddet; 

S 400 leri alacak mıyız, alırsak ABD bize ne yapar tarzında ve aslında hiç bir şey söylemeyen, hatta tahmin bile yapmayan ve sadece teknik bilgi verdikten sonra; ‘olmayabilir, olabilir aslında bende bilmiyorum lakin anlaşmalı konuğum mecburen bu programa çıkıyorum yoksa param kesilir‘ tarzı izlenim veren, ortaya karışık laflarla tartışma yapıyormuş gibi yapan konuşmalara ara verilmesi mümkün mü, Allah Aşkına….

Ortalama ev kadınları ve benim gibi bu işlerden anlamayan biri bile S 400 teknik uzmanı olduk, yakında aramızdan internetten birer tane borç harç kredi kartıyla ısmarlamaya kalkanlar olacak, bu haldeyiz bıraksan kullanacağız neredeyse.

Üstüne üstlük kıkırdamalar, gülmeler, cilveleşmeler, neredeyse ‘sen gelmez dedin ama geliyor naber, oldun mu mosmor‘ düzeyinde kahkaha ve alayla konuşulacak bir konu gibi de gelmiyor biz sıradan insanlara bu  savunma, güvenlik meseleleri.  

Aşkolsun bu kadar mı gayrı ciddi konuşuluyor diye üzülüyoruz ve daha önemlisi utanıyoruz yahu.

Ve yine eğer mümkünse  acaba, bunca yasak arasında hayırlı bir yasak olarak her türlü, devlet ve  özel ayırt etmeden; edebiyattan sinemaya, bilime, ilime ödül dağıtım, verilim, alımına, bu gibi alışveriş törenlerine büyüklerimizin takdir edeceği bir süre, ne kadar ise artık 5 yıl mı 10 yıl mı ara verilmesi mümkün mü?

Bizde biraz kendimize gelelim.

Bu ödülleri veren ve alanlar razı ama izleyenlerin artık kalbi dayanmıyor! Sabah ‘Yine mi bu gün acaba ödül verecekler?‘ diye sıkıntı ile kalkıyoruz.

Ve yine kimse kırılmayacak ise  sanki bizi ikna etmek için birbirlerine  katlanıyorlarmış gibi illa elele gözgöze aşk yaşadıklarını 24 saat ilan halinde Demet Şener – Cenk Küpeli ve onlardan asla aşağı kalmayan Cem Yılmaz - Defne Samyeli muhabbet haberlerine 25, 30 sene ara vermek mümkün mü, çok baskı altında hissediyoruz kendimizi, vallahi Nurgül Yeşilçay, Hande, Şenay resimli   ‘Yaşlandılar ama hala taş gibiler’ tarzı haberler çok daha özgürlükçü, kadın haklarından yana kaldı hiç olmazsa bir baskı yaratmıyorlar.

Hamdi Alkan ile Selen Görgüzel ve Beren Saat ile Kenan Doğulu’nun ayrıldılar ayrılacaklar haberleri rekabet halinde fakat bu saatten sonra sokak artık ‘Aaa boşanacaksanız boşanın, ne bok yerseniz yiyin’ der hale geldi.

Hele nedir o eşinin elini öpmeler, tamam bir yerden başlamak lazım da orada durun.

Ve deniz mevsimi açıldı, sabaha karşı denize donla giren, üstsüz güneşlenen bu sene henüz yok,   Sibel Can da otel balkonlarından çamaşır asmıyor uzun zamandır,

Yasmin Erbil yavrum kendi kendini çekmese bikinili resim de yok çocuk tek başına bu laik misyonu daha ne kadar götürebilir?

Magazin sıkıntılı, belki hepsi seçimlerden sonra denize bikinili girmeyi, balkona çamaşır asmayı, boşanmayı planlıyor biraz sabredeceğiz.

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com