Yılmaz Özdil yazdı: "Falakafikasyon"

Yılmaz Özdil'in Sözcü Gazetesi'nde yayınlanan bugünkü yazısı.

Eminim dikkatinizi çekmiştir…

Hadise Kayseri'de yaşandı.

Kargo şirketinde çalışan bir arkadaşın, internet üzerinden tanışıp, whatsapp üzerinden anlaşma sağladığı kadınları, evine getirdiği, sırtüstü veya yüzüstü yatırarak, gözlerini uyku bandıyla, ellerini ayaklarını kelepçeyle veya eşarpla bağlayarak, falakaya yatırdığı, falakayı cep telefonuyla kaydettiği ortaya çıktı.

Başörtülü/başörtüsüz ayrımı yapmadan, güzel kadınlara 500 lira, pek güzel olmayan kadınlara 250 lira ödediği, oklava veya plastik sopa kullandığı, her ödeme karşılığında 100 defa vurduğu anlaşıldı.

Whatsapp'ten mesajlaşarak yapılan karşılıklı anlaşma gereğince, kadınlar her vuruşu bir, iki, üç diye sesli olarak saymak zorundaydı, arada vuruş sayısını şaşırırsa, tekrar başa dönmek, yeniden bir'den başlamak zorundaydı.

Ağlamak serbest, bağırmak yasaktı, bağıranlar fazladan 10 falaka yiyordu, birer dakikadan dört mola hakkı vardı, ama, her mola istediğinde fazladan beş falaka yeniyordu.

Kargocunun teklifte bulunduğu kadınlardan biri savcıya suç duyurusunda bulundu, kepazelik deşifre oldu, müstehcenlik ve tacizden soruşturma açıldı, kargocu gözaltına alındı, “internet fenomeni olmak istiyordum, suç olduğunu bilmiyordum” dedi, falakaya yatırılan kadınlar da şikayetçi olmayınca, serbest bırakıldı.

Sadistlik/cinsellik boyutuyla sayın medyamızda polisiye/magazin bir haber olarak yer bulan bu hadise, bana sorarsanız, aslında ekonomi sayfalarına manşet olmalıydı.

Çünkü, 40 yıldır bu memlekette gazetecilik yapıyorum, böylesine derin ve hazin bir yoksulluk haberini ilk defa görüyorum.

“Şahlandık, ay'a gidiyoruz, Batı bizi kıskanıyor” denilen ülkenin insanları, 250 liraya falakaya yatmaya razı hale geldi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!

Konular Yılmaz Özdil