YouTube'dan devrim yaratacak hamle!

YouTube, uygulama üzerinden kullanıcılara Netflix, Disney Plus ve Amazon Prime Video gibi diğer dijital yayın platformlarının aboneliklerini satabileceği yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

YouTube'dan devrim yaratacak hamle!

Akşam Gazetesi'nden Doğa Yurduneri'nin haberine göre popüler video platformu YouTube, kullanıcıların uygulama üzerinden Netflix, Disney Plus ve Amazon Prime Video gibi diğer dijital yayın platformlarına abone olmalarına imkan tanıyan yeni bir özellik geliştiriyor. YouTube'un, ana uygulamada yer alacak olan çevrim içi mağaza için 18 aydır yoğun bir çalışma yürüttüğü ifade ediliyor.

Mağazanın bu yılın sonbahar aylarında kullanıma sunulması bekleniyor.

YouTube, yeni çevrim içi mağazasını şirket içerisinde şimdilik "Kanal Mağazası" olarak adlandırıyor. Hangi yayın platformlarının aboneliklerinin mağazada satışa sunulacağının belirlenebilmesi için hala diğer şirketlerle ortaklık görüşmeleri sürdürülüyor. Anlaşma yapılan platformların, aboneliklerden elde ettikleri kazancın belli bir kısmını YouTube ile paylaşacağı ve anlaşma şartlarının şirketlere göre farklılık göstereceği tahmin ediliyor.

YOUTUBE TV, HALİHAZIRDA DİĞER PLATFORMLARIN İÇERİKLERİNE ERİŞİM İMKANI SAĞLIYOR

Öte yandan; YouTube, halihazırda ayda 64,99 dolar karşılığında kullanıma sunduğu YouTube TV aracılığıyla kullanıcılarına diğer dijital yayın platformlarının içeriklerine erişim imkanı sağlıyor. Amazon, Apple ve Roku'nun da diğer platformların aboneliklerini satan bir çevrim içi mağazaya sahip olduğu biliniyor

Konular YouTube teknoloji