GÜNCEL HABERLERİ

37 şehirde PKK'ya baskın!..

37 şehirde PKK'ya baskın!..

Terörle mücadele ekiplerince 37 ilde PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 834 kişi gözaltına alındı. Yakalanan PKK’lılardan bazılarının Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümünde saldırı planladıkları belirlendi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre terörle mücadele kapsamında 37 ilde terör örgütüne yönelik operasyonlarda 834 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK/KCK'nın üst yönetimince teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Kenya'nın başkenti Nairobi'de yakalanarak, Türkiye'ye getirilişinin sözde yıl dönümü olan 15 Şubat'tan başlayarak bahar yaz dönemine yönelik yoğun eylemlilik talimatı verildiğinin tespit edildiği belirtildi.

EŞ ZAMANLI BAŞLADI

Bu amaçla terör örgütü üyelerinden daha önce Sur, Cizre, Silopi ve Nusaybin'de yapıldığı gibi silahlı eylemler gerçekleştirmeleri istendiği belirtilen açıklamada, terör örgütünün eylem arayışlarının kesintiye uğratılması, ilişki ve irtibatlarının deşifre edilmesine yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde önceki gün ve dün eş zamanlı operasyonlar düzenlendiği ifade edildi.

KARARLIKLA SÜRÜYOR

Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 37 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 834 kişinin gözaltına alındığı vurgulanan açıklamada, 2 AK-47 otomatik silah, 11 tabanca, 15 av tüfeği, 437 çeşitli çap ve ebatta fişek, 3 şarjör, bir telsiz ile çok miktarda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildiği belirtildi. Açıklamada, Türkiye'de huzur ve güven ortamını bozmaya çalışan her türlü terör örgütü ile mücadelenin süreceği kaydedildi.

PKK'DAN DA FETÖ ÇIKTI

Tekirdağ' da ise PKK/KCK üyesi oldukları iddiasıyla 2 kişi, sosyal medya üzerinden terör propagandası yaptıkları iddiasıyla da 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden K.T'nin evinde yapılan aramada FETÖ elebaşı Gülen'in kitapları bulundu.
  • Bu Haberi