Güncel

TBMM tatile girdi
TBMM tatile girdi TBMM Genel Kurulu'nda 11. Kalkınma Planı görüşmeleri düzenlendi. Bu görüşmelerin ardından TBMM 1 Ekim tarihine kadar tatile girdi.
CHP'li Canan Kaftancıoğlu hakkında istenen ceza belli oldu
CHP'li Canan Kaftancıoğlu hakkında istenen ceza belli oldu İstanbul Cumhuriyet Savcısı, esas hakkındaki mütalaasında CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
S-400 teslimatında 16'ncı uçak Ankara'ya indi
S-400 teslimatında 16'ncı uçak Ankara'ya indi Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin sevkiyatının yedinci gününde 16'ncı uçak Ankara'ya indi.
Kandil'e hava harekatı!
Kandil'e hava harekatı! Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine yönelik hava harekatı düzenlendi, bölücü terör örgütünün silah mevzisi, barınak ve sığınak olarak kullandığı hedefler imha edildi.
Ünlü et lokantasının sahibine hapis
Ünlü et lokantasının sahibine hapis Düzce’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Bolu Dağı'ndaki ünlü et lokantası sahibi İsmail Çolak’ın yargılanmasına devam edildi. İsmail Çolak etkin pişmanlık yasası göz önünde bulundurularak 5 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.
Şırnak Valisi Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürlüğüne atandı
Şırnak Valisi Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürlüğüne atandı Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya görevinden alınarak, yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı. Atama Kararları resmi Gazete'de yayımlandı.
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'nin F-35 kararına tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'nin F-35 kararına tepki Dışişleri Bakanlığı, ABD Savunma Bakanlığının S-400 hava savunma sisteminin tedarik edilmesinden dolayı Türkiye'nin F-35 programından çıkarılacağı açıklamasına tepki gösterdi.