Güncel

Rekabet Kurumu sosyal medya reklamları için harekete geçti İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte gelenekselden çevrimiçine kayan reklam pazarı mercek altına alındı.
Koronavirüs salgınında can kaybı 28901'e yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınında bugün 62 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Mubariz Mansimov’a ev hapsi cezası Mubariz Mansimov olarak bilenen Azeri iş adamı Mubariz Gurbanoğlu yargılandığı davada, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Şehitlerimiz için Ankara'da devlet töreni Bitlis'in Tatvan ilçesinde, kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 asker için sabah saatlerinde görev yaptıkları Elazığ'da bir tören düzenlendi.
Almanya’da Corona Türk camilerini kapattırdı Almanya’daki Türkler arasında, koronanın İngiliz mutasyonu patladı. Düren’de 500 kişinin namaz kıldığı cami, cemaatte virüs çıkınca diğer 4 camiyle birlikte kapatıldı. Duisburg’daki Cemevi’nde Hızır lokmasına katılanlar virüs kaptı. Bir kişi öldü, birçok kişi komada.
Özgürlüklerde en çok gerileyen ikinci ülkeyiz ABD merkezli Özgürlük Evi’nin raporunda Türkiye yine ‘özgür olmayan ülkeler’ arasında yer aldı. Uganda Kenya, Nijer bile Türkiye’yi geçti. Türkiye, Mali’den sonra 10 yılda en çok gerileme yaşayan ikinci ülke oldu.
Hulusi Akar helikopter kazasının nedenini açıkladı Bitlis'te meydana gelen helikopter kazasına ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İlk bilgiler ve görgü tanıkları ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendiriliyor" ifadelerini kullandı.