Güncel

Popüler Rus platformu Apple Store’dan kaldırıldı
Popüler Rus platformu Apple Store’dan kaldırıldı Apple Rusya'ya karşı oldukça kararlı bir yaptırım uyguluyor. Teknoloji devi son olarak hedefine VKontakte platformunu aldı.
TCMB’den bankalara yeni talimat
TCMB’den bankalara yeni talimat Merkez Bankası (TCMB) kredilerin fatura karşılığı kullandırılması uygulamasını yıl sonuna kadar kademeli olarak genişletirken kredilerin doğru alana yönlendirilmesini ve amacı dışında kullanımını durdurmayı amaçlayan adımlar açıkladı.
Suriye'de saldırı hazırlığındaki 10 terörist öldürüldü
Suriye'de saldırı hazırlığındaki 10 terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 10 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.
Her polise 27 bin TL promosyon
Her polise 27 bin TL promosyon Emniyet Genel Müdürlüğü, maaş promosyonu görüşmeleri ile ilgili açıklamada bulundu.
AKP’li Ali Ayrancı tutuklandı
AKP’li Ali Ayrancı tutuklandı Türkiye'de 29 belediyenin adının karıştığı gri pasaportla insan kaçakçılığı olayında önemli rol oynayan Servi Belde belediyesinin eski başkanı AKP’li Ali Ayrancı ‘insan kaçakçılığından’ tutuklandı.
e-Devlet üzerinden yeni hizmet
e-Devlet üzerinden yeni hizmet Resmi Gazetede yayımlanan kararla, artık Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvuruları 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
Bitez Koyu'nun SİT statüsü değişti!
Bitez Koyu'nun SİT statüsü değişti! Türkiye’nin en gözde koylarından birinde daha doğal sit koruma statüsü düşürülerek yapılaşmanın önü açıldı.