Güncel

Sudan'da başarısız darbe girişimi! Sudan devlet televizyonu, başkent Hartum'daki bir grup askerin başarısız bir darbe girişiminde bulunduğunu bildirdi.
Torku'ya akbabalar üşüştü Elektrik santrallerinin mali sıkıntıya soktuğu Torku’nun üç kuruşluk komisyon için içeriden bilgi sızdırılarak yabancılara pazarlanmaya çalışıldığı iddia edildi.
İsrail'de dev yangın İsrail’in Maghar kentinde çıkan orman yangını yerleşim yerlerini tehdit ediyor.
Sağlık Bakanlığı güncel Corona virüs verilerini açıkladı Sağlık Bakanlığı, Corona virüs salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını açıkladı.
AKP’li Daire Başkanı, rüşvet paralarını altın ve gayrimenkule yatırmış AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapan Bahattin K.'nın rüşvet paralarını vekalet alarak 8 kişi adına açtığı banka hesaplarına aktardığı daha sonra da altın, daire, dükkan ve arsa aldığı ortaya çıktı.
Bitcoin çok sert geriledi! Bitcoin sakin geçen bir hafta sonunun ardından sabaha karşı sert düştü. Dünyanın en büyük kripto parası yüzde 4.5 değer kaybederken, Ethereum'daki düşüş yüzde 6'yı aştı.
Mülteci nüfusu 1 yılda 9 milyon arttı İş, aile ve eğitim sebepleriyle göç yoluna başvuran insanların çoğu, evlerini ve ülkelerini çatışma, zulüm ve doğal afet gibi birtakım zorluklar sebebiyle terk etmek zorunda kalıyor.