Güncel

İngiltere’de yeni 'askerlik' modeli
İngiltere’de yeni 'askerlik' modeli İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, ülkede 18 yaşını dolduran gençlerin 12 ay askerlik ya da her ay bir hafta sonunu ayırarak kamu hizmetinde bulunmalarını öngören bir plan üzerinde çalıştıklarını duyurdu.
Emeklilerin çilesi bitmiyor
Emeklilerin çilesi bitmiyor Fotoğrafın çekildiği 1961’den bugüne kadar halk, 9 Cumhurbaşkanı, 19 başbakan ve yüzlerce bakan gördü. Hiçbiri geçim sorununu çözemedi.
Emekli 5 ayda 3.651 TL kaybetti
Emekli 5 ayda 3.651 TL kaybetti Meydanlara çıkan emeklilerin maaşı beş ayda adeta pula döndü. 20 bin lira maaş alan bir emeklinin alım gücü 16.349 liraya geriledi. 5 ayda yaşanan kayıp 3.651 lirayı buldu.
İHH’nın Gazze’ye yardım çalışmaları sürüyor
İHH’nın Gazze’ye yardım çalışmaları sürüyor İHH İnsani Yardım Vakfı, İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana çeşitli yardım kalemlerinde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
Ticaret Bakanlığı: Gümrük Muhafaza ekipleri 4 ayda 725 düzensiz göçmen yakaladı
Ticaret Bakanlığı: Gümrük Muhafaza ekipleri 4 ayda 725 düzensiz göçmen yakaladı Ticaret Bakanlığı, Gümrük Muhafaza ekiplerince, göçmen kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında gümrük kapıları ve limanlarda yapılan denetim ve kontrollerde 2024 yılının ilk 4 ayında 725 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.
Gri kategorideki bir terörist etkisiz hale getirildi
Gri kategorideki bir terörist etkisiz hale getirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde gerçekleştirilen 'Bozdoğan-40 Operasyonu'nda terörden arananlar listesinde gri kategorideki 'Sofi' kod adlı Mehmet Yıldırım'ın etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Cumhurbaşkanlığı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.