Güncel

Cezaevlerinde 260 bin tutuklu ve hükümlü var Adalet Bakanlığı verileri, 100 bin tutuklu ve hükümlünün tahliyesini sağlayan infaz düzenlemesinin cezaevlerini rahatlatmaya yetmediğini gözler önüne serdi.
Mecidiyeköy-Mahmutbey artık 40 dakika Açılışı dün yapılan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu’nun ilk seferi 40 dakika sürdü. Trafik çilesinden kurtulduklarını söyleyen İstanbulluların yüzü gülüyordu. Metro, açılış nedeniyle yolculara 10 gün ücretsiz hizmet verecek.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun! Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anıyoruz...
Koronavirüs salgınında can kaybı 10027'e yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınında bugün 77 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Ender Alkoçlar ve Erkan Tan'a ceza! İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, açtığı iki davayı kazandı.
Peyami Safa'nın Atatürk'e övgüsünü abartı saydılar Yedinci sınıflarda okutulan Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Türkçe ders kitabında, abartma sanatına örnek olarak, ünlü edebiyatçı Peyami Safa’nın Atatürk’ün ölümünden bir gün sonra kaleme aldığı ‘Atatürk'ümüz’ başlıklı yazısı gösterildi.
Singapur’dan Türk turiste yönelik yeni karar Sınırlarını tekrar açmaya karar veren Singapur aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeden gelenlerle ilgili yeni bir karar aldı.