Güncel

Koronovirüs için korkunç senaryo! Dünyaya yayılmaya başlayan koronavirüsün bir ay içinde 50 milyondan fazla kişiye bulaşacağı; bir milyondan fazla insanın da hayatını kaybedeceği iddia ediliyor.
Kırsalda kalacaklara 100 bin lira hibe Tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında eğitim alan üniversite mezunları, “kırsalda yaşamayı” ve “hayvansal, bitkisel, su ürünleri alanlarında üretim yapmayı” taahhüt etmeleri hâlinde ciddi destekler alacak.
6,8'lik deprem sonrası '3 kat' uyarısı! Elazığ'daki 6,8'lik depremin ardından bölgedeki yapı stoğu da gündeme geldi. 31 binanın yıkıldığı 657 binanın çeşitli oranlarda hasar gördüğü Elazığ'ın 28 mahallesinde binaların yaşı 25 yıl ve üstüne çıkıyor.
Deprem bölgesinden yürek yakan haber! Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından acı bilanço açıklandı. 41 yurttaşımızın hayatını kaybettiği, 1607 kişinin yaralandığı depremde, 45 insanımız enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Hastanelerde tedavisi süren hasta sayısının ise 87'ye düştüğü bildirildi.
Elazığ depremi için dev yardım hareketi Elazığ’da meydana gelen depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu, Elazığlıların acılarını paylaştı. Kimi CİMER’e depremzedelere evini açabileceklerini yazdı, kimi ise belediyeler ve STK’lar aracılığıyla başlatılan yardım kampanyalarına destek verdi.
Depremde 'dere kumu' öldürdü Elazığ’da depremde çevrelerindeki binalar ayakta kalırken yıkılan binaları inceleyen uzmanlar açıkladı: “Yıkılan binalar dere kumuyla yapılmış. Beton dayanımları sıfır. Kum gibi dağılmışlar. Hiçbiri yönetmeliğe uygun değil”
Depremde yürek yakan bilanço Elazığ'ın Sivrice ilçesinde cuma akşamı saat 20.55'te yaşanan ve 22 saniye süren 6.8 büyüklüğündeki depremde yüreğimizi kanatan bilanço ortaya çıktı. Yapılan resmi açıklamalara göre Elazığ depreminde 39 yurttaşımız hayatını kaybetti.