Güncel

Genç İşsizler Platformu Sözcüsü'nden düşündüren açıklamalar TÜİK'in Mayıs ayı işsizlik verisini değerlendiren Genç İşsizler Platformu Sözcüsü Dr. M. Murat Kubilay, verilerin genç kadınlar arasında daha da kötü durumda olduğunu belirtti.
Dünyanın ilk koronavirüs aşısı Rusya'da! Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyanın ilk koronavirüs aşısının geliştirildiğini ve Rusya Sağlık Bakanlığı'ndan onay aldığını duyurdu. Kendi kızının aşıyı kullandığını belirten Putin, kısa süre içerisinde kitlesel aşılama sürecine geçmeyi umduklarını belirtti.
Beyrut'taki felaket uzaydan görüntülendi NASA, Beyrut’ta büyük yıkıma neden olan ve geriye hafızalardan silinmeyecek izler bırakan şiddetli patlamaya ait uydu verilerini paylaştı. Görüntü, olayın büyüklüğünü ve etkisini gözler önüne serdi.
Ali Babacan’dan Erdoğan’a IMF yanıtı! DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendisini IMF üzerinden eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medyadan yaptığı paylaşımla cevap verdi.
Ahmet Davutoğlu’ndan hükümete sert eleştiri Partisinin haftalık olağan değerlendirme toplantısında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, hükümete sert eleştirilerde bulundu.
Trump, basın toplantısında güvenlik ekibi tarafından salondan çıkarıldı ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da günlük basın toplantısı düzenlediği esnada Gizli Servis elamanları tarafından dışarı çıkarıldı. Salondaki muhabirlerin dışarı çıkmasına izin verilmezken, Trump bir süre sonra salona döndü.
İstihdamda son 10 yılın en dip noktası Haftaya açıklanacak mayıs dönemi istihdam verilerinde son 10 yılın en dip noktasına ulaşılması, sanayi istihdamının da azalarak 5 milyon seviyesinde olması bekleniyor.