Güncel

1 Alman emekli 5 Türk'e bedel
1 Alman emekli 5 Türk'e bedel ‘Bizi kıskandığı’ söylenen Almanya ile aramızdaki refah farkı giderek açılıyor. 5 Türk emeklinin aylığı, Almanya’daki standart emekli maaşını karşılamaya yetmiyor.
Atatürk anıtına gitmemek için 26 sahte rapor almış!
Atatürk anıtına gitmemek için 26 sahte rapor almış! Ulu Önder Atatürk’e yıllardır kin kusan Şevki Yılmaz’ın Rize’de belediye başkanlığı yaptığı dönemde milli bayramlara katılmamak uğruna usulsüzlük yaptığı ortaya çıktı. Kasetleri için ‘montaj’ dedi.
Adnan Oktar yanlılarının kaldığı cezaevleri değişti
Adnan Oktar yanlılarının kaldığı cezaevleri değişti Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün 74 kişilik as kadrosu, İstanbul’un Silivri ilçesindeki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyordu. Davanın sanıkları Türkiye’nin dört bir yanındaki hapishanelere dağıtıldı.
Bakan Tekin: "Türkiye'de derslik sayısı, ikiye katlanmış durumda"
Bakan Tekin: "Türkiye'de derslik sayısı, ikiye katlanmış durumda" Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de derslik sayısı, ikiye katlanmış durumda. Öğretmen sayımız her ilimizde en az ikiye katlanmış durumda. Derslik başına ve öğretmen başına düşen öğrenci sayımız dünya ortalamalarına geldi" dedi.
Marmara'da batan geminin kayıp 4 mürettebatı aranıyor
Marmara'da batan geminin kayıp 4 mürettebatı aranıyor Marmara Denizi açıklarında seyir halindeyken Bursa'nın Karacabey ilçesinin 4 mil açığında, İmralı Adası'nın güneybatısında batan 'BATUHAN A' isimli geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışmaları, 7'nci gününde de devam ediyor.
İki tarafta da arama çalışmaları durduruldu
İki tarafta da arama çalışmaları durduruldu Heyelan bölgesinde inceleme yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, açıklamalarda bulundu.
Heyelanda toprak altında kalan işçinin annesinden yürek yakan sözler
Heyelanda toprak altında kalan işçinin annesinden yürek yakan sözler Erzincan'ın İliç ilçesinde yaşanan heyelan sonrası toprak altında kalan 9 maden işçisinden biri olan Uğur Yıldız'ın (33) annesi Sevda Yıldız (52), yürek yakan açıklamalarda bulundu.