Güncel

Meclis yüksek riskli bölge! Bir corona vakası daha! Meclis’te 4 milletvekilinden sonra bir kameramanda da corona çıktı. CHP’li Tanal’ın testi negatif çıktı. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan programda TBMM yüksek riskli bölge olarak tanımlandı.
Koronavirüs salgınında can kaybı 5186'ya yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınında bugün 19 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Faturada hızlı normalleşme! Vatandaşın, pandemi dönemi doğal gaz borcu verileri ortaya çıktı. Doğal gaz dağıtım şirketlerinin yaptığı yeni çalışmaya göre, salgında vatandaşın gaz borcu büyüdü. Yılın ilk aylarında yüzde 97-98 olan tahsilat, mayısta yüzde 80’lere, haziranın ilk haftasında yüzde 70’e kadar düştü.
Temel Karamollaoğlu'na olay 'Madımak' sorusu Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Jülide Ateş'in sunduğu "40" programına konuk oldu...
Kanal İstanbul için ilginç seçim Kanal İstanbul’a bilirkişi heyeti oluşturulması için 10 yıl önce kurulan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi tercih edildi. Mahkemenin uzman istediği teknik fakültelerin önemli bir kısmı, üniversitede bulunmuyor.
Memur ve emeklilerin maaş zammı belli oldu Açıklanan enflasyon oranının ardından memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Memur ve emekli maaşlarına yüzde 5.75 zam gelecek.
Öğrenciden önce kitaplar okula gitti! İlk ve orta dereceli okullardaki 18 milyon öğrencinin 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında okuyacağı 147 milyon ders kitabı, okullara gönderildi. Ders kitapları sıralarda yerini alırken, okulların 7 Eylül'de açılması beklenmiyor.