Güncel

Eczacılar Türkiye genelinde eylem kararı aldı
Eczacılar Türkiye genelinde eylem kararı aldı Eczanelerde birçok ilaç bulunamıyor, hastalar eli boş dönüyor, eczacılar ile tartışmalar yaşanıyor. Türk Eczacıları Birliği, Türkiye genelinde ‘’Eylem kararı’’ aldı. 16 Ekim Pazar günü Ankara’da büyük miting düzenlenecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Onun derdi niye bizi gersin ki?"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Onun derdi niye bizi gersin ki?" Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili 'Sürprizlere yer yok' açıklamasını değerlendirdi: "O bizim derdimiz değil. Onun derdi niye bizi gersin ki? Biz işimize bakıyoruz..."
Turhan Çömez sessizliğini Tuba Emlek'e bozdu
Turhan Çömez sessizliğini Tuba Emlek'e bozdu Gazeteci Tuba Emlek’in Youtube kanalında hazırlayıp sunduğu ‘Ne Oluyor’ programına konuk olan AKP eski Milletvekili Turhan Çömez, Sedat Peker’in durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kemal Kılıçdaroğlu partililere seslendi
Kemal Kılıçdaroğlu partililere seslendi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de gerçekleşen CHP TBMM Grubu tarafından düzenlenen 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışına katıldı.
Türkiye gıda enflasyonunda beşinci sırada
Türkiye gıda enflasyonunda beşinci sırada Tarımsal üretimde dünyadaki en büyük 10 ekonomisinden biri olan Türkiye gıda enflasyonunu en şiddetli yaşayan ülkelerden biri oldu. Dünya Bankası ve TÜİK endekslerine göre 2012 yılından beri dünyada gıda fiyatları yüzde 12 artarken Türkiye'de bu artış yüzde 511 düzeyinde gerçekleşti.
Covid-19 vakaları artmaya başladı!..
Covid-19 vakaları artmaya başladı!.. Corona virüsü yasakları ve kısıtlamalar azaltılırken, bilim insanlarının "kış mevsimi yaklaştıkça vakalar artacak" açıklamalarını doğrulayan ve endişe yaratan bir gelişme meydana geldi.
İran'da gösteriler büyüyor
İran'da gösteriler büyüyor İran'da 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin ahlak polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra ölmesiyle başlayan halk hareketi büyüyor... İran Devrim Muhafızları göstericiler ile ilgili bir benzetme yaparak, Tahran yönetiminin olaylara bakış açısını gözler önüne serdi.