Güncel

Çalışan kadın memura yarı zamanlı çalışma hakkı verildi
Çalışan kadın memura yarı zamanlı çalışma hakkı verildi Sağlık-Sen, kadın çalışanının doğum sonrası yarı zamanlı çalışma talebini reddeden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kararını mahkemeye taşıdı. Mahkeme, Sağlık-Sen’i haklı bularak işlemin yürütmesinin durdurulmasına oy birliği ile karar verdi.
MSB: "Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi"
MSB: "Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi" Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
ABD: "Okul saldırısıyla ilgili İsrail’den tam bir şeffaflık bekliyoruz"
ABD: "Okul saldırısıyla ilgili İsrail’den tam bir şeffaflık bekliyoruz" ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, işgal altındaki Gazze’de 14’ü çocuk olmak üzere 35 kişinin öldüğü okul saldırısıyla ilgili İsrail’den ‘tam bir şeffaflık’ beklediklerini açıkladı.
Emekli promosyonu PTT’ye kaptırıyor
Emekli promosyonu PTT’ye kaptırıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, maaşını PTT’den alan 360 bin emeklinin, 15 aydır promosyon almadığını açıkladı.
Benzin ve motorine indirim
Benzin ve motorine indirim Benzine 1 lira 25 kuruş, motorin grubunda ise 1 lira 21 kuruş indirim geldi. Fiyat değişiklikleri gece yarısından itibaren pompaya yansıdı.
İliç'te üç işçinin daha cesedine ulaşıldı
İliç'te üç işçinin daha cesedine ulaşıldı Erzincan'ın İliç ilçesinde 13 Şubat'ta meydana gelen maden faciasından 4 ay sonra üç işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı.
TBMM Genel Kurulu'nda 'talimat alma' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'talimat alma' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ile CHP milletvekilleri arasında 'önergelerin talimatla reddedildiği' iddiası nedeniyle tartışması çıktı.