Güncel

Koronavirüs salgınında can kaybı 41527'ye yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüs salgınında bugün 332 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Yeni nesil Covid-19 aşıları geliyor ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal'a konuşan bilim insanları yeni nesil corona virüsü aşılarının geliştirildiğini açıklayarak, "Yeni nesil aşılar hap ya da sprey formatında olacak" duyurusunu yaptı.
İçişleri'nden Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıklaması İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma başlatıldığı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı.
Mutant virüs riski taşıyan İngiliz, İstanbul'da rahat rahat geziyor! İngiltere’nin, Hint varyantı nedeniyle Hindistan ve Pakistan’dan gelen vatandaşları için 1750 Sterlin karşılığında 10 günlük zorunlu karantina şartı getirmesinin ardından İstanbul, “ucuz ve kısıtlamasız” karantina merkezine döndü.
Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul gözaltına alındı Furkan Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul, Adana'daki bir camide üye ve gönüllüleri ile birlikte gözaltına alındı.
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile market genelgesi! İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine 'market tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.
Doktordan itiraf: "Ölüm döşeğindeki hastalar oksijen vermediğimizi biliyordu" Tarihinin en büyük sağlık krizini yaşayan Hindistan'da vakaların ve ölüm sayılarının katlanarak artması yetkilileri harekete geçirdi. Delhi'deki bir doktor, "Ölüm döşeğindeki hastalar, onlara taktığımız maskelerden oksijen verilmediğini anlıyordu" dedi.