Güncel

Ulu Önder Atatürk “Geldikleri gibi giderler” dedi, öyle de oldu Bugün 6 Ekim. İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 98. yılı... İşte 4 yıl 10 ay 23 gün süren işgal dönemi ve İstanbul’un kurtuluş sürecinde geçen günler...
Sağlık Bakanlığı güncel Corona virüs verilerini açıkladı Sağlık Bakanlığı, Corona virüs salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını açıkladı.
Fransız Katolik Kilisesi soruşturmasında 216 bin çocuk cinsel istismar mağduru! Fransa'da 2018 yılından bu yana süren bağımsız komisyonun araştırmasına göre, Katolik Kilisesi’nde 1950’den bu yana 216 binden fazla pedofili raporu kayıtlara geçti.
İstanbul'da yarın toplu taşıma ücretsiz İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un işgalden kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle 6 Ekim Çarşamba günü (yarın) toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vereceğini duyurarak, kutlama etkinlikleri için vatandaşları Gülhane Parkı’na davet etti.
Uber Türkiye’nin yöneticisine 2 yıl hapis istemi Araç çağırma uygulaması UBER hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisi hakkında haksız rekabet nedeniyle 2 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
600 milletvekilinin devlete yıllık maliyeti 204 milyon lira oldu TBMM’de görev yapan 600 milletvekilinin bir yılda devlete olan maliyeti Sayıştay’ın raporuyla ortaya çıktı.
Kaplumbağalara özel koruma Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, nesli tükenme tehlikesinde olan 28 deniz kaplumbağasını uydu takip cihazı ile izliyor. Bakanlık, bu yıl 10 kaplumbağayı daha takibe alacak.