Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen açıklamayı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Corona virüs toplantısının ardından açıklama yaptı.
Ekrem İmamoğlu’ndan Corona virüs kararı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Valilik ile yapılan toplantı sonrası koronavirüs önlem ve desteklerini açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Corona virüs açıklaması Türkiye’de Corona virüste görülen vaka sayısı 98’e yükselirken, 89 yaşında bir kişi yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 7 günün ardından kamera karşısına geçerek salgına ilişkin açıklamalarda bulundu.
İşte 'Corona virüs' tedbirlerine uymamanın yaptırımları! Corona virüs salgınının yayılmasına karşı tedbirler artırıldı. Alışveriş merkezleri ve lokantalar hariç tüm mekanların faaliyetleri geçici bir süre durduruldu. Yurt dışından gelenler de 14 gün karantinada tutuluyor.
İsteyene maaşı evinde ödenecek Hükümet, dünyayı saran Corona virüs salgınına karşı kronik hastalar, yaşlılar başta olmak üzere yüksek riskli grupların korunması, sosyal hayatın güvenli ve sağlıklı devamı için önlem paketini genişletiyor.
18 Mart Çanakkale Zaferi! Dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlerine "Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir." dediği zaferdir.
Bakan Koca'dan flaş Corona virüs açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle 89 yaşındaki bir hastanın hayatını kaybettiğini, vaka sayısının ise 98'e çıktığını açıkladı.