Güncel

Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon: 51 gözaltı
Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon: 51 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay merkezli 7 ilde düzenlenen 'Mahzen-47' operasyonlarında İsmail Azar ve Hamza Mutlu'nun elebaşı olduğu organize suç örgütünün çökertildiğini, 51 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kürtçe' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kürtçe' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti Grubu'nun Meclis Başkanlığına sunduğu, 'Kürtçe Ana Dilin Korunması İçin Atılacak Adımların Belirlenmesi' başlıklı araştırma önergenin tartışıldığı sırasında tansiyon yükseldi.
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında, 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltına alındı
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında, 3 sivil ile 1 komiser daha gözaltına alındı Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Ankara 32’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 61 sanığın yargılanması devam ediyor.
Adalet Bakanı Tunç: "Yargımıza güvenelim"
Adalet Bakanı Tunç: "Yargımıza güvenelim" Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Cumhuriyet savcılarımız her türlü iddiayı, en ince ayrıntısına kadar, detayına kadar inceler, araştırır, soruşturur ve yargının huzuruna getirir. O anlamda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu konuda yargımıza güvenelim" dedi.
Bakan Bak, öğrenciler ve sporcularla Anıtkabir'i ziyaret etti
Bakan Bak, öğrenciler ve sporcularla Anıtkabir'i ziyaret etti Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrenciler ve sporcularla Anıtkabir'i ziyaret etti.
Erdoğan'dan tasfiye mesajı: "Yanlışı olan arkadaşlarımız varsa..."
Erdoğan'dan tasfiye mesajı: "Yanlışı olan arkadaşlarımız varsa..." Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yorulan, motivasyonunu yitiren arkadaşlarımızı kardeşlik hukukumuzu koruyarak dinlenmeye alacağız; yeni, heyecanlı arkadaşlarımızla kadromuzu güçlendireceğiz" dedi.
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekli maaşı açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücret ve emekli maaşlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Işıkhan asgari ücrete zam için kapıyı kapatırken emekli maaşları için temmuza işaret etti.