Yaşam

Çanakkale'de korkutan orman yangını
Çanakkale'de korkutan orman yangını Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde orman yangını çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
İstanbul'da, Kurban Bayramı tatili sebebiyle otoyollarda yoğunluk yaşanıyor
İstanbul'da, Kurban Bayramı tatili sebebiyle otoyollarda yoğunluk yaşanıyor Kurban Bayramı arifesinde, sabahın erken saatlerinde Çamlıca Gişeleri'nde trafik yoğunluğu yaşanıyor.
Denizli'deki orman yangını söndürülemedi... Tahliyeler sürüyor
Denizli'deki orman yangını söndürülemedi... Tahliyeler sürüyor Denizli'nin Babadağ ilçesinde, saat 13.30 sıralarında başlayan ve kuvvetli rüzgar nedeniyle gündüz saatlerinde kontrol altına alınamayan yangın, gece saatlerinde de devam etti.
Hijyenik ortamda kesilmeyen ve saklanmayan etlere dikkat!
Hijyenik ortamda kesilmeyen ve saklanmayan etlere dikkat! Kurban Bayramı'nda etlerin yeterince pişirilmemesi ve iyi çiğnenmemesi sonucu ani yemek borusu tıkanmalarıyla karşılaşılabiliyor. Aşırı miktarda et tüketimi ise birçok sağlık riskini beraberinde getiriyor.
Elektrikli bisikletler şehirlere nefes aldıracak!
Elektrikli bisikletler şehirlere nefes aldıracak! İzmir'de 'Kapsayıcı ve Erişilebilir Kentsel Mobilite" temasıyla düzenlenen, 'Connect4Mobility' etkinliğinde Paylaşımlı Elektrikli Bisiklet operatörü Tripy de yer aldı.
Lezita, 'piliç eti' sektöründe 2'nci sırada yer aldı
Lezita, 'piliç eti' sektöründe 2'nci sırada yer aldı Lezita, 'Türkiye'nin İlk 1000 İhracatçısı 2023' araştırmasında 'Piliç Eti' sektöründe 2'nci sırada yer alırken 'Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller'de 7'nci oldu.
Eşi tarafından öldürülen Çekyalı Victoria'nın cenazesi, henüz teslim alınmadı
Eşi tarafından öldürülen Çekyalı Victoria'nın cenazesi, henüz teslim alınmadı Ankara'da eşi Çekyalı iş kadını Victoria Vera Blyth'i (35) vurup, aynı silahla yaşamına son veren Thomas Blyth'in (53) cenazesi, ülkesine götürülmek üzere yakınlarına teslim edildi. Victoria Vera Blyth'in cenazesi ise henüz teslim alınmadı.