Yaşam

MASAK'I HAREKETE GEÇİRECEK MİLYON DOLARLIK KARA PARA İDDİASI! Geçtigimiz Günlerde SPK’ Borsada Aracı Kurum Olan RTA Labaratuvarları ve aynı zamanda A1 Capital’inde Sahibi olan Murat Güler ve şirketlerine işlem yasağı getirdi.
Patlama yaşanan fabrikayla ilgili şoke eden gerçekler! Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dört kişinin hayatını kaybettiği, biri ağır 97 kişinin yaralandığı patlama sonrasında fabrikayla ilgili detaylar netleşiyor.
Sorumsuz davranışlar tedbirleri geri getirebilir! Asker uğurlama eğlencesinde el ele halay çeken yüzlerce kişi pes dedirtti. Uzmanlar, “Müzikten duyamadıkları için yüksek tonda konuşma, şarkı söylemeleri ağızdan çıkan virüs miktarını artırıyor. Böyle giderse eski tedbirler geri gelir” uyarısı yaptı.
Twitter 'tweet düzenleme tuşu' için şart koştu! Sosyal medya Twitter, birçok kullanıcının yaptığı "atılan tweeti düzenleme" talebine resmi hesabından yanıt verdi.
TikTok’taki veri skandalının boyutu korkutucu! Son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen TikTok, veri ihlali skandalı ile sarsılıyor. Uygulamada ortaya çıkan kişisel güvenlik açıkları nedeniyle Hindistan’dan ABD’ye bir çok ülkede yasaklarla karşı karşıya kalan TikTok’a bir kötü haber de Türkiye’den geldi.
Talihsiz polis memuruna 220 bin lira tazminat İstanbul’da polis Ali Adıbelli, 2007’de kurum içi yakın dövüş eğitimlerine katıldı. Minderde kafa üstü düşerek beyni hasar gören ve mesleğinden men edilen Adıbelli, hukuk savaşını kazanarak 220 bin lira tazminat aldı.
Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama! Sakarya Hendek'te havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama sırasında fabrikada 189 işçinin çalıştığı, 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 1'i ağır 97 kişinin yaralandığı öğrenildi.