Yaşam

Prof. Dr. Özcan Köknel'i kaybettik
Prof. Dr. Özcan Köknel'i kaybettik Psikiyatrinin yaşayan bilgesi olarak kabul edilen isimlerden Prof. Dr. Özcan Köknel 93 yaşında hayatını kaybetti.
Kayıp Seher'den acı haber geldi
Kayıp Seher'den acı haber geldi İstanbul Kağıthane'de, 31 Mart'ta Eyüpsultan'daki evinden çıkan 26 yaşındaki Seher Akkoyun, kayıplara karıştı.
Instagram'ın 'mavi tık'ı milyon değerinde
Instagram'ın 'mavi tık'ı milyon değerinde Hemen hemen herkes, ünlüsü ünsüzü Instagram hesabına mavi tık almak için yarışa girmiş durumda.
Bozburun'daki fiyatlar espri konusu oldu
Bozburun'daki fiyatlar espri konusu oldu Bozburun’daki bir mekan, en favori yemeği olan ‘Köy Patatesi’nin bu sezondaki fiyatını 155 TL olarak belirledi. Taze nane ve sarımsakla harmanlanıp kızartılan patatesler için “155 TL'ye değil köy, olsa olsa sosyete patatesi olur esprileri yapıldı.
Meteoroloji'den 'aşırı yağış' ve 'kuvvetli sağanak' uyarıları
Meteoroloji'den 'aşırı yağış' ve 'kuvvetli sağanak' uyarıları Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 6 il için kırmızı, 9 il için turuncu ve 8 il için sarı kodlu uyarı yapıldı.
'Yaşlı fobisi' giderek yayılıyor
'Yaşlı fobisi' giderek yayılıyor Batı'da giderek yaygınlaşan ageism yani yaşa bağlı negatif ayrımcılık artık ülkemizde de özellikle sosyal medya marifetiyle sıkça karşımıza çıkmaya başladı.
Çeşme'ye tatile gidenler bin pişman oldu
Çeşme'ye tatile gidenler bin pişman oldu Çeşme'de hem fahiş fiyatlar hem de bazı işletmelerin sahtekarlığı tatile gidenleri çileden çıkardı.