Yaşam

Facebook ve Google için yeni dönem! Avustralya parlamentosu, Facebook ve Google'ın haber için yerel yayıncılara ücret ödemesini öngören yasayı onayladı. Karar diğer ülkelere de emsal olacak.
Beyin sağlığınız için dijital detoks yapın! Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Derya Uludüz anlattı. Teknolojiye bağlı zihinsel yorgunluk pandemi sürecinde daha da arttı. Uludüz, bu sorunla başa çıkma yollarını anlattı...
Eşini öldürdüğünü itiraf eden şahıs tutuklandı! 17 Eylül 2011 tarihinde eşini aldattığı gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren tekstil işçisi Osman B. suçunu itiraf etti.
Yıllar sonra gelen itiraf Elif'i şoke etti! Üvey annesi, gerçekleri anlattıktan sonra, doğduğu zaman hastane tarafından düzenlenen Doğum Künyesi'ni de sakladığını söyledi.
Kayıp Güldane Biçer olayında son dakika gelişmesi! 17 Eylül 2011 gününden beri kayıp olan Güldane Biçer’in yakınları Müge Anlı’ya başvurarak bulunmasını istemişti. Bir süredir devam eden programda Biçer’in eşi Osman Biçer’in çelişkili ifadeleri dikkat çekmişti.
Maketten ev dolandırıcılığına 316 yıl hapis! Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, 130 kişiye maket üzerinden ev sattıktan sonra dairelerini vermediği iddiasıyla açılan dolandırıcılık davasında 316 yıl 3 ay hapis ve 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırıldı.
Elvan Koç'un saplantılı sevgili kabusu! İstanbul'da ayrıldığı eski sevgilisinden ölüm tehdidi alan üniversite öğrencisi Elvan Koç çareyi polise gitmekte buldu. Ayrılığı hazmedemeyen eski sevgili bu ayrılıktan sorumlu tuttuğu Elvan Koç'un çocukluk arkadaşını da kezzap atıp yüzünü parçalamakla, yakmakla tehdit etti.