Yaşam

Önemli uyarı: "Delta varyantı aşısızların pandemisidir" Delta varyantını değerlendiren TTB Halk Sağlığı Kolu Başkanı Uzm. Dr. Nasır Nesanır, Delta varyantının Türkiye dahil 111 ülkede görüldüğünü söyledi.
Apple çalışanları ayaklandı, dev firma geri adım attı! ABD'li teknoloji devi Apple, ofise geri dönüş çağrısı yaptığı çalışanları için kritik bir karar aldı. Varyant endişesi nedeniyle Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen dönüş bir ay ertelenerek Ekim ayına kaldı.
Çağla Tuğaltay'ın katilinden 21 yıldır hiç bir iz yok! 15 yaşındaki Çağla Tuğaltay, 5 Haziran 2000 günü Şişli’de bulunan evinde öldürüldü. Cinayetten 14 yıl sonra ise Çağla’nın tırnakları arasında katilin DNA izi bulundu. Bu iz 102 kişiden alınan DNA örnekleriyle karşılaştırıldı ancak sonuç çıkmadı.
Sahte hâkim, savcı kocasını da kandırdı! Antalya'da Zeliha Özdemir, kendisiyle aynı ismi taşıyan bir hâkimin bilgileriyle kendine sahte kimlik çıkardı. Herkesi öyle inandırdı ki savcı Alper Tunçer ile evlenmeyi başardı...
Bayram için sağanak uyarısı: 3 gün etkileyecek! Meteoroloji’nin tahminlerine göre bayramın ikinci ve üçüncü gününde yurdun kuzey kesimlerinde sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklıklarında birkaç derecelik düşüş beklense de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.
Bodrum’da tecavüz dehşeti yaşandı! Uzun bayram tatili nedeniyle dolup taşan Bodrum'da, önceki gün korkunç bir tecavüz olayı yaşandı.
Sıcaklara karşı su deposu besinler Yaz aylarında sıvı tüketimini artırmak genel vücut sağlığı için çok önemli... Uzm. Diyetisyen Ayşe Gül Güven sıcaklarda suyun yanı sıra bol sıvı içeren besinlerin de tüketilmesini tavsiye etti.