Yaşam

Polonyalı dağcı Erciyes Dağı'nda mahsur kaldı
Polonyalı dağcı Erciyes Dağı'nda mahsur kaldı Erciyes Dağı'na dün gece saat 04.00 sıralarında izinsiz zirve tırmanışı başlattıktan saatler sonra Hörgüçkaya bölgesinin güneybatısında mahsur kalan Polonyalı dağcı Daniels Baranowski'ye, gelen ihbar üzerine 6,5 saat sonra ulaşıldı.
Meteoroloji’den 7 kent için sağanak uyarısı!
Meteoroloji’den 7 kent için sağanak uyarısı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü 20 Eylül hava durumu raporunu yayımladı. Yeni rapora göre yurt genelinde sıcak hava etkili olacak. Meteoroloji 7 şehir içinse sağanak uyarısı yaptı.
Hacettepe'den kemoterapi ilaçlarının yan etkisini azaltacak çalışma
Hacettepe'den kemoterapi ilaçlarının yan etkisini azaltacak çalışma Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsünce, kemoterapi ilaçlarının yan etkilerinin azaltılması ve etkinliğinin artırılması için kanser dokusunu hedefleyen küçük protein parçacıkları geliştirildi.
Arnavutköy'de kamyon ağaca çarptı, bahçe sahibi baba ve oğlu şoföre saldırdı
Arnavutköy'de kamyon ağaca çarptı, bahçe sahibi baba ve oğlu şoföre saldırdı İstanbul'da iddiaya göre yola sarkan ağacın dallarına çarparak zarar veren bir kamyon şoförü ile ağacın dikili olduğu bahçe sahipleri arasında kavga çıktı. Bahçenin sahibi baba ve oğlu ağaç dallarıyla kamyon şoförüne saldırırken, kamyonun camını da kırdılar. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
Hatay'da 30 milyon liralık yardım kolilerini depolayan şüpheli yakalandı
Hatay'da 30 milyon liralık yardım kolilerini depolayan şüpheli yakalandı Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, depremzedelere ulaştırılması gereken yaklaşık 30 milyon lira değerindeki yardım kolilerini depoda saklayıp sattığı öne sürülen Celal Yıldız (44), yakalanıp, tutuklandı.
Evinde ölü bulundu, cenazesi yük asansörüyle taşındı
Evinde ölü bulundu, cenazesi yük asansörüyle taşındı Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, evinde ölü bulunan Ali Gökçay (43) ağır kilosu nedeniyle yük asansörü ile evinden çıkarıldı.
Başakşehir'de motosiklet kazası! Sürücü ağır yaralandı
Başakşehir'de motosiklet kazası! Sürücü ağır yaralandı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi girişinde meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.Yaralanan motosiklet sürücüsüne ilk müdahale kazayı gören sağlık çalışanları tarafından yapıldı.