Yaşam

Derin uzaydaki 'fırtınalar' yeni dünyalara açılan kapı mı?
Derin uzaydaki 'fırtınalar' yeni dünyalara açılan kapı mı? Cambridge Üniversitesi'nden bilim insanları, öngezegen disklerinde oluşan ötegezenleri gözlemlemek ve ortaya çıktıkları zamanı belirlemek için yeni bir yöntem keşfetti.
Hayvanlarla aramızdaki duygusal iletişime inanamayacaksınız!
Hayvanlarla aramızdaki duygusal iletişime inanamayacaksınız! Macaristan'daki Budapeşte Eötvös Loránd Üniversitesi'nden araştırmacılar, köpek ve domuzların insanlarla kurduğu ilişkiyi gözlemledi.
Muğla açıklarında 5.4 büyüklüğünde deprem!
Muğla açıklarında 5.4 büyüklüğünde deprem! Merkez üssü Muğla'nın Seydikemer ilçesi açıkları olan, Richter ölçeğine göre, 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Tekfen Holding'in kurucusu Ali Nihat Gökyiğit hayatını kaybetti
Tekfen Holding'in kurucusu Ali Nihat Gökyiğit hayatını kaybetti TEMA Vakfı ve Tekfen Holding'in kurucularından olan Ali Nihat Gökyiğit 97 yaşında hayatını kaybetti.
Beklenen yağışlar geldi! Kar yağışına mı çevirecek?
Beklenen yağışlar geldi! Kar yağışına mı çevirecek? Bugün Marmara ve Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor. Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin yağış alacağı belirtildi.
Dikkat! MS riskini artıran etken!
Dikkat! MS riskini artıran etken! Yeni bir araştırmaya göre, ergenlik çağında 7 saatten az uyumak multipl skleroz (MS) riskini artırabilir.
Facebook Messenger kullananlar bu uyarıya lütfen dikkat!
Facebook Messenger kullananlar bu uyarıya lütfen dikkat! Eğer sevdiklerinizle Facebook Messenger üzerinden yazışıyorsanız bu haberi mutlaka okuyun...