Yaşam

"Şiddeti ve hakaretleri dayanılmaz bir hal almıştı" Uşak'ta 46 yaşındaki Neşe Arıkum, şiddet gördüğü iddiasıyla 57 yaşındaki kocası İbrahim Arıkum’u uyurken baltaya öldürdü. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Neşe Arıkum’un, akrabalarına “Ben onu öldürmeseydim, o beni öldürecekti” dediği öğrenildi.
Kardeşini tinerle yakan ağabeye 25 yıl istendi İstanbul Beyoğlu'nda madde bağımlısı ağabey, kardeşinin üzerine tiner dökerek yaktı. Alevler içerisinde kalan kardeşinin yanmasını izleyen ağabey tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kayıp Özlem Akusta olayında yeni gelişme! İki yılı aşkın süredir kayıp olan Özlem Akusta’nın izini süren polis, talihsiz kadının banka hesabından para çekildiğini tespit edince ATM kamerasına yansıyan görüntü tutuklu şüpheli Yunus Kahraman’ı işaret etmişti.
"Instagram kamerayı açarak casusluk yapıyor" iddiası! Facebook perşembe günü ABD’de federal bir mahkemede açılan davada, “Instagram platformu üzerinden kullanıcıların mobil telefonlarının kameralarını açarak casusluk yapmakla” suçlandı.
Sağlık çalışanları tükenmenin eşiğine geldi! Türkiye’de ilk Kovid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana mesai kavramı gözetmeksizin işlerinin başında olan sağlık çalışanları, vaka sayılarının yeniden artmasıyla tükenmenin eşiğine geldi.
Amerikalı milyarderden rekor bağış! ABD’li hayırsever iş insanı Chuck Feeney, gizli bağışlarıyla tarihe geçti. Yaşarken tüm servetini hayır çalışmaları için kullanmaya karar veren Feeney, dile kolay 8 milyar dolar bağışladı.
‘Seni istemedim’ diyen babaya 350 bin liralık dava 35 yaşına gelene kadar bir başkasını baba olarak bilen Noyan Akın, açtığı dava ile önce hak ettiği soyadını aldı. Akın’ın şimdiki hedefi, “Seni hiç istemedim” diyen babasına karşı ikinci hukuk zaferini kazanmak.