Yaşam

SPK, 10 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu
SPK, 10 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında yer alan sözleşmelerde gerçekleştirilen işlemlerinden dolayı; 10 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
Meteoroloji'den yağmur uyarısı!
Meteoroloji'den yağmur uyarısı! Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyi gök gürültülü yağmurlu, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek.
Tahıllar ne kadar sağlıklı?
Tahıllar ne kadar sağlıklı? ‘’Dünyanın en büyük gıda enerji kaynağı olan tahılların yaygın tüketimine rağmen sağlık üzerindeki etkileri tartışmalıdır’’ diyen Prof. Dr. Erk, bu konuyu mercek altına aldı.
"Aşk hormonu"nun hasarlı kalpleri iyileştirebildiği ortaya çıktı
"Aşk hormonu"nun hasarlı kalpleri iyileştirebildiği ortaya çıktı Araştırmacılar, genellikle "aşk hormonu" diye adlandırılan oksitosin hormonunun, kalbi iyileştirici özelliklere sahip olduğunun tespit edildiğini öne sürdü.
Yeşil kurbağaların rengi siyaha döndü
Yeşil kurbağaların rengi siyaha döndü Çernobil'de nükleer felaketten sonra varlığını sürdüren yaban hayatını gözlemleyen İspanyol araştırmacılar, son derece hızlı bir evrimsel sürece tanık oldu.
Meta, Facebook ve Instagram’da NFT dönemini başlatıyor
Meta, Facebook ve Instagram’da NFT dönemini başlatıyor Facebook'un üst şirketi Meta, NFT dünyasında yer almaya çalışıyor. Şirket, Facebook ve Instagram için NFT özelliğini duyurdu!
TikTok'ta alışveriş dönemi tekrar başlıyor!
TikTok'ta alışveriş dönemi tekrar başlıyor! TikTok Shop özelliği genişliyor. İngiltere'de test edilen TikTok'ta alışveriş deneyimi artık daha fazla ülkeye geliyor.