Yaşam

Sedef hastalığı kalbin düşmanı!
Sedef hastalığı kalbin düşmanı! Tedavi edilmeyen sedef, kalp sağlığını bozuyor. Zeytinyağı ve elma sirkesi, hastalığın neden olduğu kaşıntıyı önlüyor.
Google kurucularından ayrılık kararı!
Google kurucularından ayrılık kararı! Google'ın kurucuları arasında yer alan Larry Page ve Sergey Brin, Alphabet şirketinin icra kurulu başkanlığı (CEO) ve başkanlığı görevlerinden ayrılacaklarını duyurdu.
Şule Çet davasında beklenen karar çıktı!
Şule Çet davasında beklenen karar çıktı! Ankara’da 20. kattan şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden Şule Çet’in ölümüne ilişkin davanın altıncı duruşması başladı. Davada Çağatay Aksu cinayetten müebbet hapis cezasına ve 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanık Berk Akand da toplam 18 yıl 9 ay hapis cezası verdi.
Acılı abla, kardeşinin izini sürüyor!
Acılı abla, kardeşinin izini sürüyor! İki yıl önce çalıştığı gemiden esrarengiz şekilde kaybolan Kadir Köroğlu’nun ablası, “Kardeşim gemide görmemesi gereken kaçak yolcuları gördüğü için öldürüldü” diyor
Başörtülü öğretmene saldırıya 4 yıl hapis
Başörtülü öğretmene saldırıya 4 yıl hapis İstanbul Beşiktaş’ta başörtülü resim öğretmenine saldırıp tokat atan şüpheli Berrak K. hakkında “kasten yaralama” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
İstanbul'un can damarını kopardı!
İstanbul'un can damarını kopardı! Sismik hareketliliği tespit etmek için denize döşenen fiber optik kabloları trol teknelerinin parçaladığı ortaya çıktı. 5 yıldır durmuş vaziyetteki araştırmalar bu ay tekrar başlıyor
Akciğeri temizleyen mucizevi besinler
Akciğeri temizleyen mucizevi besinler Her nefesle hücrelere oksijen sağlayan akciğerleri kanserden korumak için gerekli vitamin, mineral ve antioksidanların besinler yoluyla alınması gerekiyor. Ünlü Diyetisyen Dilara Demirkan Erkek, akciğeri temizleyen gıdalar konusunda önemli bilgiler verdi.