Yaşam

Covid-19 sonrası kalbinize dikkat! Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Polat Canbolat, ‘Covid-19’a yakalanıp, iyileştikten sonra çarpıntı, göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi şikayetleriniz devam ediyorsa doktora başvurun’ uyarısında bulundu.
Trans kadın doktor Larin Kayataş, genel ahlak gerekçesiyle meslekten men edildi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra zorunlu hizmet için atandığı hastanedeki ilk iş gününde CİMER’e şikayet edilen trans kadın doktor Larin Kayataş, ‘Genel ahlak’ gerekçesiyle meslekten men edildiğini duyurdu.
Saç ekimi sırasında yaşanan ölümde Medicine Hospital detayı! Saç ekimi için gelen İbrahim Gül, örnek saç alımı esnasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmiş, işlemi yapan doktor Mehmet Albayrak tutuklanmıştı. Olayın yaşandığı hastane ile ilgili geçen hafta önemli bir gelişmenin yaşandığı anlaşıldı. Hastanenin konkordato davası açtığı belirlendi.
Palalı Sabri'nin fuhuş hattı: 62 kadın kurtarıldı! "Palalı Sabri" diye bilinen Sabri Çelebi’nin kaçak hayatı yaşadığı Fas'ta Türkiye bağlantılı fuhuş çetesi kurduğu ortaya çıktı. Tespitlere göre, Palalı Sabri'nin Fas'tan iş bulma bahanesiyle Türkiye'ye gönderdiği kadınlara zorla fuhuş yaptırılıyordu. Düzenlenen operasyonda 62 kadın kurtarıldı.
'Koronavirüs aşısı 2 yıl sonra öldürüyor' dedi 1 hafta sonra vefat etti! Kütahya Eczacılar Odası Haysiyet Kurulu Üyesi, 69 yaşındaki Eczacı Cemile Berra Tüfekçibaşı, “Koronavirüs aşısı 2 yıl sonra öldürüyor. Sakın aşı olmayın” dedikten 1 hafta sonra Koronavirüs'ten hayatını kaybetti.
Batık uçağın gizemi 42 yıl sonra çözüldü Aydın'ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Milli Parkı açıklarında 2017 yılında tespit edilen batık küçük uçağın sırrını Youtuber Kerem Gök ile uçağı ilk bulan Kubilay Akgür birlikte çözdü.
WhatsApp'tan sesli mesaj sevmeyenlere müjdeli haber! WhatsApp, gelen sesli mesajlar yazılı olarak görülebileceğini duyurdu.