Yaşam

Köyün imamı, çocuk istismarından tutuklandı Sakarya’dan sonra bir iğrenç olay da Van’da... Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna tacizden tutuklanmasının ardından bir köy imamı da aynı suçtan cezaevine gönderildi. Kız çocuğunun ise 9 yaşında olduğu öğrenildi.
Tarihi yalıda bıçaklı komşu paniği! II. Abdülhamid döneminde 1906'da Raimondo Daronco tarafından Sara Sultan'ın ikiz torunlarına yapılan Yeniköy'deki Faik ve Bekir Bey yalısında ikamet eden avukat Banu O. ve doktor Özlem O. adlı kardeşlerin komşularıyla başı dertte.
Matematikçiden ayakta yolcu kısıtlamasına ‘sayaç’ önerisi Corona virüs vakalarının artmasının ardından, toplu taşımada ayakta yolcu kısıtlaması kararı getirildi. Dolmuşçular koltuk sayısı kadar yolcu taşısa da raylı sistemleri kullanan vatmanların, 3’de 1 yolcu kuralını hesaplamaları oldukça zor görünüyor.
Kullandığımız maskeler bizi ne kadar koruyor? Yeni tip koronavirüsün neden olduğu Kovid-19’dan korunmak için olmazsa olmaz önlemlerden biri olan medikal maskede standart altüst olmuş durumda. Tüketici Hakları Derneği Başkanı Bülent Yılmaz, mevcut maskelerin koruyucu özellikli filtre görevi gören kumaşların kullanılmadan üretildiğini söylüyor.
Ünlülerin reklamını yaptığı Çengelköy Kokoreçci'sinde 6 kişi zehirlendi iddiası! Sanat ve Spor Dünyasında Yediren Adam lakaplı Mehmet Erözcan'ın sahibi olduğu Çengelköy Kokoreçcisi'nde 6 kişinin zehirlendiği sikayetvar.com sitesine gelen ihbarla ortaya çıktı.
Yıllardır gizemi çözülemeyen Engin Temel cinayetinde gelişme! Şişli’de esrarengiz bir cinayete kurban giden Engin Temel’in katil zanlısını araştıran savcılık, emniyetten Temel’in adresinin yakınındaki baz istasyonundan saat 06.00-06.50 arasındaki tüm görüşmelerin dökümünü istedi.
Bağırsağa lifli destek Vücut için faydalı olduğunu bildiğimiz lifi yani posayı hangi kaynaklardan ne kadar alabileceğimizi biliyor muyuz?