Yaşam

Çikolatadan vazgeçmeyin sadece ölçüye dikkat edin!
Çikolatadan vazgeçmeyin sadece ölçüye dikkat edin! Tatlı lezzeti ve besin değerinin yüksek olmasıyla iyi üne sahipken, yüksek kalori değeri ve kontrolsüz aşırı tüketim riski ise kötü şöhretini oluşturuyor.
Robot doktorlar yolda!
Robot doktorlar yolda! Sağlık sektörünün giderek dijitalleşmesi bir yandan teşhis ve tedavileri mükemmelleştirirken diğer taraftan insan eliyle yapılan işlerin makinelerin eline geçmesine de yol açıyor. Robot doktorlar geliyor.
İzmir'de profesöre "FETÖ" tuzağı!..
İzmir'de profesöre "FETÖ" tuzağı!.. DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Prof. Dr. Hatice Miraç Binnaz Demirkan, dolandırıcıların kurbanı oldu. Prof. Demirkan'ın banka hesaplarının FETÖ'ye para göndermek için kullanıldığı yalanıyla kandırıldığı ortaya çıktı.
Nişanlısını öldüren hemşire yargılanmayı bekliyor
Nişanlısını öldüren hemşire yargılanmayı bekliyor Balıkesir Edremit'te 13 Ocak 2019'da sürekli şiddet görmesi nedeniyle nişanlısı Gökhan Sevinç'i (24) öldürdüğü için tutuklu yargılanan 24 yaşındaki hemşire Ceyda Malay, 294 gündür yargılanmayı bekliyor.
Böbrek düşmanı enfeksiyon!..
Böbrek düşmanı enfeksiyon!.. İdrar yolu enfeksiyonu, kadınları tehdit ediyor. Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu tedavi edilmeyen enfeksiyonun böbreklere zarar verdiğini söylüyor.
'Bitcoin Safiye'den 5 milyonluk vurgun!
'Bitcoin Safiye'den 5 milyonluk vurgun! Aydın’da bir kadın dolandırıcı sanal para birimi bitcoin borsasında para kazanma vaadi ile 5 milyonluk vurgun yaptı. Aralarında doktor ve polislerin de yer aldığı mağdurlar suç duyurusunda bulundu.
Yeni bir hayat kurmuştu, kurşunların hedefi oldu!
Yeni bir hayat kurmuştu, kurşunların hedefi oldu! Muğla Fethiye'de Riyad Reşat Özkan, 2 yıldır işlettiği spor salonuna giren bir kişi tarafından silahla sırtından vuruldu. Saldırgan ve yanındakiler otomobille olay yerinden kaçarken, Özkan kaldırıldığı hastanede öldü.