Yaşam

Ürküten tablo: Sağlıkta şiddet 2 kat arttı Sağlık görevlilerinin şiddetin hedefi olduğunu belirten halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Haydar Sur, Türkiye’de 2009 yılı ve öncesi yüzde 21,2 olan sağlık görevlilerinin şiddet görme oranlarının, 2020 yılının ilk yarısında yüzde 54,9 olarak kayıtlara geçtiğini söyledi.
Meteoroloji’den birçok şehre sağanak yağış uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Anadolu'nun birçok şehrinde 3 gün boyunca yoğun sağanaklar görülecek. Yağışlar Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da daha fazla etkili olacak.
Diyarbakır'da silahlı saldırı: 2 ölü, 3 yaralı Diyarbakır’da emlakçı Abdurrahman Dağ ve ailesinin bulunduğu araç, Kalaşnikoflarla yaylım ateşine tutuldu. Araçtaki anne ve 17 yaşındaki hayatını kaybetti, Dağ ve iki çocuğu yaralandı.
Mikro kameralı sapık bankacı! İstanbul Şişli'de bir bankanın birinci ve dördüncü katındaki kadınlar tuvaletine yerleştirilen gizli kamerayla aylarca kadın çalışanların müstehcen görüntülerinin ele geçirildiği ortaya çıktı.
Tatilciler dönmedi, İstanbul yolları boş kaldı Ramazan Bayramı tatili sona erdi, çalışanlar ve öğrenciler yollara düştü. Ancak beklenen olmadı ve İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşanmadı. Saat 07.30 itibarıyla trafik yoğunlu yüzde 17 olarak ölçüldü.
Yeni araştırma: Corona virüsü IQ’yu düşürüyor! Bilim insanları dünya çapında 6.2 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsü salgını ile ilgili dikkat çekici bir araştırma hazırladı.
Bülent Uygun'a dolandırıcılık şoku!.. TV kanallarında kendisini DNA uzmanı olarak tanıtan Ulaş Birihan’ın, Teknik Direktör Bülent Uygun dahil 3 kişiyi arsa alma vaadiyle 2 milyon 791 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı.