Yaşam

Ege Denizi'nde korkutan depremler Ege Denizinde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 5 saat içerisinde Richter ölçeğine göre; önce 3.6 ardından 3.5 daha sonra 3.7 ve 3.6 büyüklüğünde dört deprem meydana geldi.
Fazla et tüketmenin zararları Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. İhsan Alur, “Birçok araştırmada aşırı tüketilen taze kırmızı et veya işlenmiş türevlerinin diyabetten prostat kanserine kadar birçok hastalık riskini artırdığı tespit edilmiştir” dedi.
Ege sahilleri tıklım tıklım! Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Çeşme milyonlarca tatilciyi ağırlıyor. Bayramın birinci günü sahillerde adım atacak yer kalmadı. Uçaklar ek seferlerini üç katına çıkartırken, otobüs şirketleri ise bazı şehirlerden saat başı olarak sefer düzenlemeye başladı.
Eski Avrupa boks şampiyonu Resul Küçük ölü bulundu! Türkiye’nin eski Avrupa boks şampiyonlarından ve bir dönem de Bursaspor’da lisanslı olarak sporculuk yapan Resul Küçük, evinde ölü bulundu.
Ukraynalı modelin gizemli ölümü mercek altında Ukraynalı model Anzelika Srabiants'ın balkondan düşüp hayatını kaybederken o anları kayda alan erkek arkadaşı Burak Ercan'ın "kasten öldürme" suçundan tutuklandığı soruşturmada birçok çarpıcı detayın araştırıldığı ortaya çıktı.
Önemli uyarı: "Delta varyantı aşısızların pandemisidir" Delta varyantını değerlendiren TTB Halk Sağlığı Kolu Başkanı Uzm. Dr. Nasır Nesanır, Delta varyantının Türkiye dahil 111 ülkede görüldüğünü söyledi.
Apple çalışanları ayaklandı, dev firma geri adım attı! ABD'li teknoloji devi Apple, ofise geri dönüş çağrısı yaptığı çalışanları için kritik bir karar aldı. Varyant endişesi nedeniyle Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen dönüş bir ay ertelenerek Ekim ayına kaldı.