Yaşam

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! Bu bölgeler dikkat!
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! Bu bölgeler dikkat! Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun batısı sağanak yağışlı olacak. Yağışların Ege'nin kıyı bölgelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
İş kadınına tecavüz olayında yeni gelişme!
İş kadınına tecavüz olayında yeni gelişme! İşkadını Lara B., barışmak için kendisini eve çağıran eski sevgilisi İbrahim B.’nin saldırısına ve tecavüzüne uğramıştı. Lara B., “Uygunsuz fotoğraflarımı ve videomu da çekti. İbrahim B.’nin telefon ve bilgisayarına el konulsun” diyerek savcılığa başvuru yaptı.
Yapay zeka kontrolden çıkıyor mu? Teknoloji nereye gidiyor?
Yapay zeka kontrolden çıkıyor mu? Teknoloji nereye gidiyor? Yapay zekanın eğitimde, hukukta, güvenlikte ve sosyal hayatta yarattığı büyük dönüşüm, teknolojinin kontrolden çıkabileceğine dair endişelere de neden oluyor.
8 saatten fazla oturmak vücuda sigara içmek kadar zarar veriyor!
8 saatten fazla oturmak vücuda sigara içmek kadar zarar veriyor! Modern çağ herkese kolaylıklar getirirken bir yandan sağlığı da olumsuz etkiliyor.
Emekli bankacıya minibüs beklerken koç saldırdı!
Emekli bankacıya minibüs beklerken koç saldırdı! Muğla Milas'ta minibüs beklediği sırada bir koçun saldırısına uğrayan emekli bankacı ve turizmci Sezin Umut Önderman, koçun boynuz darbeleri ile öldü. 71 yaşındaki kadının ölümü Kıyıkışlacık'ta üzüntü yarattı.
Amerika'da 'profesyonel ayı tutucusu' aranıyor
Amerika'da 'profesyonel ayı tutucusu' aranıyor New Mexico'da yaklaşık 6 bin Amerikan kara ayısı olduğu tahmin ediliyor. Başvuranların ayı inine girme cesaretine sahip olması gerekiyor...
Endişe uyandıran toplu balık ölümleri! Nedeni anlaşıldı!
Endişe uyandıran toplu balık ölümleri! Nedeni anlaşıldı! Olayın yaşandığı nehirde uzun süreli kuraklık nedeniyle su seviyeleri de giderek azalıyor.