Yaşam

İzmir Adliyesi koridorunda ölüm kalım savaşı!
İzmir Adliyesi koridorunda ölüm kalım savaşı! İzmir Adliyesi koridorunda aniden fenalaşarak bayılan ve dili boğazına kaçtığı için nefesi kesilen avukat Alper Yilmaz'ın imdadına aynı koridorda bir duruşmada ifade vermek için bekleyen Altaysporlu eski antrenör ve amatör ligdeki Şirinyerspor Teknik Direktörü Erol Camkıran yetişti.
İstanbul güne yağışla başladı
İstanbul güne yağışla başladı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul'da sabahın ilk saatleriyle birlikte etkili olan yağış, sabah işe giden vatandaşları olumsuz etkiledi.
Muğla'daki yangına helikopterler havadan müdahaleye başladı
Muğla'daki yangına helikopterler havadan müdahaleye başladı Muğla’nın Dalaman ilçesinde çıkan orman yangını sabah saatlerinde rüzgarın etkisini kaybetmesi sonucu etkisini düşürürken, helikopterler sorti yapmaya başladı.
Güneş yanığının etkisini azaltacak 4 önlem
Güneş yanığının etkisini azaltacak 4 önlem Ozan tabakasının incelmesi nedeniyle yeryüzüne filtre edilmeden ulaşan güneşin zararlı ışınları, sağlığı olumsuz etkiliyor. Yaz aylarında bronz bir cilde sahip olmak için uzun süre güneşlenme, kısa dönemde cilt yanıklarına uzun dönemde ise deri kanserine ve yaşlanmaya neden oluyor.
Minik Meryem ‘hayat ilacı’ bekliyor
Minik Meryem ‘hayat ilacı’ bekliyor Manisa'da yaşayan ve 14 farklı çeşidi bulunan genetik bir rahatsızlık olan NCL'ye (beyincik erimesi) yakalanan 3 yaşındaki Meryem, yurtdışından getirilecek ilacı bekliyor. Meryem ilacına kavuşamazsa konuşma, yürüme, görme duyusunu yitirip, hayatını kaybedebilir.
Sahte Samsung uygulaması 10 milyon defa indirildi!
Sahte Samsung uygulaması 10 milyon defa indirildi! Samsung ile alakası olmayan ancak Samsung'un isminin geçtiği bir uygulama Google Play Store üzerinden 10 milyon defa indirilmişti. Büyük kitlelere ulaştıktan sonra dikkatleri çeken sahte uygulama için karar verildi.
Alman bilim insanlarından Marmara Denizi'nde deprem uyarısı!
Alman bilim insanlarından Marmara Denizi'nde deprem uyarısı! Alman bilim insanları, Marmara Denizi‘nde 7.1-7.4 büyüklüğünde bir depremin meydana gelebileceği uyarısında bulundu.