Yaşam

İstanbul'un göbeğinde korkunç olay Maçka Parkı’nda laf atma tartışmasında çok sayıda suç kaydı olan Emrah D. elindeki şişeyi kırdıktan sonra Süleyman Dönmez’in boğazını kesti. Olayın ardından kaçan Emrah D. Eyüpsultan’da annesinin evinde yakalandı.
Kovid-19’un ateşi sönse de közü duruyor! İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Türkiye’nin koronavirüsle geçirdiği 90 günü değerlendirdi: “Kovid-19’un ateşi sönse de közü duruyor...”
Anayasa Mahkemesi'nden 'sokak kısıtlaması' kararı! Anayasa Mahkemesi, pandemi süresince uygulanan kısıtlamalara ilişkin önemli bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme, “sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle haklarım ihlal edildi” diyen vatandaşın bireysel başvurusunu reddetti.
Mehmet Çilingiroğlu'ndan olay Ayasofya çıkışı! ABD'de tıp alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Ayasofya'ya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Çilingiroğlu'nun daha sonra paylaşımını kaldırdığı görüldü.
Yunuslar Marmara'yı mesken tuttu Denizlerin en zeki hayvanı yunuslar, pandemi sürecinde Marmara’da özgürlüğün tadını çıkardı. Uzmanlar, “Yunuslar hep vardı. Deniz trafiği azalınca daha çok görünür oldular” dedi.
Kanser hastalarına hayati uyarılar! Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Karanlık anlattı. Karanlık, normalleşme döneminde kanser tedavisi gören hastaların dikkat etmesi gereken noktaları sıraladı.
Starbucks 400 şubesini kapatıyor! ABD merkezli kahve zinciri Starbucks, önümüzdeki 18 ay içinde ABD ve Kanada’daki yaklaşık 400 şubesini kapatmayı planladığını açıkladı.