Yaşam

Tuzla’da merdiven boşluğuna düşen çocuk hayatını kaybetti
Tuzla’da merdiven boşluğuna düşen çocuk hayatını kaybetti Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanlığı lojmanlarında 4. kattan merdiven boşluğuna düşen 15 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
Okul döneminde 'çocuk' beslenmesi
Okul döneminde 'çocuk' beslenmesi Verimli, sağlıklı, keyifli bir yıl geçirmek dileğiyle yeni öğretim yılına başlıyoruz. Gelecek nesillerin fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı olmaları için çocukların sağlıklı beslenmesi birinci gereklilik.
Tarlada çapadan internette sörfe!..
Tarlada çapadan internette sörfe!.. Bursa Orhaneli'de gün boyu tarlada çalışan kadınların talebi üzerine ilçede sosyal medya kursu açıldı. Kadınlar 'biz de e-mail atmak, Facebook'ta akrabalarla konuşmak ve Instagram'da fotoğraf paylaşmak istiyoruz' dedi.
İki tarihi lisede 'bekçi krizi' yaşanıyor!
İki tarihi lisede 'bekçi krizi' yaşanıyor! 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı heyecanı yaşanırken, İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde, İstanbul Erkek Lisesi kız öğrencileri de aynı pansiyonu kullandığı için onları da etkileyen bir bekçi krizi yaşanıyor.
Sevenleri genç Halit'e ağlıyor!
Sevenleri genç Halit'e ağlıyor! İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde durakta oturduğu sırada kimliği belirsiz kişiler tarafından bıçaklanan elektrik mühendisi genç, hayatını kaybetti, arkadaşı ise ağır yaralandı.
Kadıköy'de taksiye silahlı saldırı!
Kadıköy'de taksiye silahlı saldırı! İstanbul’un Kadıköy ilçesi Caferağa Mahallesi, Albay Faik Sözdener Caddesi’nde motosikletli bir şahıs bir taksiyi hedef aldı. Silah sesini duyan polisler kısa sürede olay yerine geldi. Seken kurşun parçasıyla yaralanan bir vatandaş olay yerine gelen ambulansla hastaneye götürüldü.
Demir eksikliği saçlardan ediyor!
Demir eksikliği saçlardan ediyor! Saç dökülmesi, kişinin hem sosyal hem de ruhsal yaşamını olumsuz etkiliyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Herman Mayısoğlu, insanlarda 100 bin saç teli olduğunu ve herkeste normal koşullarda 50-100 tel arası günlük bir dökülme olabileceğini söylüyor.