Yaşam

1 milyar TL yatırımla 2.500 kişiye istihdam hazırlığı Türkiye çapında 100 istasyona ulaşan Class Petrol, 2023 yılına kadar 1 milyar TL yeni yatırım yaparak, istasyon sayısını 250’ye çıkarmayı planlıyor.
Bayram yağışlarla birlikte gelecek! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı hava durumu tahminlerine göre hafta sonu yurtta etkisini artıracak olan yağışlar bayramla birlikte yurdun önemli bir kısmına yayılacak. Bayramın 2. gününde yağmurlu havanın tüm yurdu etkileyeceği tahmin ediliyor.
Beyin implantı, Parkinson hastalığına çözüm oluyor Beyin implantı ile Parkinson hastalığının semptomlarının tersine çevrildiği gözlemlendi. Yapılan deney, tedavisi olmayan Parkinson hastalığı için umut oldu.
Elon Musk Coca Cola'yı alıp içine kokain koyacak Twitter'ı milyar dolara satın alan Elon Musk 'sıradaki hedefi' ile gündeme oturdu. Elon Musk sahibi olduğu twitter'dan attığı 'Coca Cola' twiti ile ortalığı ayağa kaldırdı. Coca Cola'yı satın alıp içine kokain koyacağını duyurdu.
Prof. Dr. Canan Karatay: "Biz ölürüz virüsler ölmez" Virüslerin hiçbir zaman yok olmayacağını belirten Prof. Dr. Canan Karatay, “Ancak kimse korkmasın. Çünkü gökyüzünden yağmur gibi yağmazlar. Bağışıklık zırhının sağlam olması ve doğal bir şekilde yaşamak, bizi her türlü virüs ve bakteriden korur” dedi.
Hırsız kırmızı şapkadan yakalandı İstanbul'da evlere girerek hırsızlık yapan bir kişi; son hırsızlık olayından önce yüzünü gizlemek için kredi kartını kullanarak satın aldığı "Kırmızı" renkli şapkadan iz sürülerek Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Polisleri tarafından yakalandı.
WhatsApp'ın yeni özelliği ilk kez ortaya çıktı Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Beta sürümünde görünen yeni özelliğin Business (İşletme) hesaplarına geleceği ortaya çıktı. Buna göre mesajlar filtrelenerek aratılabilecek.