Yaşam

Neptün'ün en net fotoğrafı paylaşıldı
Neptün'ün en net fotoğrafı paylaşıldı Bilim insanları yıllardır merakla bekledikleri Neptün'ün en detaylı fotoğrafını çekmeyi başardı. Neptün, James Webb Uzay Teleskobu aracılığıyla görüntülendi.
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında. Yağışların Marmara'nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu, Sivas, Adana, Osmaniye, Kırklareli, Tokat, Yozgat, Kayseri, Hatay ve Kahramanmaraş'ta kuvvetli olması bekleniyor.
Bilim insanları gece geç saatlere kadar uyanık kalanları uyardı
Bilim insanları gece geç saatlere kadar uyanık kalanları uyardı Araştırmacılar, gece geç saatlere kadar uyanık kalanların kalp ve şeker hastalığına daha yatkın olabileceğini söylüyor.
Google’dan yeni özellik: 'İnternetteki varlığınızı silin'
Google’dan yeni özellik: 'İnternetteki varlığınızı silin' Google, artık arama sonuçları içerisinde kişisel verilerimiz bulunuyorsa direkt olarak kaldırmak için başvurabileceğimizi söylüyor.
Genç Zeynep'in vefatı hüzne boğdu
Genç Zeynep'in vefatı hüzne boğdu Zeynep Kurtuluş 25 Eylül’de dünyaevine girmeye hazırlanıyordu. 27 yaşındaki Zeynep, düğününe 5 gün kala kalp krizi geçirdi, hayatını kaybetti. Kurtuluş’un cenazesi gözyaşları ile toprağa verildi.
Bugün Dünya Alzheimer Günü
Bugün Dünya Alzheimer Günü Bugün 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü, halk arasında bunama olarak anılan Alzheimer, yaşlılığa ve beyin dokusunda meydana gelen yıkıma bağlı olarak ortaya çıkıyor.
Dünyanın en uzun kitabı 'One Piece' tek cilt halinde basıldı
Dünyanın en uzun kitabı 'One Piece' tek cilt halinde basıldı En ünlü manga serilerinden One Piece'in tek ciltli kitabı satışa çıktı. Dünyanın en uzun kitabı unvanını taşıyan eser, 21 bin 450 sayfa. 50 adet üretilen sınırlı sayıdaki kitaplar, 7 Eylül'de piyasaya sürülmesinin ardından günler içerisinde tükendi.