Yaşam

Haftada üç gün 40 dakikalık yürüyüşler yapmak, hafızayı güçlendiriyor 60-80 yaş aralığındaki 247 katılımcıyı gözlemleyen yeni bir çalışma, yürüme gibi fiziksel aktivitelere katılmanın, beyni olumlu bir şekilde etkileyebileceğini buldu.
Netflix’ten video oyunu atağı Netflix, TV şovları ve filmlerin ötesindeki ilk büyük hamlesini gerçekleştirdi. Video oyunlarına yönelmeyi planlayan platform, bu alana öncülük etmesi için Electronic Arts ve Facebook'ta yöneticilik yapmış olan Mike Verdu ile çalışacak.
Villa dolandırıcıları avukatı bile kandırdı! Kırıkkale Barosu avukatlarından Ali Can Çiçek'in ailesiyle Çeşme'de villada tatil hayali hüsranla bitti.
Aşılar Delta Plus’a karşı etkili mi? Covid-19 aşılarının Delta Plus varyantına karşı etkili olup olmadığı en çok merak edilen konulardan biri.
Dikkat! Sağanak ve sıcak uyarısı bir arada! Bunaltıcı sıcaklar etkisini sürdürürken yurdun birçok yerinde sağanak yağış devam ediyor.
1 milyon kişi bayram tatilinde sahillerde! Yerli turist bayram dönemi için gelen 9 günlük tatilde aile ziyaretleri dışında sahilleri de tercih ederken, yaklaşık 1 milyon kişinin sahil bölgelerine akması bekleniyor.
'Beynini kullanan' sağlıklı yaşar! Uzun yaşamak ama en önemlisi sağlıklı yaşamak mümkün mü? Bunu nasıl başarabiliriz?