Yaşam

İki genç motosikletle ölüme gitti İstanbul Avcılar'da virajda devrilerek sürüklenen motosikletteki biri 15, diğeri 19 yaşındaki iki genç hayatını kaybetti.
Yengesine kabusu yaşatan jokey yolun sonuna geldi Türkiye'nin en iyi 5 jokeyinden biri olarak gösterilen Uğur Polat'ın iki jokey arkadaşıyla birlikte yengesine istismar suçundan aldıkları hapis cezasının iptal talebi, Yargıtay tarafından reddedildi.
'Ketojenik diyet' hakkında bilinmeyen gerçekler Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ketojenik diyetle kısa sürede yağ yakmak mümkün mü?
Profesör, deniz salyası için ‘Acil Önlem’ çağrısı yaptı! Marmara Denizi geçen yıl sonundan bu yana deniz salyası (müsilajla) boğuşuyor. İstanbul, Adalar, Tekirdağ, Çınarcık, Bursa, Erdek, körfezler, kıyılar ve denizin dibi müsilajın etkisi altında.
Dikkat! Hava 7 derece soğuyacak, sağanak durmayacak! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yeni haftaya dair hava durumu tahminlerine göre yurtta yağışlı bir hava hakim olacak ve sıcaklıklarda düşüş meydana gelecek. İstanbul'da geçtiğimiz günlerde 25 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar 6-7 derecelik bir düşüş yaşayacak.
Oğlunu korumak isterken canından oldu İstanbul'da, 55 yaşındaki Abit Garlı, oğlu İhsan Garlı ve eşi Sağra Garlı ile 21 Haziran 2018 günü Eyüp'teki benzinlik yakınlarındaydı.
Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci 1,5 yıl sonra aşı oldu Covid-19’a karşı en etkili aşıyı geliştiren Alman BioNTech firmasının kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci ile 200 çalışanı aşı oldu.