Yaşam

Corona virüsünden şüphe edenler ne yapmalı? Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Melda Özdamar, corona virüsü belirtilerinde ve izole karantina durumunda yapılması gerekenleri şöyle sıraladı...
Sofia Vergara sahneden düştü! Kolombiyalı ünlü oyunucu, model ve sunucu Sofia Vergara, jüri üyeleri arasında bulunduğu 'America's Got Talent' yarışmasında dengesini kaybederek seyircilerin arasına düştü. Kahkahalara boğulan Vergara, "Bundan daha korkunç bir şey görmedim" dedi.
Müdürü olduğu tarihi oteli 2 milyon dolara sattı! Müdürlük yaptığı Sultanahmet’teki tarihi oteli yaklaşık 2 milyon dolara Amerika’lı bir yatırımcıya satan dolandırıcı, otel satışı gerçekleşmeyince yakayı ele verdi. 10 yıla kadar hapsi istenen otel müdürü, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.
ABD’li profesör ile Türk eşi davasında yeni karar! ABD'de bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Fabrizio Bisetti’nin 11 yıllık eşi Begüm Bisetti, şiddet gördüğü iddiasıyla boşanma davası açıp 3 çocuğuyla Türkiye’ye gelmişti.
4 milyonluk ihbar! Ankara’nın Bala İlçesi’nde Milli Eğitim Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) olarak görev yapan Gökhan Yağmur, şahit olduğu yolsuzlukları resmi ihbara dönüştürdü.
Dikkat!.. Cilt sorunlarını tetikleyebilir! Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Burhan Engin anlattı: "Sık dezenfektan, maske ve eldiven kullanımının cilt sorunlarını tetikleyebileceğine dikkat çekip uyarıda bulundu."
İspanya restorasyon faciasını konuşuyor İspanya’da mobilya tamircisi, 17’nci yüzyılda Murillo’nun resmettiği ‘Meryem’in kusursuz gebeliği’ isimli tablosunu ‘restore’ ederken tanınmaz hale getirdi. Ardı ardına yaşanan restorasyon faciasına sanat tarihçileri isyan etti.