Yaşam

16 yaşındaki kızlarını kaçırıp 50 bin TL teklif ettiler! Aydın'da 4 ay önce 16 yaşındaki F. S.’yi kaçıranlar, acılı ailesine evlenmelerine onay vermeleri için 50 bin lira teklifte bulundu. Gözü yaşlı anne ve baba “Bizim kızımız satılık değil” diyerek yetkililerden yardım istedi.
İzinsiz delil yapılan yazışma suç unsuru! Yargıtay, boşanma davası açtığı eşine ait yazışmaları izinsiz şekilde “Whatsapp web” uygulamasından alıp mahkemeye sunan kocaya ceza verilmesi gerektiğine hükmetti.
Vaniköy Camisi yangını uzmanların tepkisini çekti Uzmanlar, 15 Kasım’da alevlerin yuttuğu tarihi Vaniköy Camisi’nde yangına karşı önlem alınmamasına tepki gösterdi. Mimar Sinan Genim’in aylar önce Vaniköy Camisi’nde acilen tedbir alınması gerektiği uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.
Corona virüsü ile ilgili dehşet veren sonuç İngiltere'de yapılan bir araştırma Corona virüsü semptomlarını uzun süre taşıyan genç ve daha önce ciddi bir sağlık sorunu olmayan kişilerin uzun vadede zarar gördüğünü ortaya çıkardı.
Şok!.. Microsoft’u Bitcoin ile soydu! Microsoft’u 10 milyon dolar soyan eski yazılım mühendisi 9 yıl hapis ceza aldı. Kendisine Tesla araba ve göl kenarında bir ev satın alan Volodymyr Kvshuk çaldığı parayı geri ödeyecek.
Corona virüse karşı yeni bir aşı daha geliştirildi! ABD merkezli Moderna şirketi, Kovid-19'a karşı yüzde 94.5 etkili yeni bir aşı geliştirdiklerini duyurdu.
İBB’den Netflix'e 'Bir Başkadır' yanıtı İBB, Netflix Türkiye'yi etiketleyerek Bir Başkadır dizisindeki otobüs hattına ilişkin açıklama yaptı.