Yaşam

7 yılda 40 bin jilet biriktirdi!..
7 yılda 40 bin jilet biriktirdi!.. Kahramanmaraş’ta berberlik yapan Ali Karademir 7 yılda yaklaşık 40 bin adet jilet topladı. Toplanan jiletler, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince teslim alınarak geri dönüşüm tesisine gönderdi.
Kereviz'in aklınıza bile gelmeyecek faydaları!
Kereviz'in aklınıza bile gelmeyecek faydaları! Kereviz kalsiyum, sodyum, bakır, magnezyum, demir, çinko, ve potasyum gibi minerallerle birlikte, yağ asitleri de dahil olmak üzere; A vitamini, K, C, E, D ve B vitaminleri (tiamin, riboflavin, folik asit, vitamin B6, ve B12 vitamini), aynı zamanda lif içerir.
Telefon üzerinden "nakit oluşturanlara" kötü haber!
Telefon üzerinden "nakit oluşturanlara" kötü haber! Bazı vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla GSM operatörlerinden taksitle aldığı ve ambalajlarını bile açmadan daha ucuz fiyata sattıkları cep telefonları, borcu bitmeden ikinci kişilere satılamayacak.
Korkutan İstanbul gerçeği!..
Korkutan İstanbul gerçeği!.. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), 17 Ağustos depreminin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen, İstanbul’un ders çıkarmadığını belirterek, olası bir depremde İstanbul’un hazır olmadığını açıkladı.
Beykoz'da denize giren genç kayboldu
Beykoz'da denize giren genç kayboldu Beykoz’da 15 yaşlarında olan Mustafa Ö. ile Caner Ş., yüzmek için girdikleri denizde boğulmaya başladılar. Durumu fark eden Mehmet Yaşar Altaş, denize atlayarak Caner Ş.’yi kurtarsa da Mustafa Ö. dalgalara kapılarak kayboldu. Kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor.
Eşinin cansız bedenini arabada gezdiren kocanın iddianamesi tamamlandı
Eşinin cansız bedenini arabada gezdiren kocanın iddianamesi tamamlandı Boşanma aşamasında olduğu eşini 2 el ateş ederek öldüren ve cesedini arabasında gezdiren Eren Erdoğan (23) hakkındaki iddianame tamamlandı. Erdoğan’ın ağırlaştırılmış müebbet ile 13 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
Önce eski eşini sonra kendini vurdu!
Önce eski eşini sonra kendini vurdu! Yozgat'ın Sorgun ilçesinde boşandığı eşini evinin önünde vurarak öldüren şahıs ardından intihar etti.