Yaşam

Kurtarılan Türk gemiciler yurda döndü
Kurtarılan Türk gemiciler yurda döndü Nijerya'da silahlı kişilerce kaçırılan ve önceki gün kurtarılan 10 Türk gemici Türkiye'ye döndü.
Çanakkale’de yangın söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor
Çanakkale’de yangın söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Behramlı köyü yakınlarındaki arazide çıkan yangın saatlerdir kontrol altına alınamıyor. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor.
Kurban Bayramınız mübarek olsun
Kurban Bayramınız mübarek olsun Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, bütün İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını dileriz...
Bayram tatilinde bunu yapamadan yola çıkmayın
Bayram tatilinde bunu yapamadan yola çıkmayın Kurban Bayramı’na sayılı günler kala yola çıkmak için hazırlık yapan araç sürücüleri, araçlarının periyodik bakımlarını yaptırıyor. Uzmanlar, bakımların yapılmadığı takdirde araçlarda yüksek maliyetli hasarlar oluşabileceği gibi, bayram tatilinin de kötü anılarla geçebileceğine dikkat çekiyor.
Sabah uyandığında gözleri görmüyordu!
Sabah uyandığında gözleri görmüyordu! İzmir'de yaşayan 69 yaşındaki bir hasta, sabah uyandığında göremediğini fark etti ve hemen soluğu hastanede aldı. Muayene olan kadının az kalsın göz tansiyonu nedeniyle gözünü kaybedeceği ortaya çıkarken, yaşlı kadın başarılı geçen ameliyat sonrasında sağlığına kavuştu.
Yaz aylarında gribe dikkat!
Yaz aylarında gribe dikkat! Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Doğaç Uğurcan, yaz aylarının, mikroorganizmalarla bulaşan bulaşıcı hastalıkların toplum içinde yayılması için önemli bir etken olduğunu söyledi.
Facebook'a yüz tanıma şoku!
Facebook'a yüz tanıma şoku! ABD'de bir federal mahkeme, kullanıcılarının Facebook tarafından geliştirilen yüz tanıma teknolojisini kötüye kullanıldığı gerekçesiyle, firmaya dava açılabileceğine karar verdi.