Güncel

Şırnak’ta 15 günlük eylem yasağı
Şırnak’ta 15 günlük eylem yasağı Şırnak Valiliği, 3 Nisan’dan geçerli olmak üzere kent genelinde açık alanlarda toplanma, yürüyüş ve basın açıklaması gibi eylemlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.
Yeniden oy sayımı yapılan Gaziosmanpaşa'da gerilim
Yeniden oy sayımı yapılan Gaziosmanpaşa'da gerilim İstanbul Gaziosmanpaşa'da yeniden oy sayımı sırasında partililer arasında kavga çıktı.
Çağlayan Adliyesi'nde protestoya müdahale
Çağlayan Adliyesi'nde protestoya müdahale Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Zeydan'ın memnu hakkının geri alınmasını protesto eden bir grup avukat Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki meydanda saat 13.00 sıralarında toplandı.
Memur ve emekli maaşları bayram sonrasına kaldı
Memur ve emekli maaşları bayram sonrasına kaldı Bayram öncesi maaş ve aylık ödemesi bekleyen memur ve emekliye Hazine'den kötü haber geldi. Bundan önceki yıllarda bayram tatillerinden önce ödenen maaşlar bu yıl hesaplara bayram sonrasında yatacak.
Gazze’de ölen 7 yardım çalışanının kimlikleri açıklandı
Gazze’de ölen 7 yardım çalışanının kimlikleri açıklandı Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye gemiyle gıda taşıyan sivil toplum kuruluşu World Central Kitchen (WCK) Gazze’de öldürülen aralarında 3 İngiliz ve ABD-Kanada çifte vatandaşının da olduğu 7 çalışanının kimliklerini açıkladı.
Yerel seçim sonuçları en çok ABD’de konuşuldu
Yerel seçim sonuçları en çok ABD’de konuşuldu MTM Medya Takip Merkezi’nin profesyonel dijital medya dinleme platformu DigiLUP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin yansımalarını derledi.
3 ilde gösteri ve yürüyüşlere 15 gün yasaklama
3 ilde gösteri ve yürüyüşlere 15 gün yasaklama Siirt, Van ve Bitlis'te, gösteri ve yürüyüşlere güvenlik gerekçesiyle 03-17 Nisan tarihlerinde yasak getirildi. Kentte düzenlenecek gösteri yürüyüşü, açık ve kapalı yer toplantıları yasaklandı.