Güncel

Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı azalıyor Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel okullarda 2019-2020 eğitim öğretim yılında 1 milyon 126 bin 780 öğretmen ve açık öğretim dâhil 17 milyon 870 bin 712 öğrenci eğitim öğretime devam ediyor.
Finans ve rekabetin başkenti İstanbul olacak Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle “Türkiye’nin rekabet hukukunda bölgenin eğitim merkezi olması konusunda OECD’den teklif geldi, hazırlıklara başlıyoruz. Böylece İstanbul finans ve rekabetin üssü olacak” dedi.
2 milyon dijital materyal tamam! FETÖ’cü cuntacıların üzerlerinden, evlerinden veya iş yerlerinden çıkan dijital materyallerin incelenmeleri 2020 yılında tamamlanacak.
Muharrem İnce: "Hasta değildim çekilmeyi düşündüm" Didem Arslan Yılmaz'ın "Aday olmamayı düşündünüz mü?" sorusuna, "Düşündüm" yanıtını veren İnce'den dikkat çeken açıklamalar...
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun Şimdiye kadar birçok özel günde logosunu o özel güne özgün olarak değiştiren Google, birçok ülkede kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü için de bir doodle hazırladı.
Apartmanda hayvanlara dokunulmazlık “Kat Mülkiyeti Kanunu gerekçe gösterilerek hayvan beslenemeyeceği hususunu ortadan kaldıracağız. Kişilerin yaşadıkları dairelerde hayvanlarla ilgili konuya kimse müdahale edemeyecek.”
Sosyal yardımlara 275 milyar kaynak Türkiye 2023'e güçlü adımlarla ilerlerken, üç yıllık dönemde aile ve çocuk yardımından evlenecek gençlere çeyiz desteğine, sosyal konut projelerinden yurt yapımına kadar birçok alanda sosyal yardımlara yaklaşık 275 milyar liralık kaynak aktarılacak.