Güncel

Normalleşme süreci devam ederken korkutan açıklama! Corona virüsle mücadelede normalleşme adımları atılmaya devam ederken tedirgin edici bir açıklama geldi. Aşının önemine dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Cinel, 4. dalga uyarısı yaptı ve yeni kapanmalar konusunda uyardı.
Sinema salonlarının açılması 1 Temmuz’a ertelendi İçişleri Bakanlığı'nın 1 Haziran'da yayımladığı genelgeyle yeniden faaliyete geçebileceği açıklanan sinema salonlarının 1 Temmuz'a kadar kapalı kalmasına karar verildi.
Enflasyon rakamları açıklandı TÜİK, nisanda yıllık yüzde 17,14 olan tüketici enflasyonunun mayısta yüzde 16,59 olduğunu açıkladı. Mayıs'ta aylık bazda zam şampiyonu yüzde 41,57'lik fiyat artışıyla patates oldu.
Araç muayenede fahiş faiz dönemi Muayenesi gecikmiş araçlar için yüzde 86 faiz ödeniyor. Yapılması mecburi olan araç muayeneleri geç yapılırsa, banka faizlerinin ve enflasyonun katbekat üzerinde ücret alınarak vatandaş üzerinden büyük rant sağlanıyor.
Bir gecenin faturası 90 milyar TL oldu Cumhurbaşkanı’nın “TCMB başkanı ile görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart” açıklamasının ardından döviz kurları kontrolden çıktı. Politikacılar, kurda 20 kuruşluk artışa neden olan televizyon programının ülkeye maliyetinin 90 milyar TL olduğuna dikkat çekti.
Sedat Peker'in paylaşımlarına erişim engeli mi geldi? Sedat Peker, paylaşımlarına engel getirildiği iddialarının ardından açıklama yaptı.
Yerli aşıda Eylül vurgusu! 3. Doz yerli aşıyla mı olacak? Koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşme takvimi açıklandı. Koronavirüse karşı aşılama programı da devam ederken, geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Haziran tarihine işaret ederek, aşılama programının hızlanacağını belirtmişti.