Güncel

Seçim propagandası döneminde uyulması gereken usul ve esaslar Resmi Gazete'de
Seçim propagandası döneminde uyulması gereken usul ve esaslar Resmi Gazete'de 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde propaganda döneminde uyulması gereken usul ve esaslara ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Meclis'te 'cumhurbaşkanı aday gösterme' süreci başlıyor
Meclis'te 'cumhurbaşkanı aday gösterme' süreci başlıyor Seçim takvimi uyarınca, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimi için Meclis'te grubu bulunan partilerin, adaylarını kesinleştirmeleri gerekiyor.
Şanlıurfa ve Adıyaman'da sel felaketi!
Şanlıurfa ve Adıyaman'da sel felaketi! Şanlıurfa ve Adıyaman dün sağanak yağışların etkisiyle sele teslim oldu. Yaşanan felakette Şanlıurfa'da 12, Adıyaman'da 2 kişi hayatını kaybetti; Şanlıurfa'da 3, Adıyaman'da da 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
Yunanistan'daki grev THY uçuşlarını iptal ettirdi!
Yunanistan'daki grev THY uçuşlarını iptal ettirdi! Yunanistan'da Hava Trafik Kontrolörlerinin yarın gerçekleştireceği grev nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) bu ülkeye yapacağı tüm seferleri iptal etti.
Kemal Kılıçdaroğlu cumartesi HDP ile görüşecek
Kemal Kılıçdaroğlu cumartesi HDP ile görüşecek Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumartesi günü saat 13.00'te HDP'yi ziyaret edecek.
Deprem bölgesinde yaşanan sel felaketinde can kaybı yükseliyor
Deprem bölgesinde yaşanan sel felaketinde can kaybı yükseliyor Asrın felaketini yaşayan Şanlıurfa'da sağanak yağışlar sele sebep oldu.
Afet bölgesini gezen Japon bilim insanları ovaların imara açılmasını anlayamadı
Afet bölgesini gezen Japon bilim insanları ovaların imara açılmasını anlayamadı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede incelemelerde bulunan Japon bilim insanları, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti.