Güncel

Gürsel Tekin: "Tamamlayıcı emeklilik IMF projesidir" CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, iktidarın yeniden düzenlemek istediği kıdem tazminatı ve Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’nin (TES) IMF projesi olduğunu savundu.
Dünya Sağlık Örgütü’nden flaş Corona aşısı açıklaması! Dünya Sağlık Örgütü’nden corona virüs aşısına dair bir iyi bir kötü haber...
Koronavirüs salgınında can kaybı 4882'ye yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınında bugün 21 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama YKS'nin yapılacağı 27 Haziran Cumartesi 09.30-15.00, 28 Haziran Pazar 09.30-18.30 saatleri arasında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.
Bakan Koca açıkladı: "LGS ve YKS günü sokak kısıtlaması!" Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.
Emeklilerden emekli maaşı tepkisi Türkiye Emekliler Derneği’nden (TÜED) SSK ve Bağ-Kur sigortalılarının taban emekli aylıklarının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi talebi geldi. Bu öneri kabul görürse, en düşük emekli aylığı 2 bin 324 liraya çıkacak.
Devletin kasasından milyonlarca lira çıktı! 11.5 milyar lira bütçeli Diyanet’e Ankara dar geldi. Başkanlık merkezinde ve yeni yapılan tesislerinde büyük salonlar olmasına rağmen kurum içi toplantı ve seminerler için Antalya’daki 5 yıldızlı oteller tutuldu. Devletin kasasından milyonlarca lira çıktı.