Güncel

Eşler aynı anda yarı zamanlı çalışabilecek!
Eşler aynı anda yarı zamanlı çalışabilecek! Doğum sonrası yarım zamanlı çalışma hakkı için memur eşlere müjde geldi. Hükümetin hazırladığı taslağa göre eşler bu haktan aynı anda yararlanacak. Evlat edinen de bundan istifade edecek...
Ekrem İmamoğlu'ndan 'İstanbul'a kayyum atanır mı?' sorusuna yanıt
Ekrem İmamoğlu'ndan 'İstanbul'a kayyum atanır mı?' sorusuna yanıt İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır ziyareti esnasında sorulan "İstanbul'a kayyum atanır mı?" sorusuna, "Kendi adıma zerre kadar endişe duymam. Ben demokrasi adına endişe duyuyorum" şeklinde yanıt verdi.
ABD'nin Teksas eyaletinde silahlı saldırı
ABD'nin Teksas eyaletinde silahlı saldırı ABD’nin Teksas eyaletinin Odessa ve Midland şehirlerinde silahlı saldırı meydana geldi.
Kadına şiddetin önüne nasıl geçilecek?
Kadına şiddetin önüne nasıl geçilecek? İki yılda 52 bin 600 başvuru olduğunu, 113 kadın cinayeti işlendiğini vurgulayan İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, “Bunun minimuma indirilmesi, tüm resmi ve sivil toplum kuruluşlarının tam bir uyum içerisinde ortak çalışmasıyla sağlanır” dedi.
Çalışmayan eş ve beş çocuğa 470 lira
Çalışmayan eş ve beş çocuğa 470 lira Toplu İş Sözleşmesi ile maaşı yükselen milyonlarca memurun sosyal hakları da iyileşti. Çalışmayan eş ve beş çocuklu bir aileye yaklaşık 470 lira tutarında aile yardımı yapılacak.
Yaz sonu kötü haber: Doğalgaz zamlandı!..
Yaz sonu kötü haber: Doğalgaz zamlandı!.. Doğalgaz satış fiyatlarına yüzde 14.90 zam yapıldı. Fiyatlar 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle geçerli olacak...
İstanbul'da 24 saat ulaşım başladı
İstanbul'da 24 saat ulaşım başladı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açıklanan 24 saat ulaşımın ilk gecesi yoğun geçti. Toplamda 6 metro hattı ve 24 otobüs hattının gece hizmete devam ettiği İstanbul'da metro kullanan vatandaşlar memnuniyetini dile getirdi.