Güncel

AFAD’dan sel uyarısı
AFAD’dan sel uyarısı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, (AFAD) yaptığı paylaşımla ülke genelinde yaşanabilecek yağışlara karşı uyardı.
Türkiye giderek yaşlanıyor
Türkiye giderek yaşlanıyor TBMM’de yaşlıların sorunlarına yönelik çözüm önerileri geliştirmek için kurulan Araştırma Komisyonunda Türkiye’nin yaşlı nüfus profiline ilişkin ilginç bilgiler verildi.
Trajik helikopter kazasında gözler genç pilotun üzerinde
Trajik helikopter kazasında gözler genç pilotun üzerinde Geçen hafta İtalya’da Toskana bölgesine bağlı Lucca kentindeki Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içinde 4'ü Türk 7 kişinin bulunduğu helikopter Modena civarında kaza geçirmişti.
Milletvekilleri TOGG için sıraya girdi
Milletvekilleri TOGG için sıraya girdi Yerli oto TOGG gün sayıyor. TOGG'un satışa çıkacağı 2023 yılı için birçok milletvekilinin talepte bulunduğu öğrenildi.
İtalya'daki helikopter kazasına ilişkin soruşturma açıldı
İtalya'daki helikopter kazasına ilişkin soruşturma açıldı İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasındaki Apenin dağlarında 9 Haziran'da meydana gelen helikopter kazasına ilişkin Reggio Emilia Cumhuriyet Savcılığı, kusurlu felaket ve insan öldürme suçlamalarıyla soruşturma başlattı.
Hapisteki nüfus 42 bin kişi arttı!
Hapisteki nüfus 42 bin kişi arttı! Bu yıl 18, gelecek yıl 7 ve 2024'de de, 15 yeni cezaevi yapılacak. Halen 271 bin 823 kişi kapasiteli 384 cezaevinde 314 bin tutuklu ve hükümlü bulunuyor. 2021 yılında 272 bin kişinin olduğu cezaevlerinde bir yıl içindeki tutuklu ve hükümlü sayısı 42 bin kişi arttı.
Kraliçe emretti: Tahtın ikinci varisi taşınıyor
Kraliçe emretti: Tahtın ikinci varisi taşınıyor Geçen hafta tahta oturmasının 70'inci yılını kutlayan Kraliçe Elizabeth, İngiliz kraliyet ailesinin geleceğini şekillendirme kararı aldı. İngiliz medyasında yer alan haberlerde William ve Kate'in Windsor Kalesi'ne taşınacağı ortaya çıktı.