Güncel

Cezaevlerinde dijital devrim Adalet Bakanlığı, cezaevlerinde dijital devrime hazırlanıyor.
Bakan Koca'dan önemli açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.
Bülent Arınç ve eşinin Corona virüs testi pozitif çıktı! 22. Dönem TBMM Başkanı, Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın ve eşinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Arınç, "Sağlık durumumuz şu an hamdolsun iyidir. Tedavimiz bu aşamada doktor gözetiminde evde devam edecektir" dedi.
Macron'dan Avrupa'ya Türkiye mesajı! Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa'nın bir bütün olarak Türkiye konusundaki tutumunda daha net ve daha birleşik bir pozisyonda olması gerektiğini söyledi.
Staj yapmak isteyenler dikkat! Staj yapan gençlerin iş bulma ihtimali yükseliyor. Ancak Kovid-19 salgını staj olanaklarını kısıtladı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, staj yapmak isteyen öğrencilere ‘yetenek kapısını’ araladı.
"Sanatoryum’un akıbeti Bomonti gibi olmasın" çağrısı! İstanbul 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu; Hazine Maliyesi’ne ait 1890 yılında kurulan Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın “Eski Malt Binası”, “Eski Silo”, “Eski Arpa Temizleme Binası” ve “Eski Kazan Dairesi” taşınmazlarının Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsisine onay vermişti.
Eyvah!.. Susuzluk kapıda! İstanbul’daki barajlar kuraklık nedeniyle son 10 yıllık sürecin en kötü ikinci dönemini yaşıyor. Uzmanlar önümüzdeki ayların da kurak geçeceğine dikkat çekerek su krizi uyarısında bulunuyor. Prof. Dr. Orhan Şen “Melen Barajı faaliyete geçmediği takdirde büyük sıkıntı yaşanır” dedi.