Güncel

Ocak’ta emeklilere çifte zam müjdesi! Ocak’ta memur emeklilerine çifte zam göründü. Beklenti anketine göre yüzde 4 zamma yüzde 1.29’luk enflasyon farkı eklenecek.
Lüfer İstanbul işareti oluyor Şile bezinden sonra lüfer de İstanbul’un işareti olarak tescilleniyor. Lüfer için bakanlığa başvuru yapılırken, listeye Ormanlı pirinci, Çengelköy salatalığı, Kalfaköy kömürü, çakıl domates ve İstanbul Mandası’nın da eklenmesi hedefleniyor...
Bankalar 'değişken faizli kredi' verecek Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Alpogan Sabri Erdoğan, basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Türkiye yaşamak için en iyi 7. ülke! Türkiye, “çalışmak ve yaşamak için en iyi ülkeler” sıralamasında 163 ülke arasında 7. oldu.
Emekliye 2.232 TL bayram ikramiyesi! Emeklilere önemli bir ek gelir olan bayram ikramiyesi ödemelerine yeni yılda da devam edilecek. Yılda 2 kez verilecek bayram ikramiyesine enflasyon zammı gündemde.
Ekrem İmamoğlu: "Kanal İstanbul bir rant projesidir" İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi'yle ilgili açıklamalarda bulundu. "Hangi devlet yetkilisi çıkıp size Kanal İstanbul projesini anlattı?" diye soran İmamoğlu, "Ne bu acele ya, 'kazmayı vuracağız' ne kazması bu ya" ifadelerini kullandı.
Yüz bin konutta emekli belirsizliği Yüzde 0,49 gibi çok düşük faiz ve yüzde 10 peşinatla ev sahibi olma fırsatı sunan projedeki öncelikli gruplar arasında emeklilerin bulunmaması kafaları karıştırdı...