Güncel

İskoçya’daki bir çatı katında beş Osmanlı padişahının tablosu bulundu! İskoçya'da nesillerdir aynı aileye ait bir evin çatı katında, Kanuni Sultan Süleyman’ın da aralarında olduğu beş Osmanlı padişahının yağlı boya tabloları bulundu. Portrelerin bulunması ‘müthiş bir keşif’ olarak nitelendi.
Bakan Derya Yanık’tan Enes Kara açıklaması! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kara’nın kardeşlerine yönelik açıklaması üzerine bakanlığın devreye girip girmeyeceği sorusuna da yanıt verdi.
Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali'den acı haber Yeniden Milli Mücadele Hareketi lideri ve Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, Ankara'da 80 yaşında vefat etti.
Kuzey Koreli hackerlar tam 400 milyon dolar çalmış! ABD'de bulunan Blockchain analiz şirketi Chainalysis tarafından hazırlanan raporda, Kuzey Koreli hackerların 2021 yılında kripto para platformlarına yaklaşık 7 saldırı düzenleyerek 400 milyon dolar çaldığı belirtildi.
Sahte doçent Zehra Zulal Atalay Laçin’in cezası belli oldu Aksaray Üniversitesi’nde görev yapan ve doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin'e verilen ceza belli oldu.
Cumhur İttifakı’ndan "Bedri Rahmi Eyüboğlu" adına veto İBB’nin tasarrufunda bulunan Ümraniye’deki isimsiz parka; ressam, şair, yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun isminin verilmesi talebi, AKP ve MHP grubunun oyları ile reddedildi.
Almanya'ya giriş şartları değişti: Turkovac'a vize yok Türkiye’den sonra en çok Türk'ün bulunduğu Almanya, Türkler'e vize şartlarını güncelledi. 7 Ocak 2022 tarihli güncellemeye göre, “Almanya'da geçerli sayılan aşılardan yaptırmayanlar, hiç aşı olmayanlar; negatif testi olsa bile” ülkeye alınmayacak.