Güncel

Avrupa ve ABD’yi sıcak hava dalgası vurdu
Avrupa ve ABD’yi sıcak hava dalgası vurdu Avrupa ve ABD’de aşırı sıcaklıklar yaşamı olumsuz etkiledi. Birçok kentte turuncu alarm verildi. Orman yangınları ve kuraklığa karşı uyarı yapıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO’ya belgeli çıkarma
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO’ya belgeli çıkarma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ay sonunda yapılacak NATO Zirvesi’ne iki önemli başlıkla gidecek. İsveç ve Finlandiya’nın teröre desteği, Yunanistan’ın adalardaki ihlalleri de dosyada olacak.
İngiltere hükümetinden Julian Assange’ın ABD’ye iadesine onay
İngiltere hükümetinden Julian Assange’ın ABD’ye iadesine onay ABD’nin Irak ve Afganistan’daki gizli faaliyetlerini ifşa eden WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange’ın ABD’ye iadesi, İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel tarafından onaylandı. WikiLeaks karara itiraz edecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın"
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'la yaşanan gerilimle ilgili, "Yunanistan bundan sonra başının çaresine baksın" dedi.
Bakaya ve kimliksizlere bedelli affı
Bakaya ve kimliksizlere bedelli affı Yoklama kaçağı, bakaya ve kimliksizlere bedelli askerlikten faydalanma yolunu açan düzenlemenin bugün TBMM’ye sunulması bekleniyor. 550 bin kişiyi kapsayan düzenlemenin, Meclis tatile girmeden yasalaşması öngörülüyor.
Düzensiz göçmenlerle 4 koldan mücadele
Düzensiz göçmenlerle 4 koldan mücadele Sorunun kaynağı ülkelerle temas kurulacak. 11 koordinatör vali görevlendirildi. Van’a polis takviyesi yapıldı. Sınır duvarı aktif kullanımda.
SBK'nın ABD ile yaptığı anlaşmanın detayları belli oldu
SBK'nın ABD ile yaptığı anlaşmanın detayları belli oldu Geçmişte Türkiye'ye iade edilmeyi tercih ettiğini söyleyen ve Avusturya'da tutuklu olan Sezgin Baran Korkmaz, tutukluluk süresinin bitimine üç gün kala ABD ile anlaştı. Anlaşmanın temelinde, 500 milyon dolar değerindeki 8 lüks oteli yöneten, New York merkezli Digor Kapital LCC var.