Güncel

Enflasyon rakamları açıklandı Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 15.61, aylık yüzde 0.91 arttı. Yıllık enflasyon 2019 yılının Temmuz ayından bu yana en yüksek değeri aldı. Şubat 2021'de, endekste kapsanan 415 maddeden, 263 maddenin ortalama fiyatında artış gerçekleşirken, fiyatı en çok artan ürün dolmalık biber oldu.
EPDK’dan akaryakıt şirketlerine fiyat incelemesi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin eşel mobil sisteminin devrede olduğu bu dönemde pompa satış fiyatlarında hem benzinde hem de motorinde makul olmayan artışlar olduğunu tespit etti, inceleme başlattı.
Joe Biden 'normale dönüş' için tarih verdi ABD Başkanı Joe Biden aşılama ve normale dönüşle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Mayıs ayında ülkesindeki tüm yetişkinler için yeterli aşı olacağını söyleyen Biden, hayatın normale dönmesi için ise önümüzdeki yıl bu zamanları işaret etti.
Önemli uyarı: 'Seyahat yasağı gelmezse bu renkler değişebilir' Vaka sayılarına göre illerde coronavirüs tedbirleri esnetildi. Ancak şehirler arası seyahat yasağı yok. Uzmanlar “İller arası geçiş mutlaka sınırlandırılmalıdır” diyor.
'Sınırlı normalleşme' başladı derken rekor geldi! 100 bin kişiye düşen vaka sayısında bir önceki hafta ilk sırada yer alan Ordu, bu hafta da birinciliği kimseye kaptırmadı. Ordu 100 bin kişiye düşen 301.76 vaka ile ilk sırada yer alırken, Ordu’yu 264.71 vaka ile Giresun, 262.17 vaka ile Samsun takip etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı’nı açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı.
Donald Trump'ın giderayak 'son icraatı' ortaya çıktı! Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın görevi bırakmadan önceki Beyaz Saray'daki son icraatı ortaya çıktı. Trump ve eşi Melania'nın pek çok ismin aksine sessiz sedasız corona virüsü aşısı yaptırdığı öne sürüldü.