GÜNCEL HABERLERİ

AK Parti, Mart 2019’a sağlam ilerliyor

AK Parti, Mart 2019’a sağlam ilerliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 24 Haziran gecesi “Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı aldık” demişti. AK Parti bu kapsamda seçimlerin ilk analizini yaptı...

Yeni Şafak Gazetesi'nden Fazlı Şahan'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim gecesi milletvekilliği seçim sonuçlarını işaret ederek “Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı aldık” söyleminin ardından AK Parti yönetimi seçimlerin ilk analizini çıkardı. AK Parti bu kapsamda seçimlerin ilk analizini yaptı, Erdoğan ile milletvekilleri arasındaki oy farkı masaya yatırıldı. Ağustos’taki kongrede parti yönetimi yenilenecek ve Mart 2019 seçimlerine kadar eksiklikler giderilecek.

KARŞILAŞTIRMALI RAPOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan ilk raporlarda karşılaştırma oy oranları ortaya koyuldu. MKYK ve MYK toplantısında sunulan analizin arından seçmenin verdiği mesajın gereği yapılması için harekete geçildi. AK Parti’nin hangi bölgelerde oyunu artırdığı hangi bölgelerde azalttığı belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ın aldığı oy ile Milletvekilliği seçiminde AK Parti’nin aldığı oylar arsındaki fark tespit edildi. AK Parti’nin milletvekilliği kaybettiği iller ve kıl payı milletvekilliği kaçırdığı iller tespit edildi.

SAHA TARAMASI YAPILACAK

16 Nisan referandumunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘evet’ diyen vatandaşların Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy tercihleri de incelendi. Rakamların yanı sıra AK Parti’de saha taraması da yapılacak. Özellikle oy oranın düştüğü bölgelerde nedenler araştırılacak. Araştırmalar sonucunda milletin sandıkta Erdoğan’a oy verirken AK Parti’yi neden tercih etmeyerek verdiği mesajın gereği yapılacak.

MART’A SAĞLAM GİRECEK

AK Parti, sahada karşılaşılan sorunlar ve teşkilatlarda görülen eksiklikleri yaklaşan yerel seçimleri de dikkate alarak aşmak için çözüme odaklanacak. Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere eksiklikler giderilmiş şekilde vatandaş karşısına çıkılması hedeflenecek.

YEREL SEÇİM UYARISI YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantılarda seçim sonuçlarıyla ilgili, “Başarı ama irdelenmesi gerekiyor, partinin oyu neden böyle?” dedi. Erdoğan kurmaylarına yerel seçimleri işaret ederek, “Gerekli tedbirleri almazsak yerel seçim kötü netice verir” uyarısında bulundu.

KONGREDE YENİLENME BEKLENİYOR

Öte yandan AK Parti’nin bir diğer gündemi ise kongre süreci oldu. 6’ncı Olağan Büyük Kongre’yi 18 Ağustos’ta yapacak olan AK Parti delege listelerini gözden geçirmeye başladı. Erdoğan’ın teşkilatta ve Meclis grubunda yaptığı revizyonu kongrede parti üst yönetiminde de gerçekleştirmesi bekleniyor.
  • Bu Haberi
Adana'da kayınbirader enişteye kurşun yağdırdı!
Ömer Koç'un merak uyandıran ünlü misafiri!
Adnan Oktar'ın doktorundan şaşırtan sözler
Ek gösterge gecikirse emeklilik ertelenecek
Furkan Andıç'ın mezuniyet sevinci
Beyoğlu’ndaki silahlı saldırıda katillerin kaçış anı!
Çelik: "Yaptığım her şeyden tövbe ettim"
Ahmet Hakan'dan 'Eski Kedicik" hakkında şok sözler!
Berksan'dan Hande Yener'e ağır gönderme!..
İşte Adnan Oktar’ın 30 kişilik A takımı!
İstanbul'da kadın doktora şiddet!
‘Kedicikler’ ve Oktar Babuna Tekirdağ’a getirildi
Akın İpek gözaltına alındı
Almeda ve Tolgahan'ın 80 bin liralık tatili!
Enis Berberoğlu herkesin merak ettiği kararını açıkladı!
Asker uğurlamasında dehşet
Meryem Uzerli'nin 'değişimi' sürüyor!
İş yeri boşaltılan damat, kayınpederinin evini bastı!
Fatih Oflaz'ın oğluyla ilgili flaş gelişme!
Oktar'ın dijital arşivinden cinsel içerikli görüntüler çıktı!
Yasemin Kutsi'den Terazi ve Koç Burcunun Ağustos ayı yorumları!
Futbol dünyasını sarsan taciz skandalı!
Adnan Oktar hakkında şok eden yeni iddialar!
Kayıp Evrim'in babası gözaltına alındı!
Fatma Girik, Mustafa Ceceli'ye öfke kustu!
Meteoroloji'den İstanbul'a yağış uyarısı!..
Kibariye'nin genç kocası gününü gün ediyor
20 Temmuz 2018 TNS Rating Sonuçları
Adnan Oktar grubunun şifreli konuşmaları çözüldü
Arkadaşıyla kavga ederken pencereden düştü!