GÜNCEL HABERLERİ

CIA'den şok eden çöpçatanlık servisi!

CIA'den şok eden çöpçatanlık servisi!

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) 1959'da, Ürdün Kralı Hüseyin ile Yahudi aktris Susan Cabot'un ilişkisine aracılık ettiği ve bu ilişkiden doğan Timothy Scott Roman'ın 22 yaşına geldiğinde Cabot'u öldürdüğü öne sürüldü.

Takvim'in haberine göre John F. Kennedy suikastına ilişkin kayıtların toplanması için 1992'de çıkarılan yasa kapsamında, ABD ulusal arşivine yüklenen 3 sayfalık CIA belgesinde 24 yaşındaki Kral Hüseyin'in ilk eşinden ayrıldıktan iki yıl sonra 1959 yılı nisanında Los Angeles'e geldiği ve CIA'dan kendisine "bir kadın ayarlamasını" istediği belirtiliyor.

Belgede CIA'nın Güvenlik Ofisi'nden, Kralın Los Angeles ve New York seyahatleri için gerekenin yapılması istenirken Kral'ın özellikle de Los Angeles seyahati sırasında bir kadının kendisine eşlik etmesini istediği ifade ediliyor. Belgede, Kral'ın 3 ile 7 Nisan 1959 arasındaki seyahatinde, Güvenlik Ofisinin güvenilir bir kaynak üzerinden Kral için bir kadın bulmasını talebinde bulunduğu ifade ediliyor.

CIA EV TUTUYOR

Belgeye göre, CIA bunu eski FBI çalışanı ve özel ajan Robert Maheu'nun aracılığıyla temin ediyor. İsmi belgede silinmiş ancak ABD medyasına göre Los Angeles'in önemli avukatlarından Howard Hughes üzerinden California'nın petrol krallarından Edwin Pauley'in evinde bir parti yapılıyor. Partiye davet edilen Hollywood aktrisi Cabot'a Kral Hüseyin ile "birlikte olması" teklif ediliyor ve Cabot bunu reddediyor. Kral Hüseyin, Cabot'u New York seyahatine de götürmek istiyor. CIA tarafından Long Island'da bir ev tutuluyor, Kral ve Cabot bu evde birlikte vakit geçiriyor.

Belge, Maheu ile ilgili ve Cabot'un 14 Nisan 1959'da CIA ofisine gelip Long Island'da Kral Hüseyin ile kaldıklarının medyaya sızdırılması ihtimali üzerine, bu sızdırma işinin Maheu tarafından yapılıp yapılmadığına ilişkin sorusuna cevaben hazırlanıyor.

9 NİSAN 1959 TARİHLİ NÜSHA

Maheu'nun güvenli olduğu belirtilen belgede konuya müdahil olan herkesin takip altında olduğu ve bunu sızdırdıklarına dair bir işaret olmadığı belirtiliyor.

Belgede, Kral Hüseyin'e "Yabancı Devlet Başkanı" olarak hitap edilirken Amerikan New York Times gazetesinin 28 Mart 1959 tarihli nüshasına atıfta bulunan Amerikan medyası, söz konusu tarihlerin Kral Hüseyin'in Los Angeles ve New York seyahatlerine denk geldiğini öne sürüyor.

Amerikan medyası ayrıca LA Times gazetesinin de 9 Nisan 1959 tarihli nüshasına göre, Cabot'un Kral Hüseyin ile Los Angeles'ta bir partiye katıldığına yönelik haberlere atıfta bulunuyor.

ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ

Amerikan medyasının iddiasına göre, hiç evlilik yapmamış olan Cabot'un tek oğlu Timothy Scott Roman, Kral Hüseyin ile ilişkisinden dünyaya geliyor. Timothy Scott Roman 22 yaşındayken 1989 Aralık'ta annesi Cabot'u jimnastik sopasıyla döverek öldürüyor.

İlk ifadesinde, evlerine Ninja kılıklı birinin girdiğini söyleyen Roman daha sonra annesini kendisinin öldürdüğünü kabul ediyor. Ancak psikolojisinin yerinde olmadığı ve annesini bilerek öldürmediği gerekçesiyle Roman beraat ediyor.


  • Bu Haberi
Gamze Özçelik: "Kapanmam gerektiğini biliyorum"
CHP'li Özel'den 'Akşener ortak aday mı?' sorusuna yanıt
Başbakanlık koltuğu son kez Esma'ya emanet
Ermenistan'da sıcak saatler yaşanıyor!..
Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı ve çocukları kabul etti
1. Meclis'te tören düzenlendi!
Burcu Kara, Selanik'ten paylaştı!
Emekliye ek zam geliyor!
Rusya ve Çin'den ortak karar!
Vatanım Sensin bitiyor!
Ebru Gündeş’ten çocuklara 50 bin liralık bağış
Atatürk'ün o fotoğrafı iki il arasında tartışma konusu oldu
Ayrılık sonrası Aslı Enver'den ilk paylaşım!
AK Partili isimden Seda Sayan'a ağır sözler: "Aşağılık bir kadın!"
Necef Uğurlu Yazdı: "O Tek Kelime İçin ‘VATAN‘"
Almanya'dan gerilim yaratacak karar!
Yıldız Tilbe: "Doğuştan mankenim"
İş adamı Murat Kipritoğlu 'gaip değilim' dedi, boşanma iptal oldu!
Kuzey Amerika'da Kıvanç rüzgarı esiyor!
22 Nisan 2018 TNS Rating Sonuçları
Ahmet Hakan: "Adil Gür hangi rakamı verirse 9 puan düşün"
Ahmet Kural'ı robot Sophia ile gören hayranları coştu!
Meteoroloji uyarı üstüne uyarı yayınladı!
Hüsnü Şenlendirici'nin başındaki saçlar ağardı
ABD'den YPG'li teröriste eğitime devam!
Nurgül Yeşilçay'ın sushi kaçamağı!
Çiftlik Bank yuvaları dağıtmaya başladı!
Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu kavga mı etti?
YSK'nın siyasi partilere ilişkin kararı Resmi Gazete'de
Buse Varol kına gecesinden paylaştı