GÜNCEL HABERLERİ

CIA'den şok eden çöpçatanlık servisi!

CIA'den şok eden çöpçatanlık servisi!

ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) 1959'da, Ürdün Kralı Hüseyin ile Yahudi aktris Susan Cabot'un ilişkisine aracılık ettiği ve bu ilişkiden doğan Timothy Scott Roman'ın 22 yaşına geldiğinde Cabot'u öldürdüğü öne sürüldü.

Takvim'in haberine göre John F. Kennedy suikastına ilişkin kayıtların toplanması için 1992'de çıkarılan yasa kapsamında, ABD ulusal arşivine yüklenen 3 sayfalık CIA belgesinde 24 yaşındaki Kral Hüseyin'in ilk eşinden ayrıldıktan iki yıl sonra 1959 yılı nisanında Los Angeles'e geldiği ve CIA'dan kendisine "bir kadın ayarlamasını" istediği belirtiliyor.

Belgede CIA'nın Güvenlik Ofisi'nden, Kralın Los Angeles ve New York seyahatleri için gerekenin yapılması istenirken Kral'ın özellikle de Los Angeles seyahati sırasında bir kadının kendisine eşlik etmesini istediği ifade ediliyor. Belgede, Kral'ın 3 ile 7 Nisan 1959 arasındaki seyahatinde, Güvenlik Ofisinin güvenilir bir kaynak üzerinden Kral için bir kadın bulmasını talebinde bulunduğu ifade ediliyor.

CIA EV TUTUYOR

Belgeye göre, CIA bunu eski FBI çalışanı ve özel ajan Robert Maheu'nun aracılığıyla temin ediyor. İsmi belgede silinmiş ancak ABD medyasına göre Los Angeles'in önemli avukatlarından Howard Hughes üzerinden California'nın petrol krallarından Edwin Pauley'in evinde bir parti yapılıyor. Partiye davet edilen Hollywood aktrisi Cabot'a Kral Hüseyin ile "birlikte olması" teklif ediliyor ve Cabot bunu reddediyor. Kral Hüseyin, Cabot'u New York seyahatine de götürmek istiyor. CIA tarafından Long Island'da bir ev tutuluyor, Kral ve Cabot bu evde birlikte vakit geçiriyor.

Belge, Maheu ile ilgili ve Cabot'un 14 Nisan 1959'da CIA ofisine gelip Long Island'da Kral Hüseyin ile kaldıklarının medyaya sızdırılması ihtimali üzerine, bu sızdırma işinin Maheu tarafından yapılıp yapılmadığına ilişkin sorusuna cevaben hazırlanıyor.

9 NİSAN 1959 TARİHLİ NÜSHA

Maheu'nun güvenli olduğu belirtilen belgede konuya müdahil olan herkesin takip altında olduğu ve bunu sızdırdıklarına dair bir işaret olmadığı belirtiliyor.

Belgede, Kral Hüseyin'e "Yabancı Devlet Başkanı" olarak hitap edilirken Amerikan New York Times gazetesinin 28 Mart 1959 tarihli nüshasına atıfta bulunan Amerikan medyası, söz konusu tarihlerin Kral Hüseyin'in Los Angeles ve New York seyahatlerine denk geldiğini öne sürüyor.

Amerikan medyası ayrıca LA Times gazetesinin de 9 Nisan 1959 tarihli nüshasına göre, Cabot'un Kral Hüseyin ile Los Angeles'ta bir partiye katıldığına yönelik haberlere atıfta bulunuyor.

ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ

Amerikan medyasının iddiasına göre, hiç evlilik yapmamış olan Cabot'un tek oğlu Timothy Scott Roman, Kral Hüseyin ile ilişkisinden dünyaya geliyor. Timothy Scott Roman 22 yaşındayken 1989 Aralık'ta annesi Cabot'u jimnastik sopasıyla döverek öldürüyor.

İlk ifadesinde, evlerine Ninja kılıklı birinin girdiğini söyleyen Roman daha sonra annesini kendisinin öldürdüğünü kabul ediyor. Ancak psikolojisinin yerinde olmadığı ve annesini bilerek öldürmediği gerekçesiyle Roman beraat ediyor.


  • Bu Haberi
Ağabeyi ile kavga etti, 8 aylık hamile yengesini öldürdü!
Tarkan’ın bebeğiyle ilk karesi
Meteoroloji'nin yeni uyarılarına dikkat!..
Burak Deniz - Nesrin Cavadzade aşkı!
PKK’nın lojistik sorumlusu SİHA’nın atışıyla vuruldu
Aslıhan - Arda çifti oğullarının ismine karar verdi
Minik Alperen'in davasında sanıklara ceza yağdı
Emina Jahovic - Sadettin Saran yakınlaşması
Çankaya Köşkü bilmecesi sürüyor
Mustafa Ceceli ve Cengiz Semercioğlu ifade verecek
6 gündür kayıp olan gencin cesedi bulundu!
Adnan Oktar grubundan kaçan kadından şok ifadeler
Hainler tek tek temizleniyor
Paris Jackson'ın dövmelerinden eser kalmadı
Yazın aşırı makyaj cilt sorunlarına yol açabilir!
Elif Gönlüm: "Mutlu evliliğin formülü sevgiden geçiyor"
Sıcaklarda beslenmeye dikkat!
Şilan Makal: "Eleştiriye ihtiyacım var!"
Liverpool'dan Allison için 62 milyon Pound
Tatilin zehir olmaması için sanal korsanlara dikkat!
İki yakışıklının AVM buluşması
Beykoz’da yağmur sonrası duvar çöktü
Atiye’den albüm öncesi tekli
Hulusi Akar göreve sıfır noktasında başladı
Cem Yılmaz'ın alışveriş çılgınlığı
Leyla Bilginel korkulu günleri geride bıraktı
Ünlü yıldızlar Türk tasarımcıdan giyiniyor
Van’da teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildi
Adnan Oktar operasyonunda Şener Şen'in yeğeni tutuklandı!
Yasemin Kutsi'den Boğa, Yengeç ve Başak Burcunun Ağustos-2018 yorumları