KADINCA HABERLERİ

Dolgu uygulamalarında yeni bir dönem

Dolgu uygulamalarında yeni bir dönem

Beğendiğimiz uygulamalar kadar beğenmediğimiz sonuçlar da hem dikkatimizi çekiyor hem de dolgularla ilgili endişelerimiz arttırıyor.

Akşam Gazetesi'nden Prof. Dr. Reha Yavuzer'in yazısı...

Çevremizde pek çok kişi artık dolgu yaptırıyor. Beğendiğimiz uygulamalar kadar beğenmediğimiz sonuçlar da hem dikkatimizi çekiyor hem de dolgularla ilgili endişelerimiz arttırıyor. Öte yandan tüm yüze uygulanan dolgularla kıskanılacak derecede güzelleşenler sayısı da her geçen gün artıyor. Peki ama doğal güzelliğe ulaşmak için nelere dikkat etmek lazım? Tüm dünyada dolgularla ilgili esen yeni akımlar neler?

DOLGU AMA HANGİSİ?

Başarılı dolgu uygulamasının arkasında yatan en önemli noktalardan biri kullanılacak ürün. Günlük yaşantımızda kullandığımız her ürün gibi dolgu malzemeleri de değişik kalite ve standartlarda. Tüketici olarak mutlaka size kullanılan dolgu malzemesini, markasını ve modelini bilmekte fayda var. Büyük üretici firmaların onaylı ürünlerini tercih etmek yapılabilecek akıllı adımlardan biri. Dolgu malzemelerinin özellikleri de önemli, ana hammaddesi, doku içine adaptasyon yeteneği gibi. Hyaluronik asit dolgu malzemelerinde en çok tercih edilen ana hammadde. Hyaluronik asit sadece doldurma işlemi yapmakla kalmıyor aynı zamanda antioksidan özelliğiyle yaşlanma karşıtı etkisi de var. Dolgu teknolojisinin gelişmesiyle eski yıllara göre daha güvenli ve doğal. görüntülü, kişinin dokularına tam uyumlu dolgular kullanımda.

ÖNEMLİ OLAN ŞEY İHTİYACINIZ

Dolgu uygulaması için uzman doktora gittiğinizde aklınızda belli bir bölge var. Ancak doktorunuzun önerilerini önemli. Bilimsel çalışmalar çok net gösteriyor ki dolgu uygulaması için başvuran bireylerin istekleriyle gerçekten ihtiyaçları olan bölgeler belirgin farklılık gösteriyor. Aynaya baktığımız zaman kendimize ait yaptığımız daha duygusal değerlendirme çoğu zaman bizi yanıltıyor. Bu nedenle profesyonel görüş almak, başarılı sonuç elde edebilmek için şart.

DOĞRU PLAN ŞART!

Yorgun, üzgün, kızgın veya sarkıklık unsurlarından hangisi veya hangilerinin yüzünüzde olduğuna karar verip buna göre planlama yapmak gerekli. Kaliteli dolgudan korkmayın, yanlış uygulama ve kararlara dikkat edin.

TÜM YÜZ YAKLAŞIMI

Tüm dünyada giderek kabul gören yaklaşım dolguların sadece dar bir alana uygulanması yerine ihtiyaç duyulan alanlarda tüm yüzde verilmesi. Kullanılacak dolgu miktarının fazla olması çok daha doğal sonuçların elde edilmesinde anahtar görev görüyor. Korkulanın tamamen aksine doğru yerde kullanıldığında çoklu dolgu uygulamaları daha başarılı. Planlamayla yapılan bu işlemde öncelikle yüzdeki olumsuz görüntünün giderilmesi ardından da olumlu görüntünün elde edilmesi mümkün. Kadınlarda daha feminen ve çekici bir sonuç hedeflenirken, erkeklerde erkeksi görüntüye ulaşmanın yolu yine dolgulardan geçiyor.

Geçmiş yıllarda sadece kırışıklıkları ve olukları doldurmak için kullanılan dolgular artık bütünsel yaklaşımıyla yüzünüzde daha dinamik, dinlenik ve genç bir ifade elde etmek için ana yardımcımız.

Prof. Dr. Reha Yavuzer / Akşam Gazetesi
  • Bu Haberi
Gonca Sağlam’a hapis yolu mu göründü?
Meteoroloji'den Türkiye geneli için 'yağış' uyarısı!
Dilan Çiçek Deniz ve Birkan Sokullu ilk kez görüntülendi
Tartıştığı karısını bıçaklayarak öldürdü
Beckham ailesi de kutlama yemeğine katılacak
Sinem Kobal bölüm başına 30 bin TL alacak
Semiramis Pekkan'ı Ajda Pekkan sandılar
Yumurta astımın ilacı!..
Tolga Mendi kazandığını eve yatırdı
Tuvana Türkay ile Alper Potuk'un gözlerden uzak barışı
WhatsApp Gold tehlikesi devam ediyor!
Oryantal Didem'e büyük şok!
Aslı Enver aile yemeğine katıldı
Kerem Bürsin'i çok duygulandıran sürpriz
SSK emeklisine bin 818 TL!
Gupse Özay: "Gelin-görümce yemek yedik"
Şüpheli şahısların üzerinde tabanca çıktı!
Nehir Erdoğan hangi ünlü oyuncunun eski eşiyle aşk yaşıyor?
Binali Yıldırım ve İbrahim Kalın türkü söyledi
Bensu Soral eşiyle Londra'ya uçtu!
Ablasıyla boşanmak üzere olan eniştesini öldürdü
Demet Şener sosyal medyada öyle bir taş attı ki!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Vatandaştan hiçbir belge istemeyeceğiz"
Tarkan evi terk edip otele mi yerleşti?
Masaj salonunda böyle basıldılar!
"Bir Zamanlar Çukurova" bu iddiayla çalkalanıyor!
Zeytin Dalı Harekatı’nın yıldönümünde Afrin’de patlama
Serdar Ortaç'ın olay yaratan paylaşımı!..
"Hayır" yanıtını veren Berfin'i bu hale getirdi!
Dilan Çiçek Deniz - Birkan Sokullu hattında son durum!