YAŞAM HABERLERİ

Futbolcu katiline müebbet istendi!

Futbolcu katiline müebbet istendi!

Genç futbolcu Burhan Yıldız, 21 Ekim 2016’da Beylikdüzü’nde bir kafenin önünde tartıştığı Cengiz Eser tarafından silahla başından vurularak öldürüldü.

Vatan'dan Elif Altın'ın haberine göre bir dönem Galatasaray’ın altyapısında görev alan, son olarak ise Silivrispor takımında forma giyen 21 yaşındaki genç futbolcu Burhan Yıldız, 21 Ekim 2016’da Beylikdüzü’nde bir kafenin önünde tartıştığı Cengiz Eser tarafından silahla başından vurularak öldürüldü. Eser olaydan iki ay sonra yakalandı.

Tutuklanan Eser hakkında kasten adam öldürmek suçundan ‘müebbet hapis cezası’ istemiyle dava açıldı. Eser savunmasında bir daire satın almak için genç futbolcuya para verdiğini ama Yıldız’ın kendisini oyaladığını anlattı. Genç futbolcudan parasını geri istediğinde ise tehdit edildiğini söyleyen Eser, cinayeti işlediği gün Yıldız ile birkaç kez telefonla görüşerek parasını istediğini ancak Yıldız’ın kendisine hakaret edince belindeki silahı çıkararak Yıldız’a ateş ettiğini ve kaçtığını söyledi.

Bakırköy 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Cengiz Eser’in avukatı Levent Turgut Karakoç, müvekkilinin ‘anksiyete bozukluğu’ nun bulunduğunu belirterek Adli Tıp Kurumu’na sevkini talep etti.
  • Bu Haberi