MEDYA HABERLERİ

'Gizli merkez' iddiası canlı yayını karıştırdı

'Gizli merkez' iddiası canlı yayını karıştırdı

Habertürk TV'de yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programında Sevilay Yılman CHP ile ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu.


ODATv'nin haberine göre CHP’de kurultay tartışmaları canlı yayına taştı. Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında, Habertürk yazarı Sevilay Yılman kavga çıkaran bir açıklamada bulundu.

Yılman, “bir gazeteci arkadaşının” söylediklerini şu ifadelerle anlattı:

"Tuncay Özkan bir gazeteci arkadaşıma ‘CHP'de gizli bir karar merkezi var. Bu karar merkezi CHP'nin dışında bir oluşum. Biz de kim olduklarını bilmiyoruz. Kemal Bey orada alınan kararları MYK’ya getiriyor' diyor."

Sevilay Yılman, sözlerini "Bu iddiaya ben inanmıyorum, Genel Başkan yardımcısı Sayın Tuncay Özkan inanıyor. Peki inanıyorsun neden hala onun Genel Başkan olmasını istiyorsun. Madem bu adam proje" diye devam ettirdi. Yılman ayrıca CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın bu açıklamayı çok önemli bir gazeteciye yaptığını iddia etti.

TUNCAY ÖZKAN PROGRAMA BAĞLANDI YILMAN KAYNAĞINI AÇIKLADI

Yılman’ın sözlerinin ardından tansiyon yükseldi. Programa telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan iddiaların asılsız olduğunu ifade ederek Sevilay Yılman'a “Müfterisin” diyerek tepki gösterdi.

Sevilay Yılman'dan kaynağının ismini açıklamasını isteyen Özkan ısrarlı davranınca, Yılman kaynağının CHP'nin kanalı Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç olduğunu açıkladı.

TUNCAY ÖZKAN: ŞABAN SEVİNÇ YALANCININ, İFTİRACININ TEKİDİR

Tuncay Özkan bunun üzerine Şaban Sevinç'in amacının başka olduğunu ifade ederek “Şaban Sevinç yalancının, iftiracının tekidir. Bunu niye söylediği de bellidir. Hiçbir şekilde bir görüşme olmadı. Şaban Sevinç hesabını verecek. Bu alçaklığı kimsenin yanına bırakmam. Mahkemede verecek bunun hesabını. Rezil bir komployu niye yürüttüğünü ben de parti yönetimi de biliyor. Bu alçaklığı kimsenin yanına bırakmam” diye konuştu.

ŞABAN SEVİNÇ CANLI YAYINA BAĞLANDI TARİH VERDİ

Canlı yayına bağlanan Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç Tuncay Özkan 'la 27 Haziran günü saat 10.00'da CHP Genel Merkezi'ndeki odasında görüştüklerini ve Tuncay Özkan'ın kendisine “CHP'de gizli bir karar merkezi var. Ben de onun ne olduğunu daha çözemedim. Bazı önemli kararlar orada alınıyor ve Genel Başkan tarafından MYK'ya getiriliyor” dediğini iddia etti.

Yayından görüntüleri haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz...
  • Bu Haberi