GÜNCEL HABERLERİ

İYİ Parti kurmaylarından art arda açıklamalar!

İYİ Parti kurmaylarından art arda açıklamalar!

İYİ Parti Kurmaylarından partilerinin erken seçime katılamayacağı iddiası üzerine üst üste açıklamalar geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel 26 Ağustos'ta seçimin gerçekleşmesi durumunda İYİ Parti'nin seçime giremeyeceğini öne sürmüştü.

Sözcü'nün haberine göre İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray 41 ilde teşkilatlarının mecut olduğunu belirterek seçime katılacaklarını söylerken İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ da ‘Bizim bu konuda bir şüphemiz yok, İYİ Parti seçimlere katılacaktır’ dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, partisinin ilk olağan kongresini 10 Aralık 2017’de yaptığını belirterek kongrenin üzerinden 6 aydan fazla süre geçtiğinin altını çizdi. Seçime katılabilmek için 41 ilde teşkilatlanma şartını da karşıladıklarını belirten Çıray, 65 ilde kongrelerinin tamamlandığını söyledi.

Çıray ilk Olağanüstü Kongrelerini de 1 Nisan 2018’de yaptıklarını hatırlatarak seçimlerin 26 Ağustos’ta yapılması durumunda partisinin seçime katılacağını belirtti.
  • Bu Haberi