YAŞAM HABERLERİ

Londra'daki yangınla ilgili tüyler ürperten açıklama

Londra'daki yangınla ilgili tüyler ürperten açıklama

Londra İtfaiye Direktörü Danny Cotton, yaşanan yangınla küle dönen 24 katlı Greefell Tower'da kaç kişinin hayatını kaybettiğinin henüz net olarak bilinmediğini belirtirken, arama çalışmaları sırasında hayatta kalan kimseyle karşılaşmayı beklemediklerini söyledi

Habertürk'te yer alan habere göre Londra'da bulunan 24 katlı Greenfell Tower'da yaşanan yangınla ilgili, Londra İtfaiye Direktörü Danny Cotton yeni bir açıklama yaptı.

Cotton yaptığı açıklamada, ekiplerin binanın en üst katına kadar ulaştığını ancak güvenlik nedeniyle binada henüz kapsamlı bir arama yapılamadığını söyledi.

Yetkililerin, yangında hayatını kaybedenlerin sayısına dair net bir bilgisi olmadığını belirten Cotton, bina içerisinde yapılacak kapsamlı araştırmada hayatta kalan kimseye rastlamayı beklemediğini söyledi. Cotton, itfaiyecilerin güvenliği sağlandığı andan itibaren binada arama çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Dün yapılan açıklamada, yangında en az 12 kişinin hayatını kaybettiği ancak ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtilmişti. İngiltere'yi sarsan facianın bilançosunun binada yapılacak kapsamlı arama ve temizlik çalışmasının ardından netleşmesi bekleniyor.

24 katlı Greenfell Tower'da 120 daire bulunuyordu ve bu dairelerde yaklaşık 600 kişinin yaşadığı tahmin ediliyor.


  • Bu Haberi