GÜNCEL HABERLERİ

Numan Kurtulmuş: "Evet önde gidiyor"

Numan Kurtulmuş:

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Membiç ve Rakka temizlenmesi konusunda adım atılabileceğini belirten Kurtulmuş, referandum ile ilgili yapılan anketlerde evetin önde gittiğini söyledi.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş'un açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

'Sahadaki bu mücadele sürekli gelişen şartlar altında takip ediliyor ve Türkiye'nin ulusal güvenliğini sağlayacak şekilde hareket ediliyor. Membiç ve Rakka temizlenmesi konusunda adım atılabilir. Rakka IŞİD'in merkezidir burayı temizleyip PYD'yi koymak Türkiye için birinci dereceden tehlikedir. İlgili kurumlarımız değerlendirmeleri yapıyor.

Bundan sonra Türkiye, eğer uluslararası koalisyonla belli bir mutabakat oluşursa, şartlar o şekilde hareket edilmesine imkan verecek bir şekilde gelişirse, hem Membiç'in temizlenmesi hem de özellikle Rakka'nın temizlenmesi konusunda adım atabilir.

"Terör örgütlerinin sistematik desteği"

Türkiye'nin böyle bir konjonktürde anayasa referandumuna gidiyor olması dahi Türkiye demokrasisi açısından bir olgunluğun göstergesi. Bu kampanyanın içinde hayır diyenlerde olacak evet diyenler olacak. Günlerdir Kandil'den üst düzey terör örgütü yöneticilerinin ve FETÖ'nün hayır kampanyası için destek verdiklerini görüyoruz. Ne Sayın Başbakanımız ne Sayın Cumhurbaşkanımız hiçbir şekilde 'hayır' diyen vatandaşlarımızın hepsinin terörist olarak algılanmasını ihsas ettirecek en ufak bir şey söylememişlerdir. Dikkat çektikleri husus, Türkiye'de milletin düşmanı, devletin düşmanı olan unsurların, sistematik olarak ve örgütsel olarak 'hayır'a destek verdikleridir. O da gizli kapaklı bir şey değildir, ayan beyan ortada olan bir şeydir. Dolayısıyla bunu yanlış anlamaya ya da yanlış algının bir parçası haline getirmeye gerek yoktur.

"Bir haksızlık ortadan kaldırıldı"

Özel televizyonların yaptıkları yayınlarla ilgili cezalarla ilgili geçtiğimiz seçim döneminde çok yüksek cezaların geldiği zaten rekabete açık alanda illa belli kısıtlarla hareket etmesi olmamalı. Eveti destekleyenle olacak hayırı destekleyenler olacak. Kamu kuruluşları değil özel kanallardır. Bu KHK ile geçmiş döneme ilişkin bir haksızlık ortadan kaldırılmıştır.

Evet önde

Kampanyanın başındayız evetin önde gittiğini görüyoruz kampanya ilerledikçe bu evet oranının yüksek çıkacağını düşünüyorum. Birbir sahadaki nabzı kontrol edeceğiz.'
  • Bu Haberi
Ece Sükan: "Cansu benim canım.."
Bulgaristan'da derbide bomba patladı!
WhatsApp'taki son değişikliğe dikkat!..
Jessica May'in nikah şahidi Alex De Souza olacak
Köpekbalığı avcılığı yasaklandı
Meryem Uzerli'nin mısır keyfi
Suudi Arabistan'da sinema salonu açıldı!
Ezgi Avcı mutluluğa smaç bastı!
‘Beni öldür diyen’ taksiciyi öldürdü, 12 yıl hapis aldı
Filiz Akın: "Kanserin 2. evresindeydim"
Trump'tan sonra Pence'den de Türkiye tweeti!
"Kanatsız Kuşlar" dizisinin Nefise'si gecelerde sobelendi!
Taraftar sahaya girip futbolcunun boğazını kesti!
Süreyya Yalçın'ın korkutan güzelliği!
Yunanistan'daki sekiz firari FETÖ'cüden biri serbest
Erol Köse Gülben Ergen'den böyle özür diledi!
Erdoğan'ın çalışma odasına 'böcek' konulmasına ilişkin davada karar
Ümraniye'de feci asansör kazası!
Necef Uğurlu Yazdı: "Patron değişir, Huy değişmezmiş"
Çağla Şıkel'in tahtını kaptırmaya niyeti yok
Erdoğan'dan AK Partili vekillere kritik uyarılar
Duygu Sarışın'dan 'Çağatay'lı sorulara yanıt yok
Alina Boz'dan Endemol Shine Türkiye'ye tazminat davası!
Alişan-Buse Varol çiftinin tatlı telaşı!
Fatih Altaylı'dan magazincilere serzeniş!
Hazar Ergüçlü'nün basın toplantısında büyük gerginlik!
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Aday olacak mısınız?' sorusuna yanıt
Fatih Terim, disiplin kuruluna sevk edildi!
Pencereden bakanlar dehşete düştü!
Kadir Doğulu: "2019’a kadar dizi yok"