MAGAZİN HABERLERİ

Okan Kurt’un avukatından 'borç' açıklaması

Okan Kurt’un avukatından 'borç' açıklaması

Demet Akalın'ın eski eşi Okan Kurt'un avukatı Şenol Çilek, Martaş Şirketler Grubu'nun konkordato ilan etmesiyle ilgili açıklama yaparak, "Müvekkillerim konkordato süresince tüm borçlarını yapılandırarak, ödeme kabiliyeti ve niyetindedir" dedi.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre şarkıcı Demet Akalın ile boşanan, ancak kısa bir süre önce barışan Okan Kurt ve ailesi, sahip olduğu Martaş Lojistik’e bağlı TIR’lara haciz konulması üzerine dün konkordato ilan etmişti. Mahkemeden Okan Kurt ile ilgili 3 ay mühlet kararı verilmişti. Şirkete ise Abdurrahman Karakaş, Ali Dursun Koç, Hukukçu Av. Gürkan Ahmet Gençkaya konkordato komiseri olarak atanmış, şirkete yönelik haciz işlemi yapılmamamıştı.

“OKAN KURT, BORÇLARI ÖDEME KABİLİYETİNDE”

Okan Kurt’un avukatı Şenol Çilek, müvekkilinin hissedarı olduğu Martaş Şirketler Grubu ile ilgili ekonomik buhran yaşandığını ve bu yüzden Mersin Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebinde bulunduklarını belirterek, “Yapılan ön inceleme neticesinde mahkeme tarafından konkordato için geçici mühlet verilmiştir. Bilindiği üzere konkordato talebi şirket ve şahısların borçlarının yapılandırılarak ödenmesi esası üzerine kurulmuş olup, temel amaç borçluların borcunu ödeyebilme kabiliyetinde olması, alacaklıların alacaklarını tahsil edebilme esasıdır. Müvekkillerim konkordato süresince tüm borçlarını yapılandırarak, ödeme kabiliyeti ve niyetindedir” dedi.

Birtakım haberlerde Okan Kurt’un mal kaçırdığına yönelik iddialara da cevap veren Çilek, “Basında çıkan müvekkillerimin mal kaçırdıkları yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı, bu durumun konkordato müessesesinin ruhuna aykırı olduğu hususu kamuoyunun bilgisine arz ederiz” ifadelerini kullandı.
  • Bu Haberi