YAŞAM HABERLERİ

Refakatçiden kadın doktora akıl almaz taciz!

Refakatçiden kadın doktora akıl almaz taciz!

İstanbul'da bir hastanede yatan yakınına refakat eden Murat Ç., orada gördüğü Yrd. Doç. Dr. Anita K.'yi rahatsız etmeye başladı. Doktora aşık olduğunu iddia eden şüpheli Murat Ç., doktoru evine kadar takip ederek tacizde bulundu.

Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre Anita K.'nin şikâyeti üzerine Murat Ç. hakkında dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay şöyle gelişti:

Şüpheli Murat Ç., bir yakınına refakatçi olmak için gittiği hastanede Yrd. Doç. Dr. Anita K.'yi görerek kendisine ilgi duymaya başladı. Çeşitli yerlerde sürekli takip etmeye başladığı Anita K.'ye karşı sözlü ve fiili müdahalelerde bulunan Murat Ç., iş çıkışı markete giren Anita K.'ye elinde taşıdığı torbaları çekerek 'Ne olur ben taşıyayım' diyerek tacizde bulundu. Anita K. rahatsızlığını dile getirse de peşini bırakmayan ve sürekli kendisini sosyal medya üzerinden 'Yalvarıyorum arkadaşlık isteğimi kabul et, senden çok hoşlanıyorum, çok güzelsin' diyerek rahatsız eden Murat Ç.'yi savcılığa şikâyet etti.

CİNSEL AMAÇLA İŞLENDİ

İddianamede "Atılan bu mesajlar ve paylaşımlar göz önüne alındığında şüpheli Murat Ç.'nin ısrarlı takip eyleminin cinsel amaçla işlendiğinin değerlendirildiği" kaydedildi. Murat Ç. ifadesinde Anita K.'yi her gün takip ettiğini ve ona aşık olduğu için görmeye gittiğini, sosyal medyadan mesajlar gönderdiğini belirtti. Murat Ç. hakkında 'zincirleme cinsel taciz' suçu kapsamında ceza talep edildi.
  • Bu Haberi