GÜNCEL HABERLERİ

Rejim parlamenteri Esed-PKK/PYD ortaklığını itiraf etti

Rejim parlamenteri Esed-PKK/PYD ortaklığını itiraf etti

Türkiye'nin Afrin'deki terör yuvalarını temizleyerek bölge halkını zulümden kurtarmak için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili konuşan Esed rejiminin Kürt parlamenteri Ömer Ose, rejimin terör örgütü YPG'ye silah verdiğini itiraf etti.

Star Gazete'de yer alan habere göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) merkezli Rudaw TV'nin canlı yayınına katılan Esed rejiminin parlamenteri Ömer Ose, Esed rejiminin daha öncelerde de terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye silah yardımı yaptığını, Türkiye'nin Afrin'e yönelik operasyonlarına karşı da rejimin desteğini artıracağını söyledi.

Afrin'in terör örgütlerinin yuvası haline gelmesinden rahatsızlık duymayan Esed rejiminin, Türkiye'nin 'terör temizliği'nden duyduğu rahatsızlığı itiraf eden Ose, açıklamalarıyla Esed-PKK/PYD ilişkisini bir kez daha gözler önüne serdi.

Terör örgütü PKK/PYD seslenen Ose, rejim ile daha fazla diyalog geliştirmelerini istedi. Ose, terör örgütünün rejimle iyi ilişkiler içinde olması gerektiğini belirterek, rejimin otonomi veya özerklik vermeye hazır olduğunu belirtti.
  • Bu Haberi