GÜNCEL HABERLERİ

Sandık emeklileri de ikramiye alacak

Sandık emeklileri de ikramiye alacak

Hükümet, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye verilmesi başta olmak üzere toplumun tümüne dokunan düzenlemeler içeren bahar paketi kapsamında bir müjde daha verdi.

Yeni Asır'dan Zübeyde Yalçın'ın haberine göre AK Parti'nin önergesi ile pakete ekleme yapılacak ve sandıklardan emekli olan vatandaşlar da biner lira ikramiye alabilecek. Yapılacak düzenlemeden yaklaşık 150 bin sandık emeklisi yararlanacak. Hükümetin, imar affından emeklilere ikramiyeye kadar toplumun tüm kesimlerin rahatlatacak paketin görüşmeleri Meclis Genel Kurulu'nda başladı. Kısa sürede yasalaştırılacak düzenlemenin görüşmeleri sürerken iki önemli düzenleme daha AK Parti'nin önergeleri ile yaşama geçirilecek.

17 ÖZEL SANDIK VAR

Paket kapsamında emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye veriliyor. Ancak bu halen faaliyetini sürdüren 17 özel emekli sandığını kapsamıyordu. 10'u banka, 6'sı sigorta şirketi, 1'i de Türkiye Odalar, Borsalar Birliği mensuplarına ait sandık emeklilerinin de ikramiyeden yararlanması kararlaştırıldı. Bu düzenleme verilecek bir önerge ile gerçekleştirilecek.

YAŞLI AYLIĞI ALANLARA 3 SEVİNDİREN HABER

Hükümet , 65 yaş aylığı alan 580 bin kişiye de üç müjde birden verdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Yaşlılık aylığı alan binlerce vatandaş Haziran ayı başında bayram ikramiyesiyle birlikte zamlı maaş alacak. Üstelik 3 aylık birden hesaplarına yatırılacak. Böylece 1000 lira ikramiye ile birlikte hesaplarına 2 bin 500 lira yatırılacak" dedi.
  • Bu Haberi