YAŞAM HABERLERİ

Talihsiz Feride Büşra'nın ailesinin derin kederi

Talihsiz Feride Büşra'nın ailesinin derin kederi

İstanbul’da hız sınırını aşıp kırmızıda geçen sürücünün kurbanı olan Feride Büşra Taşlı’nın (20) ailesi sürücünün 1 gün bile hapis yatmamasına isyan ediyor: “Trafik cinayetleri hafife alınmasın”

Sabah'tan Furkan Kara'nın haberine göre trafik terörüne kurban gidenlerden biri de 20 yaşındaki üniversiteli Feride Büşra Taşlı'ydı. Ailesi ona "Nino" derdi. Liseyi birincilikle bitiren Taşlı, özel bir üniversitede burslu olarak "Uluslararası İlişkiler" okuyordu. Çok iyi İngilizce ve Almanca konuşuyordu. Hazırlık sınıfını yüksek puanla geçti. Yurtdışında eğitim görecekti ama olmadı.

İstanbul Kadıköy'e bağlı Suadiye Mahallesi'nde geçen yıl 14 Ocak'ta karşıdan karşıya geçmek isterken yaya geçidinde kazada öldü. Ona çarpan otomobili, psikolog Zeynep Nur K. kullanıyordu. Hız sınırını aşmış ve kırmızı ışıkta geçmişti. Tutuklu olarak yargılanan psikolog, 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan yargılandı. Hakkında 2 yıldan 9 yıla kadar hapis istenen psikolog, kazada "asli kusurlu" çıktı. "Trafik Kazaları Araştırma Uzmanı" tarafından hazırlanıp mahkemeye sunulan bilirkişi raporuna göre; yolda hız kesici uyarı çizgileri, trafik ışıkları ve yavaş uyarı yazıları vardı. Kırmızı ışıkta geçen psikoloğa, olaydan önce 2 kez hız sınırını aşmaktan idari para cezası kesilmişti. Kaza sırasında da Karayolları Trafik Kanunu'nda belirtilen trafik işaretlerine uyma, seyir emniyetini ihlal etme, kırmızı ışıklı trafik işaretinde geçme gibi kuralları ihlal etmişti. Kazada birinci derecede asli kusurluydu. Mahkeme, psikoloğa 3 yıl 10 ay 10 gün hapis cezası verdi. Ancak psikolog, kanun hükmünde kararname nedeniyle ceza az olduğu için verilen süreyi yatmadı. Hukuki mücadeleyi sürdüren abla Buket Taşlı, "Ceza kararından sonra 1 gün bile hapis yatmadı. Şu anda dava İstinaf Mahkemesi'nden Anayasa Mahkemesi'ne geçti. Sonuç elde edemezsek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar gideceğiz. Trafik cinayetleri hafife alınmasın. Cezalar alt sınırdan verilmesin" dedi.

HİÇ 'PİŞMANIM' DEMEDİ

Abla Buket Taşlı, psikolog Zeynep Nur K.'nin kardeşini hayattan koparmasına rağmen bir kez bile pişmanlık ifadesi kullanmadığına dikkat çekti. Taşlı, "Kardeşimin katili, hız sınırı 50 kilometre olan bir yolda aşırı süratle gidiyordu. Yol üzerindeki dur-yavaşla uyarılarına rağmen başka bir araçla yarış yapıyordu. Trafik ışıkları ve yaya şeridine yaklaşıldığında yavaşlaması gerekirken yavaşlamadı. Kırmızı ışıkta geçti. Büşra yaya şeridindeydi. Kardeşimi gördüğünü mahkemede kabul etti. Ama o kadar hızlıydı ki kardeşime çarpıp 20 metre ileride durabildi" diye konuştu.Feride Büşra Taşlı (solda), ablası Buket Taşlı ile birlikte.
  • Bu Haberi

En Son Yaşam Haberleri

Galatasaray, Akhisarspor maçı hazırlıklarına devam etti
Siber saldırılarla mücadelede yapay zekâ önem kazanıyor
Keremcem’in sürpriz projesi yolda
Genç Güney'in organları 6 kişiye umut oldu
Hikmet Karagöz cephesinde yeni gelişme
Hollanda’da tren bisiklete çarptı!
Tuba Ünsal okul çıkışını bekledi!
Baba ve oğlundan komşunun evine silahlı saldırı!
Edis yeni imajıyla sahneye çıktı
Emekliye Ekim zammı!
Kuşum Aydın'dan annesine duygulandıran hediye
Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı
Necef Uğurlu Yazdı: "Milli Yerli Malı Huniler Haftası"
Amerika'da dehşet veren silahlı saldırı!
Enis Berberoğlu'na tahliye kararı!
Hanife'nin büyük aşkı yeni sevgilisiyle fotoğraf paylaştı!
Kabataş Erkek Lisesi yanındaki bina alev alev yandı
Polisin elinden kaçıp kadın katibin saç derisini kopardı!
Hande Erçel ile Murat Dalkılıç birbirlerini sildi
Karısını 9 yerinden bıçakladı, kendini böyle savundu!
Habertürk canlı yayınında gergin anlar!
Adnan Oktar, cezaevinden Cübbeli Hoca'ya taş attı!
Burcu Kara romantizm rüzgarı estirdi!
Wesley Sneijder trafik kazası geçirdi!
Demet Akalın'a Ceren Hindistan'dan destek mesajı
Kayıp Sedanur'u arama çalışmalarında son durum
Sadettin Saran 'Çok özledim' notuyla paylaştı
Şanlıurfa'da sıcak dakikalar yaşandı!
Hadise suskunluğunu gözleri dolarak bozdu!
Usta isim Oytun Şanal'ı kaybettik