YAŞAM HABERLERİ

Talihsiz Kuzey Efe'nin annesi konuştu

Talihsiz Kuzey Efe'nin annesi konuştu

Melis, 3.5 yaşındaki evladı Kuzey Efe’nin zamansız ölümüne yanarken, eşinin ‘Oğlumu ben öldürdüm’ itirafıyla bir kere daha yıkıldı. Acılı anne: "Otopside bir katili sevdiğim çıkacak!"

Akşam'dan Yeliz Coşkun'un haberi...

Bir aydır tüm Türkiye Kuzey Efe’ye ağlıyor! Henüz 3.5 yaşındayken, ansızın hayata gözlerini yumdu… Acılı anne Melis Ersezgin, evladının ölümüne ağlarken, 13 gün sonra eşinden gelen ‘Oğlumu gürültü yapıyor diye arabada boğarak öldürdüm’ itirafıyla bir kere daha yıkıldı! Kucağında 4 aylık kızı Derin ile ortada kalan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan annenin hayat hikâyesi ise tüm kadınlara ders olacak cinsten… Severek evlendiği adamın, evladının katili olmasının da acısını yaşayan anne, gözü yaşlı şekilde gelecek otopsi sonucunu bekliyor. İlk defa konuşan Melis, hayatını ve o acı günü şu sözlerle anlattı: "Olayın olduğu gün 22:00 sıralarında eve geldik.

İNMEDEN GAZA BASIP GİTTİ

‘Kuzey araba sürmek istiyor’ dedi. 00:00’da ‘Zile bas’ dedi. Camdan baktım araba 3-4 dakika kapıda durdu. İnen olmadı. Bir anda gaza basıp gitti. Sonra kayınpederim geldi, hastaneye gittik. Hüseyin sayıklıyordu; ‘Oğluma bir şey olmadı’ diyordu. Doktor, Kuzey’in solunumunun durduğunu ve müdahale ettiklerini söyledi. Yarım saat sonra ise acı haberi verdiler.

İçeriden çıkmak istemiyormuş

Cenazeden bir gün sonra evde sinir krizi geçirdi. Elleri paramparça oldu. İfadesini okuyana kadar, bu vahşeti onun işlediğine inanamadım. ‘İçeriden çıkmak istemiyorum, ceza almama gibi bir durumum olmaz değil mi?’ diye sormuş. Bana ‘Öldürmedim, benim de acımı görme diye böyle bir şey yaptım. Yoksa intihar edecektim. Otopsi raporu çıksın aklanacağım, her şey daha güzel olacak’ dedi. Çıkacak otopsi sonucu oğlumun ölüm nedeninin yanında bir katili mi sevdim onu gösterecek! Ne olursa olsun, o adam beni ve kızımı asla göremeyecek.

DEVLETİMİZE SIĞINIYORUM!

Hapiste onun da soluğunu kessinler!

Bütün ailesi Hüseyin’in evladını kaybettiği için bunalıma girip böyle bir ifade verdiğini düşünüyor. Benim yüreğim kor gibi yanıyor. İnşallah içeride de onun soluğunu keserler! Devletimize ve adalete sığınıyorum. Ağırlaştırılmış müebbet cezası almasını, içeriden asla çıkmasını istemiyorum!"
  • Bu Haberi