GÜNCEL HABERLERİ

Teröristler 4 ilde saldırdı!

Teröristler 4 ilde saldırdı!

Bu sabah kötü haberler peş peşe geldi...

Hürriyet'te yer alan habere göre Diyarbakır - Mardin Karayolu'nda askeri aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada üç asker şehit oldu. Hainlerin mayınlı saldırısı bugün içinde düzenlenen 5. saldırı oldu. Sabah saatlerinde PKK'lı teröristler 4 saldırı daha düzenlemişti. Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Tekeli Köyü'nde ve Van'ın Başkale ilçesinde mayınlı saldırı düzenlendi. Şemdinli'de bir asker şehit oldu, üç asker yaralandı. Başkale'de de ikisi ağır sekiz asker yaralandı. Adıyaman kırsalında teröristler güvenlik güçleri ile çatışmaya girdi. İlk ateş sırasında bir uzman çavuş yaralandı. Öte yandan PKK'lı teröristler Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde karakola taciz ateşi açtı. Saldırıların olduğu bölgelerde geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

PKK’lı teröristler Diyarbakır-Mardin Karayolu’nda askeri aracın geçişi sırasında saldırı düzenledi. askeri aracın geçişi sırasında gerçekleşen patlamada üç asker şehit oldu. Hainlerin bu saldırısı bölgede bugün gerçekleşen 5. saldırı oldu.

ŞEMDİNLİ VE BAŞKALE’DE MAYINLI SALDIRI

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Tekeli Köyü yakınlarında PKK’lı teröristler, yola döşediği el yapımı patlayıcıyı bu sabah askeri araç geçerken patlatması sonucu ilk belirlemelere göre 4 asker yaralandı.

Saldırı, sabah saatlerinde ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Tekeli Köyü Üstünağaç mezrası yakınlarında meydana geldi. PKK’lı teröristler önceden yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı, askeri araç geçerken infilak ettirdi. Patlamada ilk belirlemelere göre 4 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Şemdinli”deki mayınlı saldırının ardından bir mayınlı tuzak da Van’ın Başkale ilçesinde yaşandı. Van’ın Başkale İlçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola döşenen el yapımı patlayıcıyı infilak ettirilmesi sonucu 2’si ağır 8 asker yaralandı. Saldırı, sabah saatlerinde Albayrak bölgesinde bulunan Yavuzlar Köyü yakınlarında meydana geldi. Sınır karakoluna giden askeri konvoyun geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 2’si ağır 8 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Van’a sevk edilirken, bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

YARALI ASKERLERDEN 1’İ ŞEHİT OLDU

Yaralı askerlerden 1’i kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer yaralı 3 askerin tedavisi ise sürüyor.

ADIYAMAN’DA ÇATIŞMA

Adıyaman’da ise bir grup PKK’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında kırsal alanda çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre 1 asker yaralandı. Olay, sabah saatlerinde merkeze bağlı Kömür Beldesi kırsalında meydana geldi. Arazide devriye görevi yapan askerler ile bir grup PKK’lı terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre uzman çavuş Emin Alpay yaralandı. Yaralı uzman çavuş Alpay, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

DİYARBAKIR’DA TACİZ ATEŞİ

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’ndeki Bayır Jandarma Karakolu’na bu sabah saatlerinde bir grup PKK’lı terörist tarafından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine kısa süreli çatışma çıktı. Kulp İlçesi Bayır Jandarma Karakolu’na bu sabah saat 07.00 sıralarında bir grup terörist tarafından otomatik silahlarla taciz ateşi açıldı. Karakolda bulunan askerin teröristlere karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma çıktı. Ardından teröristler kaçtı. Can kaybının olmadığı saldırının ardından, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.
  • Bu Haberi