YAŞAM HABERLERİ

WhatsApp'ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır?

WhatsApp'ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır?

WhatsApp'ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır? Whatsapp geri alma özelliği gelmedi, ne yapmayalıyım? Whatsapp mesajımı geri alamıyorum sorularının cevapları burada...

Türkiye'de yer alan habere göre milyonların heyecanla beklediği Whatsapp geri alma özelliği geldi. Bugün Türkiye'de herkes Whatsapp geri alma özelliğini kullanıyor. Whatsapp'ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır, Whatsapp mesajımı geri alamıyorum soruları internette aranıyor.

Geri alma özelliğine sevinenlere de hemen bir not düşelim; Mesaj gönderdiğiniz kişinin ekranına düşer ve o saniyede bakar ise silseniz bile mesajı görmüş olacak.  Whatsapp'ını güncellemeyenler ise Whatsapp mesajımı geri alamıyorum sorularının cevabını arıyor. Peki Whatsapp'ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır?...

WhatsApp yayımladığı son güncellemeyle ‘mesajı geri alma’ özelliğini herkes için aktif etti. WhatsApp’ın getirdiği bu yenilik, uygulama tarihinin en işlevsel özelliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Zira uygulama kullanımının yaygınlaşmasıyla, gönderilmek istenen mesaj yanlışlıkla başka bir kişiye gönderilebiliyor.

Mesajı gönderen kişinin 7 dakika içinde mesajın üstüne basılı tutarak ‘Sil’ butonuna basması gerekiyor. 3. adım olarak ise karşımıza ‘Herkesten Sil’ veya ‘Benden Sil’ çıkıyor. Herkesten Sil seçeneği işaretlendiğinde mesaj tamamen siliniyor ve ‘Bu mesaj silindi’ ifadesi beliriyor. Eğer sadece ‘Benden Sil’ seçeneğini tıklarsanız mesaj sizden silinse bile karşı taraftakiler görmeye devam eder.

GERİ ALMAK İÇİN 7 DAKİKANIZ VAR

WhatsApp, mesajı silmek için sadece 7 dakika veriyor. Bu süre geçtikten sonra mesajı silmek mümkün olmuyor. Ayrıca bu özelliğin desteklenmesi için tarafların WhatsApp’ın son sürümünü kullanması gerekiyor. Örneğin sizde WhatsApp’ın son sürümü var fakat geri almak istediğiniz mesajı attığınız kişi daha eski bir sürüm kullanıyor. Bu durumda mesajı geri alma işlemi uygulanamıyor.

Mesajı sildiğinizde böyle bir yazı görünecek.


  • Bu Haberi