7.5 milyon lirayla kaçan banka müdürü yakalandı

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’daki özel bir Türk bankasının şube müdürü Mahmut Karımış ...

7.5 milyon lirayla kaçan banka müdürü yakalandı
1318 okunma

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’daki özel bir Türk bankasının şube müdürü Mahmut Karımış, hafta başında bankanın İstanbul’daki genel müdürlüğünden aldığı 3 milyon lira ve 1.5 milyon Euro ile (Yaklaşık 7.5 milyon lira) sırra kadem basmıştı. Facebook üzerinden 'Ben artık Havanalı’yım' diyen Karımış, İstanbul'da yakalandı.

İstanbul merkezden KKTC'deki banka şubesine götürmek üzere aldığı 7.5 milyon lira ile kayıplara karışan bankanın şube müdürü Mahmut Karımış, İstanbul Hilton Oteli'nde yakalandı. Karımış yakalandığında yanında para olmasa da, polisin yaptığı çalışmalar sonucuda kayıp paraya ulaşıldığı öğrenildi.

Bir bankanın KKTC şube müdürü Mahmut Karımış, 24 Temmuz 2012 günü İstanbul'a gelerek, KKTC'deki şubeye götürmek üzere merkez binadan 7 milyon lira aldı. Karımış en son burada görüldü. Kendisinden bir daha haber alınamadı.

HAVANA'DAYIM DEMİŞTİ

Ancak Facebook adresinde, "Ben artık Havanalı'yım" notunu düştü. İstanbul Asayiş Şube Müdürlü ekipleri, Karımış'ın bulunabileceği adreslere baskın üzerine baskın düzenledi.

Güvenlik kamera görüntüleri ve cep telefonu takibiyle Karımış'ın Hilton Oteli'nde kaldığının belirlenmesiyle operasyon başlatıldı. Karımış, otele düzenlenen baskında gözaltına alındı.

Karımış'ın tanıdıkları olduğu belirtilen Küba'ya gitmek üzere hazırlık yaptığı da iddia edildi.