’Emine Hanım başını açsın'

Hülya Avşar, Cine 5 televizyonunda yayınlanan 'Üç + Bir' programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Avşar, Ali Müfit Gürtüna'nın eşinin türbanını çıkartmasını hatırlatarak, Emine Erdoğan'a bir öneride bulundu.

1126 okunma

Avşar, 'Emine Hanım bir gün bir mitingde pat diye baş örtüsünü çıkarsa. Tayyip Bey'de yanında olsa ve bunu onaylasa. Sonra tekrar örtse ve böyle yaparak artık inatlaşmayalım dese... Bunu çok önemsiyorum' diye konuştu.

Avşar, Emine Erdoğan'ın bu hareketi yaparak türbanı gerekirse çıkartabileceğini göstereceğini ve böylelikle türban tartışmalarının da azalacağını belirtti.

"ANANI AL GİT"İ SEVİYORUM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersinli bir çiftçiye söylediği 'Ananı da al git' sözünü hatırlatan Hülya Avşar, 'Ben böyle demesini seviyorum. İçinden öyle geçti, sinirlendi hatta delirdi. Ben onun o anki bu durumunu kabul ediyorum. Söylediği yanlış, ancak içinden öyle geçti ve öyle yaptı. İçinden geçeni yapması hoşuma gidiyor' şeklinde konuştu.

TÜRBANA BEN DE ÖZENİYORUM

'Yobazlaşmayı kabul etmiyorum' diye konuşan Avşar, Arap ülkelerinin modernite konusunda Türkiye'den daha önde olduğunu hatta bazı Arap ülkelerinde çıplaklığın bile görülebileceğini söyledi.

Hülya Avşar, bazı kadınlarda gördüğü türbandan etkilendiğini ve kendisinin de takmaya özendiğini anlattı. Avşar, kara çarşafa ise kesinlikle karşı olduğu mesajını verdi.

ensonhaber

Konular Eski Arşiv