Adele, Sultan 5. Murad'ın torununun evini aldı

Ünlü şarkıcı Adele, yıllardır kirada oturduğu Sultan 5. Murad’ın torunu Ayşe Gülnev Sutton’ın sahibi olduğu 13 odalı malikaneyi 7 milyon sterline satın aldı.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele, iki hafta önce babası Mark Evans'ı kaybetmişti. Üzüntülü günlerini çabuk atlatan Adele, Sultan 5. Murad'ın torunu Ayşe Gülnev Sutton'ın sahibi olduğu 13 odalı malikaneyi 7 milyon sterline satın aldı. Parayı nakit olarak ödeyen Adele'in malikanede kendini çok mutlu hissettiği için satın aldığını söyledi.

Gazetecilerin "Yatırım amaçlı mı aldınız?" sorusuna ise, "Hayır. Burada kendimi çok huzurlu hissediyorum" cevabını verdi. Ayşe Gülnev Sutton ise İngiliz iş adamı eşi Nicholas Sutton ve 5 çocuğuyla İngiltere Kralı 4. Henry'nin babası Lancester Dükü Gaunt'lu John'un 1300'lerde yapılan evine taşınmıştı.

Osmanlı tarihi konusunda master yapan Ayşe Gülnev Sultan 2008'de aldığı Türk vatandaşlığı için "Türkiye benim anavatanım. Ülkem tarafından kabul edilmek ve Osmanlı hanedanlığı içinde doğduğum için daha fazla cezalandırılmıyacağım anlamına gelen Türk vatandaşlığı benim için her şey demek" açıklamasını yapmıştı.

Adele hakkında da açıklamalar yapan Ayşe Gülnev, "Çok istedi biz de satmayı düşünüyorduk anlaştık" yorumunu yaptı.