Ali Rıza Demircan'dan tepki çeken Corona virüs sözleri!

İlahiyatçı yazar Ali Rıza Demircan'ın Veyis Ateş'in sunduğu Habertürk Ana Haber'de Corona virüs salgınıyla ilgili kullandığı sözler sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Demircan, evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğin virüsün yayılmasına neden olduğunu söyledi.

4249 okunma

Ülkemizde vaka sayısı her gün artan Corona virüs ile mücadele devam ederken, çeşitli çevrelerden virüse ilişkin dikkat çeken yorumlar gelmeye devam ediyor. 

Habertürk TV'de koronavirüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa katılan Ali Rıza Demircan'dan canlı yayında herkesi şaşırtan sözler geldi.

Corona virüsün gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağlayan Demircan, "Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsel, evlilik hayatında ters ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” şeklinde konuştu. 

VEYİS ATEŞ'TEN AÇIKLAMA: "ÇOK ÜZGÜNÜM"

Moderatör Veyis Ateş ise, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaparak özür diledi.

Veyis Ateş hesabından yaptığı açıklamada, "Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla" ifadelerini kullandı.