Apple'dan 1 milyar dolarlık 5G adımı

Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre Apple, Intel'den akıllı telefonlar için geliştirdiği modem çipi teknolojisini 1 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor.

127 okunma

5G'Lİ iPHONE'LAR HAYATIMIZA NE ZAMAN GİRECEK?

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kendi 5G teknolojisine sahip çiplerini üretmek için 1 milyar doları gözden çıkardı. Wall Street Journal'ın haberine göre, Apple çip üreticisi Intel'den akıllı telefonlar için geliştirdiği modem çipi teknolojisini 1 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor. Apple, iddia edildiği gibi Intel'den bu teknolojiyi satın alırsa 5G teknolojisine sahip akıllı telefonlarını üretmekte büyük bir avantaj edinmiş olacak.

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre Apple'ın bu yılın Eylül ayında tanıtmasına kesin gözüyle bakılan yeni iPhone modelleri ile ilgili şimdiden onlarca iddia ortaya atılmış durumda. Söz konusu iddialardan bir tanesi de 5G entagrasyonua sahip modellerin ne zaman çıkacağı yönünde. Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın bu yıl tanıtacağı 2019 model yeni iPhone’larda 5G desteği olmayacak. 2020 yılında tanıtılacak modellerde ise 5G desteği olacak. 5G teknolojisine sahip ilk akıllı telefonlar Şubat ayında gerçekleşen 2018 Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018)'nde görücüye çıkmıştı.