Arto: "Kerimcan Durmaz'ın şirazesi kaymış"

Kerimcan Durmaz, sosyal medyada kendisine hakaret ettiğini iddia ettiği Arto'yu Sarallar grubunun bir üyesine şikayet ederek ‘Kulağını çeker misiniz’ demiş ancak bu kişi, isteğini yerine getirmemişti. Arto Kerimcan ile yaşadığı kavgalı olayın iç yüzüyle ilgili ilk kez konuştu.

Arto: "Kerimcan Durmaz'ın şirazesi kaymış"
2461 okunma
Hürriyet Gazetesi'nden Tülay Demir'in röportajı...

KERİMCAN’LA NE BİR HESABIM NE DE HUSUMETİM VARDI


Geçen ay Kerimcan Durmaz’la ilgili bazı mevzular yansıdı basına... Seni birilerine şikayet etmiş, “Kulağını çeker misin?” demiş falan...

- Oldu öyle bir şey, evet. Tam Amerika’ya gideceğim gün beni Organize’den aradılar, “Müştekisiniz. Sizinle ilgili bazı durumlar var. Mutlaka gelip ifade vermek durumundasınız” dediler. Zannedersem bu Kerimcan denen kişi, adı fenomen midir bilmiyorum, ne yaptığını da bilmem, beni birilerine şikayet etmiş. O kişilerin böyle bir şarlatanın sözüyle adım atacağını düşünmüyorum. Nitekim kimse bana gelmedi, telefon açmadı, hiçbir şekilde hiçbir rahatsızlık vermedi. Eminim adamı ciddiye almamışlardır.

Peki bu olay nasıl ortaya çıktı?

- Bir şekilde dinlemeye takılmış o görüşme.

Peki seninle derdi neymiş?

- Bilmiyorum ki. Onunla ne bir hesabım var ne bir husumetim. Samsun’da dayak yemişti hatırlarsın, o olaydan sonra geçmiş olsun mesajı yayınladım. Üstelik arkadaşları korkularından bir tek yazı yayınlamadı. “Geçmiş olsun, böyle olmamalı” diye yazı yazan bendim. Daha önce hiç konuşmadığım ve tanışmadığım biri için yaptım bunu, düşün. O kadar üzülmüştüm.

Hiç mi karşılaşmadınız, tanışmadınız?

- Ondan sonra karşılaştık bir kere... İkimizin de dağda konseri vardı, şansa da aynı otelde, aynı katta kalıyorduk. Kapıyı açınca Kerimcan’ı gördüm, “Çok geçmiş olsun, üzüldüm. Ama duruşuna, arkadaşlarına dikkat etmen lazım. Bak dayak yedin, seni kimse sahiplenmedi, yarın öbür gün yine sahiplenmeyecekler” dedim.

Peki neden böyle bir şey yaptı dersin?

- Ne oldum delisi olmuş, şirazesi kaymış. Hangi kafada bilmiyorum ama herhalde psikolojisi bozuk. Neyse, ben devletime ve güvenlik güçlerimize güveniyorum.

Peki sonrasında bir özür falan geldi mi?

- Hayır öyle bir şey olmadı. Ama karşı atağa geçeceğim. Avukatlarımla görüşüyorum.

TÜLAY DEMİR'İN HÜRRİYET'TE YAYINLANAN RÖPORTAJININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...