Barış Pehlivan: "PTT'de Menzil şeyhinin adını taşıyan kişiye özel kıyak"

Gazeteci Barış Pehlivan, yaklaşık 3 ay önce PTT çalışanlarına dair yapılan yönetmelik değişikliğini hatırlatarak, 4 Ağustos'ta PTT'de hukuk müşavirliği görevine getirilen Muhammet Raşit Köse’ye dikkati çekti.

Barış Pehlivan: "PTT'de Menzil şeyhinin adını taşıyan kişiye özel kıyak"

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında Köse’nin ismini Menzil tarikatı şeyhinden aldığı iddiasını aktardı.

Pehlivan, Resmî Gazete’de duyurulan yönetmelik değişikliğiyle ilgili şu bilgileri aktardı:

“Eski yönetmeliğe göre; PTT’de hukuk müşaviri olmak için en az beş yıl aktif avukatlık yapma şartı vardı. Öyle ya, PTT’deki avukatların amiri konumundaki kişi avukatlığın ne olduğunu bilmeliydi, o deneyime sahip olmalıydı. İşte bu şart 13 Mayıs’ta değiştirildi.

Yeni yönetmeliğe göre, avukatlık ruhsatınızın olması ve üç yıl PTT’deki herhangi bir departmanda çalışmış olmanız, hukuk müşavirliği koltuğuna oturmanıza yetecekti.”

4 Ağustos’ta PTT’de uzman yardımcısı olarak çalışan Muhammet Raşit Köse’nin PTT’nin hukuk müşavirliğine getirildiğini ve bu kişinin avukatlık ruhsatı olduğunu ancak hiç avukatlık yapmadığına dikkati çekti.

“Dahası, tam da yeni yönetmeliğin ‘üç yıldır çalışıyor olsun’ şartı da adeta onun için biçilmiş kaftandı” diyen Pehlivan, Köse’yi aradığında konuştuklarını şöyle aktardı:

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!...