Bendeniz yeni dönemden kimseyi beğenmiyor

Uzun yıllardır sessizliğini koruyan Bendeniz, yeni bir polemiğin fitilini ateşleyecek açıklamalarda bulundu.

Nişantaşı’nda objektiflere yansıyan 90'lı yılların star isimlerinden Bendeniz, Türk popunun uzun zamandır düşüş eğiliminde olduğunu söylerken, "Yapanlarla da dinleyenlerle de ilgili bir sürü problemler var" dedi.

Milliyet Gazetesi'nden Seçkin Şenvardar'ın haberine göre pandemi döneminde neler yaptığı sorulunca Bendeniz, "Herkesin yaptığı gibi evdeyiz, biraz daha rahatlasın diye. Açılacağını sanmıyorum açılsa açılsa kısa bir zaman olacak sonra yine kapanır sahneler. Birkaç şarkı yapıyoruz onu hazırlanıyorum, mistik tarzı şarkılarım var yurt dışı için” ifadelerini kullandı.

"POP MÜZİK DÜŞÜŞTE" 

47 yaşındaki şarkıcı, "Sizce pop müziğin popüleritesi bitti mi?” sorusuna, "Bütün müzikler için aynı şey geçerli, dünyada da aynısı geçerli. Yapılan müzikleri görüyorsunuz. Hepsi birbirinden beter, dünyada da öyle... Geçmişten bir takım şarkılar alınıp, yeniye empoze ediliyor. Türk popu uzun zamandır düşüş eğiliminde. Bu net ama bunun birçok nedeni var. Yapanlarla da dinleyenlerle de ilgili bir sürü problemler var" dedi.

Bendeniz, geçtiğimiz günlerde "Dünya starı olacağım" açıklamasında bulunan Aleyna Tilki hakkında, "Hangi arkadaşımız olursa olsun dünya piyasalarının bizim sanatçılarımıza açık olduğunu düşünmüyorum. Allah yardımcısı olsun hepsinin" yorumunu yaptı.

Kimsenin kimseyi destekleme gibi zorunluğu olmadığını dile getiren Bendeniz, "Kimse kimse için bir şey yapamaz, herkes kendi derdinde. Olumlu bir şeyler görürlerse insanlar birbirini destekler. Enerji meselesi, enerji tutuyorsa destekler. Bir sürü duygu var insanların içinde, hepsinin yolu açık olsun" şeklinde konuştu.

Sanat dünyasında hala dostlukların olduğunu savunan Bendeniz, "Sanat dünyasında dostluk var tabii, gerçek anlamda da var. Neden olmasın? Bu insanların tamamıyla, kendisiyle alakalı olan bir şey" dedi.

Konular Bendeniz