Berkay: "Aciz korkak bir saldırı"

Arda Turan - Berkay olayında, Arda'nın ardından Berkay'da bir açıklama yaptı.

2284 okunma
Berkay’ın açıklaması şöyle:

“Değerli basın mensubu dostlarım;

Öncelikle 3 gündür burada beklediğiniz için her birinize sevgilerimi ve saygılarımı sunmak istiyorum.

Yaşanan bu süreçte önemli olan Berkay ve Arda değil. Bir anne, diğeri inşallah sağlıklı bir anne olmak üzere olan 2 kadının maruz kaldığı hassas kırıcı ve üzücü durumdur.

Bu nedenle ilk olarak karşı tarafın yapamadığını yapıp eşimden ve Aslıhan Turan’dan özür dilerim. Herkesin bilmesini istediğim konu. Erkek adam kavga da eder ve kavgada yumruk sayılmaz. Ancak yanına gelerek eşimi eve bırakıp yarım saate geleceğim diyen bir kişiye kafasını çevirip başka bir kişiyle konuştuğu sırada habersizce ve yandan yapılan saldırı aciz ve korkak bir saldırıdır.

Kendisine de arkadaşlarına da ve araya girmek isteyen herkese sadece şunu söyledim 'Şikayetçi olmamamı istiyorsunuz, tamam olmayayım ancak 2 şartım var; 1- Eşimden, kendi eşinden, benden ve kamuoyundan bu davranış ve hareketleri için utanç duyduğunu söyleyecek ve özür dileyecek. 2- Sözle tacizin utancını duyduğunu söyleyecek ve ondan sonra biz onunla erkek erkeğe konuşacağız.'

Bunları söylerse ben davadan vazgeçebilirim. Tüm bu yaklaşımıma rağmen, karşı taraf konuyu saptırmaya çalışarak, saçma sapan açıklamalar yapıp hala dürüstçe davranmadığı için davayı açmaya karar verdim ve davamın sonuna kadar arkasındayım.

Adalete güvenim tam. Burası Türkiye Cumhuriyeti hukuk devleti. Cezasını çekecektir.”