Cemal Kaşıkçı için kazı yapılacak

Suudi Konsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınmayan Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne inanan Türk güvenlik güçlerinin İstanbul'un bazı noktalarında kazı yapacağı öğrenildi.

Cemal Kaşıkçı için kazı yapılacak
707 okunma
Yeni Şafak Gazetesi'nden Sertaç Aksan'ın haberine göre İstanbul'da ortadan kaybolduktan sonra sadece Türkiye ile Suudi Arabistan arasında değil, ABD, İngiltere, İsrail, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeleri doğrudan ilgilendiren bir mesela haline gelen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin soruşturmada çember daralıyor.

ABD'nin 'elimizde kayıtlar var' çıkışının ardından Türk güvenlik güçlerinin de 'Olaya dair ses ve görüntüler var. Cinayetin işleniş biçimi, bu işi yapanlar ve cesedin nerede olduğu gibi konularda bilgi sahibiyiz' açıklaması olayı yeni bir boyuta taşıdı.

"Araçların rotası belirlendi, o noktalarda kazı yapılacak"

Suudi Arabistan'dan 2 özel jetle gelen ve Suudi istihbaratına çalışan 15 kişilik timin Kaşıkçı'nın konsolosluğa geldikten sonraki hareketleri de tüm detaylarıyla inceleniyor.

Konsolosluğun kullanımındaki araçlarla bölgeden ayrılan timin nerelere gittiği ve o bölgede ne kadar kaldığı da istihbarat birimlerinin elinde.

Bu bilgilerden yola çıkan Türk güvenlik güçlerinin, önümüzdeki günlerde hem bu noktalarda hem de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed El Katibi'nin İstanbul Meşeli Sokak'ta bulunan resmi konutunda kazı yapması bekleniyor.

Yaşanan tüm arbede kayıt altında

Türk güvenlik güçlerinin, ABD'li muhataplarına Kaşıkçı olayında kendilerinde olan bazı veriler hakkında bilgi verdiği de iddia edildi.

Buna göre konsolosluk binasında yaşanan arbede, Kaşıkçı'nın sorgulanması, bu sırada kendisine yönelik fiziki müdahaleler ve sonrasında yaşananlara dair bazı sesler ve görüntüler Türk güvenlik güçlerinin elinde var.