CNN Türk spikerinden tepki çeken anons

Marmara Adası’ndaki yangın tam olarak kontrol altına alınamadı.Bölge sakinleri yangın başladıktan sonra sadece bir helikopterin müdahale etmeye çalıştığını söyledi.

CNN Türk spikerinden tepki çeken anons
11310 okunma

MedyaRadar'ın haberine göre Doğan Grubu'ndan Demirören Grubu'na geçen CNN Türk, yangınlarla ilgili yaptığı yayınla pes dedirtti.

Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi yayına alan CNN Türk spikeri, Türkiye’nin 34 yangın söndürme helikopteri bulunurken; yangınlara ‘yüzlerce’ helikopterle müdahale edildiğini anons etti.

 

Marmara Adası’ndaki yangının tam olarak kontrol altına alınamadığını, bölge sakinleri yangın başladıktan sonra sadece bir helikopterin müdahale etmeye çalıştığını söylemelerine rağmen; Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un ise defalarca yayınlara katılarak tek helikopterin yetmediğini söyleyerek ve destek istemesi üzerine saatler sonra 4 helikopter bölgeye gönderilmişti.

Konu ile ilgili Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile canlı yayında konuşan CNN Türk Spikeri Fulya Kalfa, bakana, “Bugün 5-6 yerde yangın çıktı. Yüzlerce helikopterle müdahale edildi…” dedi.

Türkiye’nin 2019 itibariyle sözleşmeli olmak üzere toplamda 34 yangın söndürme helikopteri bulunuyor.