Ekrem İmamoğlu: "Bu bir düello değil"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Erkem İmamoğlu rakibi Binali Yıldırım ile karşılıklı canlı yayın teklifine bir kez daha "Evet" dedi.

Ekrem İmamoğlu: "Bu bir düello değil"
227 okunma
MedyaRadar'ın haberine göre Yıldırım'a çağrıda bulunan Ekrem İmamoğlu, "Sayın Yıldırım canlı yayın programı için beni ima ederek tek başıma verebileceğim bir karar demiş. Buradan söylüyorum ben hazırım. 'Bu ülkede iki insan konuşabiliyor'un ispatı için ben hazırım. İki medeni insan gelip konuşuyor olacak. Ben bile sizi alkışlayacağım" dedi.

YSK'nın İstanbul kararı ile mazbatası elinden alınan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Uğur Dündar'ın sunduğu ve Sözcü TV'de yayınlanan Halk Arenası programına katıldı.

Burada yaptığı açıklamada kendisi ve AKP'nin adayı Binali Yıldırım için yapılan TV'de canlı yayın teklifine Yıldırım'ın "Kararı tek başıma veremem" cevabına değinen İmamoğlu, "Sayın Yıldırım canlı yayın programı için beni ima ederek tek başıma verebileceğim bir karar demiş. Konu ikimizsek ben hazırım. Bunu medeniyet için istiyorum. Bir düello için değil. Keşke kabul etseniz. 'Bu ülkede iki insan konuşabiliyor'un ispatı için ben hazırım. İki medeni insan gelip konuşuyor olacak. Türkiye'nin normalleşmesine büyük katkı yapmış olursunuz, ben bile sizi alkışlarım" dedi.