Elçin Sangu: "Alan daraldıkça oyunculuk kısıtlanıyor"

"Yaşamayanlar" ile setlere dönen Elçin Sangu, "Televizyon herkese açık olduğu için orada alanınız daha dar. Alanınız daraldıkça da yaptığınız oyunculuk kısıtlı oluyor" dedi.

Elçin Sangu: "Alan daraldıkça oyunculuk kısıtlanıyor"
667 okunma
Elçin Sangu, Türkiye'nin ilk vampir dizisi Yaşamayanlar'daki Mia rolüyle setlere döndü. InStyle dergisine kapak olan Elçin Sangu, dijital platformda yayınlanacak olan diziyle işlerinin kolaylaştığını söyledi.

Oyuncu, ''Sansür ve içeriğimize karışılması konusunda rahat bir nefes alabilirsek, hayalimizdekine yakın bir sonuç çıkarmamız da kolaylaşır. Blutv'nin içeriği paralı ve bu daha özgür olduğumuz anlamına geliyor" dedi.

Elçin Sangu sözlerine şöyle devam etti:

"Televizyon herkese açık olduğu için orada alanınız daha dar. Alanınız daraldıkça da yaptığınız oyunculuk kısıtlı oluyor. Yaşamayanlar'ı izlediğinizde çok yüklenenler olacak, 'Helal olsun' diyenler olacak. Ne olursa olsun, önemli olan bizim böyle bir şeye cesaret edebilmiş olmamız."

Dizide dönüştürücüsü olan vampiri bulup, yeniden insan olmak isteyen Mia'yı oynayan Elçin Sangu, rolü için dövüş dersleri aldığını söyledi.

Oyuncu, "İnsanlar ve vampirler arasında devam eden bir savaşı anlatıyoruz. Bu işin yapılacağını duyduğumda yönetmenimiz Alphan Eşeli’nin yanına 'Merhaba ben Mia' diyerek gittim. Hayatım boyunca fantastik şeyler izledim. Bunu kendi keyfim için yapıyorum" diye konuştu.

Elçin Sangu, Yaşamayanlar dizisinde en önemli kahramanların kadınlar olduğunu, izleyecek olanların erkek kahraman beklememesini belirtti.