Erol Mütercimler canlı yayını terk etti!

Eren Eğilmez’in "Gerçek Fikri Ne?" programında Corona virüs sonrası dünya tartışılırken, Erol Mütercimler ile Prof. Dr. Mehmet Şahin arasında gerilim yaşandı.

“Bilim adamları öpüşmeyin diyor ve siz öpüşmeye sarılmaya devam ederseniz gideceğiniz yer mezar olur” diyen Mütercimler bilime kulak verilmesi gerektiğini vurguladı.

Mütercimler “İnsanlar şu an bilim adamlarıyla imamlar arasına sıkıştı. Ya bilim adamlarını dinleyeceksiniz ya da mezara gideceksiniz bu kadar basit. Artık camiler de kapalı doğru düzgün namazınız dahi kılınmaz sevdikleriniz de cenazenize katılamaz” ifadeleriyle Türk halkına hurafeler yerine bilime kulak vermesi çağrısında bulundu.

Ancak daha sonra söz alan Mehmet Şahin Mütercimler’in bu sözlerini laiklik tartışmasına bağladı. Mütercimler’in yanlış anladığı kısmı düzeltmesine aldırmayan Şahin “İmam Hatip mezunu Cumhurbaşkanı iki aydır bilim adamlarının dediklerini yerine getiriyor” dedi.

Mütercimler bu cümle ićin “doğru yapıyor” ifadesini kullanmasına rağmen Şahin hiçbir ilgisi olmamasına rağmen konuyu iktidar propagandasına çevirip “Selçuk Bayraktar harikalar yaratıyor idelojisi önemli değil” gibi ifadeler kullanınca Erol Mütercimler patladı.

YAYINI TERK ETTİ

Mehmet Şahin’e tepki gösteren Mütercimler yayını terk etti.

Mütercimler Habertürk canlı yayınını neden terk ettiğini hemen ertesi gün Halk TV’deki "Şimdiki Zaman" programında Gürkan Hacır’a anlatarak "Artık bu 'yanlış anlamalardan' ve düzeltmelerden yorulduğum için yayını terk ettim" ifadelerinde bulundu.