Eylül'de bakım zamanı!..

Yaz aylarından çıktığımız şu günlerde ışıltısını kaybetmiş, nemsiz, lekeli ciltlerle karşı karşıya kalıyoruz.

701 okunma
Akşam Life'tan Yasemin Miras'ın yazısı...

Yaz aylarından çıktığımız şu günlerde ışıltısını kaybetmiş, nemsiz, lekeli ciltlerle karşı karşıya kalıyoruz. Şimdi sizlere evde yapabileceğiniz cilt bakım önerileri sunuyorum.

YORGUN CİLDE SALATALIK BUZLARI

Deri altı sert yağları yumuşatarak azaltır ve kan dolaşımının düzenli çalışmasını sağlayarak ciltteki gri, mat, yorgun görünümü giderir. Meyve sıkacağında birkaç salatalığı su haline getirin. Buz kalıplarına dökün. Buz haline gelince gün aşırı bir buz parçasını yüzünüzde masaj yaparak eritin.

YAĞLI VE KARMA CİLDE MAYA!

B vitaminleri içerdiği için yağları azaltır, cildi rahatlatır. Bir kalıp yaş mayayı birkaç damla zeytinyağıyla ezin. Yüz ve boyuna sürün. 30-35 dakika bekletin ardından ılık suyla yıkayın.

KURU CİLTLER iÇiN YUMURTA!

1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı taze yoğurt. Birlikte karıştırın. Karışımı yüz ve boyuna kadar sürün. 20 dakika bekletin, ardından ılık suyla yıkayın. Kuru ciltleri yumuşatır ve cilde canlılık kazandırır.

OLGUN VE YAĞLI CİLDE ÇİLEK

Çilek kükürt içerdiği için ciltteki yağlanmayı azaltır. Olgun ciltlere canlılık kazandırır. Çileği püre haline getirin. 1 adet yumurta akı ilave ederek karıştırın. Yüz ve boyun kısmına sürün. 20 dakika bekletin.

GÜNEŞ LEKELERİNE ÖNLEM ALIN

Cilt lekesi gibi şikayetleriniz varsa onlardan kurtulmak için en ideal mevsimdeyiz. Güneş ışıklarının etkisiyle daha fazla çoğalacak olan cilt lekelerine karşı önlem almak için cilt rengi eşitleyici serum ya da glikolik asitli peeling ürünleri tercih edebilirsiniz.

DERİNLEMESİNE TEMİZLEYİN

Rüzgarın etkisiyle yoğunlaşan hava kirliliği gözeneklerin tıkar. Tıkanan gözenekler cildi eskitir ve akne oluşmasına sebep olur. Derinlemesine temizlik yapabilecek bir cilt bakım ürünüyle cildinizi kıştan kalma kalıntılardan arındırın.

Yasemin MİRAS / Akşam Life
Konular Kadınca