'Fil gibi oldun' tartışması 19 ata mâl oldu

İş adamı Levent Kitapçı ile eşi boşanmak için mahkemeye başvurdu. 'Fil gibi oldun' sözleri üzerine eşi, ekonomik ve fiziksel şiddet uyguladığını iddia ederek 10 milyon liralık boşanma davası açtı. Kitapçı da 5 milyon liralık karşı dava açarken, mahkeme 19 ata ihtiyadi tedbir koydu.

'Fil gibi oldun' tartışması 19 ata mâl oldu
1236 okunma
Hürriyet Gazetesi'nden Özge Eğrikar'ın haberine göre İstanbul Aile Mahkemesi’ne açılan dava dilekçesinde yer alan iddialara göre Maria Kitapçı ile Levent Kitapçı 12 yıl önce evlendi. Evlendikten sonra Türkiye'ye taşınan Maria Kitapçı işini bırakmak zorunda kaldı.

Boşanma dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Sürekli eşinin kilolarıyla dalga geçen Levent Kitapçı ‘Fil gibi oldun, şişko’ diyerek onu aşağıladı. Eşine psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet uygulayan davalı koca, eşini köle olarak gördü. Yaşadığı şiddet yüzünden kaburgası çatladı, gözü morardı. Maria Kitapçı, boşanmak istediğini eşine iletti. Eşi de tüm mal varlığını babası ve kardeşinin üzerine geçirmeye başladı. Davalının değeri 3.5 milyon lirayı bulan 31 yarış atı vardır. Bu atların satılmaması için tedbir konulmasını istiyoruz. Kadınlık gururu incinen müvekkil ve çocuğu için aylık 30 bin lira nafaka ve 10 milyon lira tazminat istiyoruz."

HABERİN TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ