İki çocuk annesinin 10 liralık ölümü!

İzmir’de 28 yaşındaki Aslı Şahin, 10 liralık uyuşturucu hapların kurbanı oldu. Geride 2 çocuk bırakan kadının yakınları, “Bu hapları her yerde rahatça bulabilmek tam bir cinayet” diye isyan etti. 2019’da İzmir’de uyuşturucudan 4 kişi can verdi.

İki çocuk annesinin 10 liralık ölümü!
927 okunma

Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'in haberine göre İzmir'de uyuşturucu kurbanlarının sayısı her geçen gün artıyor. Ölümcül zehirleri ucuz yoldan elde etmenin kolay olduğu şehirde gençler zehir tacirlerinin tuzağına düşüyor. Son olarak İzmir Buca'da 2 çocuk annesi 28 yaşındaki Aslı Şahin, tanesi 10 liraya satılan uyuşturucu hapların kurbanı oldu. Geçtiğimiz Nisan'da Bornova'da 24 yaşındaki İlkehan K. ve Temmuz'da 19 yaşındaki Oğuzhan Değirmenci de uyuşturucudan hayatlarını kaybetmişti.

CESEDİNİ YAKINLARI BULDU


İzmir'de geçtiğimiz aylarda Buca'da günlük kiralanan bir evde 10 liradan 21 adet sentetik hap alan 4 gençten Oğuzhan Değirmenci hayatını kaybetmişti. Henüz bu olay hafızalarımızdayken, bu kez yine Buca'da 10 liralık uyuşturucu haplardan kullanan iki çocuk annesi Aslı Şahin'in yaşamını yitirmesi gündeme bomba gibi düştü. Göksu Mahalle'sindeki olayda genç kadın, kendisinden haber alamayan yakınları tarafından evde baygın halde bulundu. Yapılan incelemede sürekli uyuşturucu aldığı tespit edilen kadının öldüğü belirlendi. Aslı Şahin'in iki çocuğu ailesi tarafından alıkoyulurken, sinir krizi geçiren yakınları, "Bu hapların 10 liraya her köşe başında rahatlıkla bulunabilmesi tam bir cinayet! Ölüm tacirleri kolaylıkla gençleri tuzağa düşürebiliyor, bu duruma artık bir son verilmeli" diyerek isyan etti.

TOPRAĞA VERİLDİ


Yapılan otopsi ve incelemenin ardından yakınları tarafından cenazesi alınan iki çocuk annesi Asli Şahin, Ödemiş Çırpı'da önceki gün düzenlenen törenin ardından son yolculuğa uğurlandı. Sosyal medyadan genç kadının ölümüyle ilgili yüzlerce yorum yapılırken, "İki çocuk annesiz büyümek zorunda kalacak. Uyuşturucu satıcısı kaybettiği müşterisinin yerine bir başkasını bulacak. Bulun bu ölüm makinelerini" sözleri dikkat çekti.